مهمانداران از چه رازهایی خبر دارند؟!

1397/05/21
90 761 0

نکاتی در یک سفر هوایی وجود دارد که مهمانداران هواپیما از آن خبر دارند. به طور مثال آنها می دانند که آب داخل هواپیما تمیز نیست و خودشان هم از آن استفاده نمی کنند. اگر خدمات بهتری می خواهید و یا اگر می خواهید از هواپیما پیاده تان نکنند، بهتر است نکات زیر را بخوانید. با بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

مهمانداران از چه رازهایی خبر دارند؟!

نمی توانید درب خروج را در حین پرواز باز کنید!

ممکن است این جمله برایتان خنده دار باشد اما آنت لانگ، مهماندارانی با 13 سال سابقه، می گوید که گرچه این کار عملا ممکن نیست، اما حتی تلاش برای باز کردن درب خروجی هواپیما در وسط پرواز می تواند برایتان بسیار دردسرساز باشد. در اتفاقات مشابه قبلی، مسافری که تلاش کرده در حین پرواز درب خروجی را باز کند، در ادامه پرواز بر روی صندلی نشانده شده و پس از فرود هواپیما نیز دستبند به دستانش زده شده است. در برخی موارد نیز خلبان تقاضای فرود فوری کرده تا آن مسافر را از هواپیما پیاده کند. خانم لانگ می گوید:«من مسئول آن تصمیم گیری ها نیستم. من فقط آن ها را به داخل کابین انتقال می دهم و مهماندار ارشد باید تصمیم بگیرد.»

 

هواپیماها زیاد تمیز نیستند! 

براساس بررسی سطوح مختلف هواپیما توسط میکروب شناسان، سینی میز غذای مهمانداران از بهداشت پایین تری در مقایسه با دیگر سطوح آن برخوردارند. یکی از مهمانداران نوشته است:«برخی پوشک بچه هایشان را روی همان میزها عوض می کنند و تمام میزها بین پروازها عوض نمی شوند. این را هم فراموش نکنید که میزها همه با یک پارچه تمیز می شوند. بنابراین از پارچه ای که 34 میز را تمیز کرده برای تمیز کردن میز 35 استفاده می شود... بهداشت دستشویی های هواپیما هم اصلا مناسب نیست. اما در دستشویی، زیر پایتان خیس بود، بدانید که به احتمال فراوان تمیز نیست!»

 

گالکسی نوت 7

در سال ‎ های اخیر حمل چند کالا به داخل هواپیما ممنوع شده است. شما می توانید سیگار الکترونیکی را همراه خودتان ببرید اما حمل گالکسی نوت 7 ممنوع است. یکی از پروازهای "دلتا ایر لاینز" بریتانیا در ماه مارس سال گذشته به خاطر انفجار یک سیگار الکترونیکی به تعویق افتاد. با این حال ممنوعیت خاصی پیرامون آن ها و دستگاه های الکترونیکی قابل حملِ دارای باتری وجود ندارد. ولی ماجرای گالکسی نوت 7 متفاوت است. وزارت حمل و نقل ایالات متحده استفاده از این گوشی را در پرواز های این کشور ممنوع کرده است.

 

فقط در صورت پرواز دریافتی مهمانداران انجام می شود

مهمانداران فقط برای ساعات پروازی پول دریافت می کنند و نه برای زمانی که در حال سوار کردن یا پیاده کردن مسافران هستند. یکی مهماندار می گوید:«اگر 12 ساعت مشغول به کار باشید، فقط برای شش ساعت آن حقوق دریافت خواهید کرد.» بدین ترتیب این کار همیشه هم سودآور نیست.

 

استفاده از آب داخل هواپیما

یکی از کاربران سایت کورا از مهمانداران پرسیده بود که «عجیب ترین چیزی که آن ها حین پرواز تجربه کرده اند، چیست؟» مهمانداری به نام هیثر وایلد پاسخ داد:«افرادی که با آب موجود در هواپیما سوپ درست کردند! آب هواپیما هیچوقت تمیز نبوده است... مهمانداران از آب جوش داخل هواپیما استفاده نمی کنند. آن ها قهوه یا چای خالی مصرف نمی کنند.» آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) اعلام کرده که یک هواپیما از هر هشت هواپیما فاقد استانداردهای ایمنی آب بوده و 15 درصد سیستم های بررسی شده آب هواپیماها حاوی باکتری های مضری هستند.

 

مشروبات الکلی

براساس گفته لانگ: «برخی مشروبات الکلی را همراه خودشان به داخل هواپیما می آورند. اما فراموش نکنید که مهمانداران فورا شما را شناسایی خواهند کرد. ما باید بدانیم شما چه میزانی مصرف کرده اید تا از آسیب های بیشتر پیشگیری کنیم.»

 

نشستن کنار یک آدم مرده

به طور رسمی کسی حین پرواز "فوت نمی کند." لانگ می گوید که مرگ ممکن است پس از فرود هواپیما رخ دهد اما اگر کسی حین پرواز از دنیا برود و هیچ کار پزشکی نیز ممکن نباشد، باز هم اقدامات دیگری صورت خواهد گرفت. لانگ می گوید که خوشبختانه در طول این سال ها با چنین صحنه ای مواجه نشده است. ولی اگر کسی حین پرواز فوت کند، رویش یک پتو خواهد انداخت تا کمتر توجه جلب کند.  سازمان انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی، یاتا، هم اکنون 83 درصد از ترافیک هوایی جهانی را به خود اختصاص داده و دفتر مرکزی آن در شهر مونترآل کشور کانادا قرار دارد. بر اساس این انجمن، اگر شخصی حین پرواز فوت کند، مهمانداران یا وی را به بخش خلوت تر هواپیما منتقل کرده و یا جسدش را به بخش گالری یا فرست کلاس هواپیما منتقل می کنند. اگر هیچ جای خالی وجود نداشت، جسد متوفی باید روی صندلی خودش باقی بماند.

 

استفاده از تپانچه برقی

به تازگی، هواپیمایی کره در سیاست های استفاده از تپانچه های برقی داخل هواپیما توسط مهمانداران تجدید نظر کرده است:«ما تصمیم گرفته ایم تا در شرایط و موارد استفاده از تپانچه برقیِ حین پرواز برای مقابله با رفتارهای پرخطر به شکلی موثر و سریع تجدیدنظر کنیم.» البته همچنان مشخص نیست چه تغییراتی قرار است صورت گیرد. اما طبق قوانین پیش از این تغییرات، تنها در صورتی از تپانچه برقی استفاده می شد که یا جان مسافرین و خدمه پرواز در خطر بود و یا امنیت پرواز به نحوی تهدید می شد.

 

خدمات رسانی در انتهای هواپیما

بسیاری از مسافران دوست دارند جلوی هواپیما بنشینند تا علاوه بر دریافت سریع تر خدمات تغذیه ای، بتوانند زودتر پیاده شوند اما مهمانداران می گویند که سرویس دهی در قسمت عقب تر هواپیما بهتر انجام می شود.

 

 

سایر مطالب بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس را نیز مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
رازهای کیهان که توضیح ندارند!

رازهای کیهان که توضیح ندارند!

با 15 حقیقت از گل‌ها آشنا شوید!

با 15 حقیقت از گل‌ها آشنا شوید...

حقایق عجیب درباره گریه کردن

حقایق عجیب درباره گریه کردن

کسی که گرانش را کشف کرد!

کسی که گرانش را کشف کرد!

دانستنی‌های جالب 12

دانستنی‌های جالب 12

مرگ بزرگ

مرگ بزرگ

دانستنی‌های جالب 2

دانستنی‌های جالب 2

آشنایی با سنگ نمک

آشنایی با سنگ نمک

دانستنی‌هایی از درختان

دانستنی‌هایی از درختان

جهان در حال مرگ است؟

جهان در حال مرگ است؟

مکان دفن حضرت علی (ع)

مکان دفن حضرت علی (ع)

دانستنی‌های جالب 5

دانستنی‌های جالب 5

سنگ رز کوارتز چه نوع سنگی است و چه ویژگی‌هایی دارد؟!

سنگ رز کوارتز چه نوع سنگی است ...

دانستنی‌های آدامس

دانستنی‌های آدامس

دانستنی‌های جالب 24

دانستنی‌های جالب 24

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/04/09 , 08:42
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده