4 روش برای داشتن تناسب اندام بدون نیاز به باشگاه

1396/07/07
289 1,301 2

اگر از اندام خود راضی نیستید و زمان کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارید و یا علاقه ندارید هزینه اضافی کنید، می‌توانید در خانه و تنها با چند حرکت ورزشی ساده از چربی‌های اضافی که اندام شما را نامتناسب جلوه می‌دهند خلاص شوید.

 

4 روش برای داشتن تناسب اندام بدون نیاز به باشگاه

روش‌های خانگی برای تناسب اندام

داشتن شکم صاف و بدون چربی از اهداف بیشتر افراد است، درحالی که تحمل رژیم‌های سخت و انجام حرکات ورزشی فشرده برای داشتن تناسب اندام از عهده هر کسی بر نمی‌آید اما انجام چند دراز و نشست به خودی خود بعید است بتواند شکم شما را کوچک کند.

در این مطلب قصد داریم تا بدون استفاده از وسایل ورزشی به شما در سوزاندن چربی‌های شکم و پهلو کمک کرده و داشتن اندام ایده‌آل و متناسب را در منزل آموزش دهیم .

انجام تمرین‌های روزانه مرتبط با تمام اعضای بدن باعث می‌شود چربی‌های اضافی در همه بدن از جمله شکم بسوزند و عضلات قوی شوند.

عضلات حتی در حالت استراحت نیز کالری می‌سوزانند و در نتیجه داشتن عضلات حجیم‌تر به سوزاندن چربی در همه بدن از جمله شکم کمک می کند. این 4 حرکت مقاومتی در این راه به شما خواهند کرد:

دیپ روی صندلی

این حرکت ساده عضلات پشت بازو یا به عبارتی عضله سه سر بازویی را که به خصوص در بسیاری از زنان ضعیف است، تقویت خواهد نمود. روی لبه یک صندلی یا پله نشسته، کف دست‌ها را در طرفین بدن روی زمین بگذارید و زانوها را با زاویه 90 درجه خم کنید. اکنون لگنتان را به جلو حرکت داده و از روی پله یا صندلی بردارید، به طوری که وزنتان روی دست‌هایتان بیفتد. آهسته بدنتان را پایین آورده و حین این حرکت پشتتان را به پلکان یا صندلی نزدیک نگه دارید. آرنج‌ها را خم کرده تا حدی که بخش بالای بازوها موازی زمین قرار بگیرد. آهسته بدنتان را به سمت بالا بکشید و به حالت اول بازگشته و حرکت را تکرار کنید.

دیپ روی دو صندلی

برای تقویت بهتر عضلات سه سر پشت بازو، دو صندلی را مقابل هم قرار دهید. روی لبه یک صندلی نشسته، کف دست‌ها را کنار بدن روی صندلی قرار دهید. ساق پاها را صاف کنید و پاشنه را روی صندلی قرار دهید. از روی صندلی به پایین بلغزید تا وزنتان روی دست‌ها قرار گیرد. آهسته بدن خود را با خم کردن آرنج‌ها پایین بیاورید تا حدی که بخش بالای بازوها موازی زمین قرار گیرد و پشتتان را نزدیک به صندلی پشت سرتان نگه دارید. آهسته خود را بالا کشیده و به حالت اول بازگردید و حرکت را تکرار کنید.

چمباتمه زدن منقطع همراه حرکت جلو بازو

پای راست را روی یک صندلی که در فاصله زیادی پشتتان قرار دارد، تکیه داده و وزن را روی پای چپ خود بیندازید که در حالت خمیده در جلو قرار دارد. سر را مستقیم نگه داشته و نگاهتان را به جلو بدوزید. دمبل‌ها را در دست گرفته و در کنار بدن نگه دارید. زانوی جلویی خود را باید به طور مستقیم در بالای قوزک پا قرار دهید. حال به آرامی با خم کردن زانوی جلویی، لگنتان را پایین بیاورید. به عقب فشار آورده و وزنه‌ها را به سمت شانه‌ها بالا بیاورید، اما بازوها را هنگام بالا آوردن وزنه نچرخانید. حرکت را تکرار و بعد پاهایتان را عوض کنید.

کشش عضله سه سر پشت ران

عضلات قوی سه سر پشت ران یا به عبارتی هامسترینگ به شما کمک می‌کند هنگام دویدن در شیب‌ها از سایر همراهانتان جلو بیفتید. برای به تقویت این عضلات، به پشت دراز کشیده، زانوها را 90 درجه خم کرده و پاشنه پاها را روی یک صندلی یا پله قرار دهید. قوزک یک پا را روی ران پای مقابل درست بالای زانو بگذارید. حالا لگنتان را تا حدی بلند کنید تا بتوانید پشتتان را به حالت مستقیم درآورید در واقع پشتتان نباید قوس داشته باشد. در این وضعیت مدتی بمانید و بعد آهسته لگنتان را پایین آورده و روی زمین بگذارید و حرکت را تکرار کنید. با پای مقابل نیز همین حرکت را انجام دهید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
کامنت کاربر
رضا لطفی
1398/03/02 , 16:17

سلام و خسته نباشید.

مطلب خیلی خوبی بود. در کل سایت خیلی خوبی دارید. خسته نباشید.

کامنت کاربر
آکسان پلاس   |   16:17 , 1398/03/02
خیلی ممنون.
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
آمادگی روانی برای لاغر شدن

آمادگی روانی برای لاغر شدن

ویتامین‌های ضروری برای بدنسازی

ویتامین‌های ضروری برای بدنسازی

اصل طلایی برای تناسب اندام

اصل طلایی برای تناسب اندام

تناسب اندام با استفاده از دوچرخه

تناسب اندام با استفاده از دوچر...

مواد غذایی برای کوچک شدن شکم

مواد غذایی برای کوچک شدن شکم

جلوگیری از بازگشت وزن کم شده

جلوگیری از بازگشت وزن کم شده

معجونی برای آب کردن شکم

معجونی برای آب کردن شکم

تناسب اندام هوازی

تناسب اندام هوازی

روش هایی برای کوچک کردن شکم

روش هایی برای کوچک کردن شکم

ورزش در خانه

ورزش در خانه

لاغری با طب سنتی

لاغری با طب سنتی

بزرگ شدن شکم با افسردگی

بزرگ شدن شکم با افسردگی

تقویت عضلات شکم

تقویت عضلات شکم

تعیین اهداف بدنسازی

تعیین اهداف بدنسازی

بدنسازی با استفاده از توپ های بزرگ

بدنسازی با استفاده از توپ های ...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/04/15 , 15:20
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده