موفقیت در مصاحبه شغلی با این نکات

1397/04/22
96 490 0

علاوه بر اینکه لازم است در حوزه شغل مورد نظر خود اطلاعات کافی داشته باشید و با ظاهری مرتب و آراسته در مصاحبه استخدامی شرکت کنید، برای شرکت در یک مصاحبه استخدامی، چندین نکته روانشناسی مهم هم وجود دارد که دانستن و استفاده از آنها شانس موفقیت شما را بالا می برد. با بخش شغل‌ها در سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

موفقیت در مصاحبه شغلی با این نکات

در ادامه توصیه هایی برای موفقیت در مصاحبه استخدامی را مطالعه خواهید کرد:

 • به وضوح و با علاقه درباره تجارب و مهارتهای خودتان صحبت کنید. کارفرمایان اغلب در مورد مهارتها و دانشی که کسب نموده ایم سوالاتی را میپرسند. هر چقدر که تجربه و مهارت ما بیشتر باشد راحت تر میتوانیم به یک فرصت شغلی خوب دست پیدا کنیم. زبان حرفه ای داشته باشید، اما از اینکه شخصیت تان بطور کامل برملا و روشن شود، هراسان نباشید. به نشانه بی میلی وقفه های کوتاه و مکث نکنید. شما برای هر پاسخ نیاز به چند ثانیه زمان دارید.
   
 • سعی کنید مثبت اندیش باشید. افراد استخدام کننده (کارفرما) تمایل به شنیدن عذر و بهانه ها یا احساسات بد در مورد یک تجربه منفی را ندارند. اگر آنها در مورد رتبه یا نمره پایین، تغییر ناگهانی شغل یا نقص سابقه تان جویا شدند، حالت دفاعی به خود نگیرید.واقعیت این است که هیچ ایرادی ندارد شما نقایص یا عیب هایی داشته باشید.در واقع همه مصاحبه کننده ها از شما می خواهند تا یکی از عیب هایتان را نام ببرید.در عوض توجه تان را به حقایق و واقعیات (خلاصه وار) و آنچه شما از تجربه تان یاد گرفتید، متمرکز کنید.
   
 • لازم است که آمادگی ارائه مهارتها و تجاربتان را داشته باشید تا وقتی آنها شرح حالی از شغلتان را خواستند، ارائه دهید. موقعیت تان را در ذهن کارفرما بعنوان فردی با یکسری مهارتها و صفات ویژه، تثبیت کنید. کارفرمایان مسایلی دارند که نیاز به حل آنها توسط کارمندان با مهارتهای ویژه دارند. در توصیف مناسب صفاتتان مؤثر عمل کنید.به چند مورد از توانایی هایی که به کار آنها می آید اشاره کنید.
   
 • اطلاعاتی در مورد شرکت یا کار آینده خود، قبل از مصاحبه بدست آورید. اطلاعاتی مهم شامل فعالیتهایی که توسط کارفرما اجرا شده است، ثبات مالی کارفرما چگونه است و چه نوع شغلهایی در ارتباط با کارفرما است. تحقیق کنید چگونه می توانید به کارفرما در جریان جستجوی شغلی در مورد آن سازمان و توانایی و پتانسیل شما در آن سازمان کمک کنید. بدانید چگونه می توانید به شرکت کمک کنید و سؤالهایی را آماده کنید که از مصاحبه گر در مورد شرکت سؤال کنید.
   
 • زود حاضر شوید. برنامه ریزی کنید که 10 تا 15 دقیقه قبل از زمان مقرر، به محل مصاحبه برسید. رسیدن خیلی زود، کارفرما را دست و پاچه می کند و شرایط نامطلوب و ناشیانه ای ایجاد می کند. به همان نسبت دیر رسیدن در ابتدا یک تصور بدی به جای می گذارد. شخصاً در مورد زمان و ترتیب مصاحبه سؤال کنید.
   
 • یک کلاسر یا دفترچه یادداشت یا لااقل یک دسته کاغذ مرتب شده و تا خورده که نام کارفرما روی آن نوشته شده باشد، همراه داشته باشید.
   
 • بهتر است خلاصه اطلاعات و لیستی از سؤالاتی که برای پرسش نیاز دارید، همراه داشته باشید. لیستی از سؤالاتتان را ارائه دهید که مطمئن شوند شما اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری را جمع آوری کرده اید. نبایستی به خاطر بردن یادداشتها در طی مصاحبه پریشان شوید.
   
 • ناهار یا شام در نظر گرفته شده در روز مصاحبه، در بسیاری از مصاحبه های شغلی، به تنهایی مهمان نوازی کارفرما را نشان نمی دهد اما همچنین یک بخش قابل توجه فرایند مصاحبه است. آداب معاشرت را رعایت کنید و در گفتگو و محاوره در طی صرف غذا سهمی داشته باشید. خیلی اوقات چگونگی مهارتهای اجتماعی جزء تصمیم گیری آنهاست.
   
 • لازم است که بعد از مصاحبه، نام و لقب (عنوان) همه مصاحبه کنندگان، اثر انگشت یا مهرتان، سؤالهای باقیمانده و اطلاعاتی که کسب کردید را بنویسید. اگر شما مرتباً در حال مصاحبه هستید، این فرایند به شما کمک می کند تا مدام به کارفرمایان توجه کنید و بوضوح تفاصیل را تعریف و بیان کنید.

 

 

سایر مطالب مرتبط با شغل را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

انتخاب شغل

انتخاب شغل

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنید

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنی...

5 تکنولوژی درآمدزا در سال 2018

5 تکنولوژی درآمدزا در سال 2018

تغییرات شبکه های اجتماعی در سال 2018

تغییرات شبکه های اجتماعی در سا...

عادت‌های اشتباه در محل کار و در خطر بودن سلامت

عادت‌های اشتباه در محل کار و د...

از این کلمات و عبارات در مقابل همکاران استفاده نکنید

از این کلمات و عبارات در مقابل...

اصول مهم مذاکره در کسب و کار

اصول مهم مذاکره در کسب و کار

شغل‌های کم درآمد آمریکایی‌ها

شغل‌های کم درآمد آمریکایی‌ها

آگاهی از نکات کلیدی برای روانشناسی فروش

آگاهی از نکات کلیدی برای روانش...

اشتباهاتی که باعث از دست دادن مشتری می‌شود

اشتباهاتی که باعث از دست دادن ...

نشانه‌هایی از تنفر همکارتان از شما!!!

نشانه‌هایی از تنفر همکارتان از...

در دهه 30 سالگی چه کارهایی باید انجام دهیم؟!

در دهه 30 سالگی چه کارهایی بای...

شغل های پردرآمد در خانه

شغل های پردرآمد در خانه

جذب سرمایه‌گذار جدید در 10 دقیقه

جذب سرمایه‌گذار جدید در 10 دقی...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/08/06 , 21:36
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده