با پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید

1397/06/08
14 538 0

یکی از نکات  بسیار مهم برای اینکه در پیاده روی کالری بیشتر بسوزانید پیاده روی در هر زمان و مکانی می تواند انجام شود و اگر به درستی انجام شود می تواند کالری بسوزاند... راههایی برای درمان اضافه وزن. با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

با پیاده روی کالری بیشتری بسوزانید

نکات مهم در پیاده روی:

پیاده روی فعالیت بسیار مفیدی است و نه تنها عضلات را تقویت می کند بلکه برای مهمترین عضله بدن یعنی قلب نیز مفید است. البته اگر شما به قصد کنترل وزن پیاده روی می کنید باید کمی بیشتر فعالیت کنید تا میزان کاهش وزن را به حداکثر برسانید. در اینجا راههایی برای اینکه بتوانید حین راه رفتن کالری بیشتری بسوزانید توصیه شده است. سرعت خود را متناوباً تغییر دهید : پیاده روی ای که تمام مدت با گامهای یکنواخت انجام شود کالری کمتری مصرف می کند. به جای اینکه در پیاده روی سرعت ثابت و گامهای یکنواخت داشته باشید، سه دقیقه آهسته راه بروید و سپس به مدت سه دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آهسته راه بروید. سرعت شما در گام تند باید به حدی باشد که نتوانید به راحتی صحبت کنید. در این سه دقیقه بر روی حرکات خود تمرکز بیشتری داشته باشید. می توانید این دوره های سه دقیقه ای آهسته- سریع را تا پنج مرتبه تکرار کنید تا کل زمان پیاده روی شما 30 دقیقه باشد. این کار باعث می شود که کالری بیشتری بسوزانید و به علاوه میزان تحمل پذیری و استقامت خود را نیز افزایش دهید.

 

باید بر روی سطوح نرم پیاده روی کنید. در مقایسه با پیاده روی بر روی سطح خیابان و سنگفرشها، پیاده روی بر روی شن کالری بیشتری مصرف می کند. راه رفتن بر روی شنها نسبت به سطوح صاف دیگر 50%کالری بیشتری می سوزاند. اگر به ساحل دریا دسترسی ندارید، راه رفتن بر روی خاکهای نرم و حتی برف را امتحان کنید. پیاده روی بر روی هر سطح نرمی که پای شما کمی در آن فرو رود نسبت به سطوح صاف کالری بیشتری مصرف می کند.

 

فواید پیاده روی:

  1. همه بدن را درگیر کنید : هنگامی که راه می روید به جز پاها تا آنجا که می توانید از سایر اعضای بدن نیز استفاده کنید. شانه ها، قفسه سینه، بازوها و دستها را متناسب با حرکت بدن حرکت دهید. هر چه بیشتر حرکت کنید کالری بیشتری می سوزانید. اگر حرکات بدن را جزیی از پیاده روی معمول خود کنید با این کار کالری بیشتری مصرف خواهید کرد.
     
  2. موسیقی گوش کنید : مطالعات نشان می دهند که افرادی که هنگام ورزش کردن به موسیقی های دارای ضرباهنگ ورزشی گوش می کنند سخت تر و طولانی تر از افرادی که بدون موسیقی ورزش می کنند به فعالیت می پردازند.
     
  3. از شیب ها استفاده کنید : اگر بیرون از خانه پیاده روی می کنید مسیر خود را طوری طراحی کنید که شامل سطوح شیب دار و تپه های کوچک باشد. بالا رفتن از شیبها باعث می شود که ضربان قلب شما افزایش پیدا کند و چربی بیشتری بسوزانید. سعی کنید با همان سرعت و گامهایی که در سطح صاف پیاده روی می کردید از شیبها بالا بروید. با افزودن مقداری شیب به پیاده روی خود، علاوه بر مصرف کالری بیشتر، استقامت شما نیز افزایش خواهد یافت و عضلات شما قوی خواهند شد.
     
  4. کمی سنگین تر : می توانید یک جلیقه یا ژاکت سنگین بپوشید تا هنگام راه رفتن کالری بیشتری مصرف شود. اگر نمی خواهید چنین کاری انجام دهید می توانید از یک کیف کوله پشتی که حاوی چند کتاب باشد استفاده کنید و آن را در هنگام پیاده روی حمل کنید. از حمل وزنه یا چیزهایی که باید با دست حمل شوند خودداری کنید زیرا خطر آسیب دیدگی شما افزایش می یابد.

 

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
معجونی برای آب کردن شکم

معجونی برای آب کردن شکم

عادت‌های غذایی برای پیشگیری از چاقی

عادت‌های غذایی برای پیشگیری از...

روش‌های ساده برای لاغری شکم

روش‌های ساده برای لاغری شکم

رژیم لاغری دش

رژیم لاغری دش

درباره ی پیاده روی درست چه میدانید؟

درباره ی پیاده روی درست چه مید...

تقویت مغزی و لاغری

تقویت مغزی و لاغری

راز میان سیب و لاغری

راز میان سیب و لاغری

بهترین روش لاغری و تناسب اندام

بهترین روش لاغری و تناسب اندام

لاغری به سبک تنبل ها

لاغری به سبک تنبل ها

آیا نان و برنج چاق کننده است؟

آیا نان و برنج چاق کننده است؟

لاغری به صورت اشتباه

لاغری به صورت اشتباه

20 راه لاغری شکم در 20 روز

20 راه لاغری شکم در 20 روز

راه رسید به تناسب اندام دلخواه

راه رسید به تناسب اندام دلخواه

ترکیباتی برای لاغری

ترکیباتی برای لاغری

کارهای ممنوع برای کم کردن وزن

کارهای ممنوع برای کم کردن وزن

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/05/11 , 04:12
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده