ساده ترین روش کاهش وزن در دنیا

1397/06/09
34 569 0

اگر رشته های ورزشی و رژیم های مختلفی را برای کاهش وزن امتحان کرده و تاکنون به وزن دلخواه خود نرسیده اید ، تما یک جای کارتان مشکل داشته و اصولی نبوده است. با ما همراه باشید تا روشی ساده و عالی را برای کم کردن وزن و حفظ تندرستی بیان کنیم. با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

ساده ترین روش کاهش وزن در دنیا

کاهش وزن با پیاده روی درست

افرادی که فرصت کافی برای رفتن به باشگاه ندارشته و نمی توانند ورش های بدنسازی برای لاغر شدن انجام دهند بهترین و ساده ترین روشی که وجود دارد و در هر زمان از شبانه روز می توانید به آن بپردازید پیاده روی است.اما این روش ساده کاهش وزن ، خود اصول و قوانینی دارد که با بهره گیری از آنها به راحتی به نتیجه دلخواه ود می رسید. مثلا اگر روزی چند ساعت پیاده روی می کنید و هر روز خسته تر از قبل به خانه برمی گردید و آن عددی را که می خواهید روی ترازو نمی بینید، حتما یک جای کار اشتباه است. شاید فوت وفن پیاده روی را به خوبی نمی دانید. پیاده روی هم نیاز به آمادگی دارد و حتی اگر اهل ورزش باشید و هر روز پیاده روی کنید، ممکن است همه نکات را درباره این ورزش ندانید. شاید ندانید چقدر باید آب بخورید و کی باید آب بخورید یا اینکه چه کفشی باید به پا کنید یا اینکه دست های تان را چطور تکان بدهید. اگر دلتان می خواهد از پیاده روی های تان نتیجه بگیرید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می توانید با رعایت نکات کوچک هم از پیاده روی لذت بیشتری ببرید و هم از فواید آن بهره مند شوید.

 

به میزان کافی آب بنوشید

توجه داشته باشید که در طول پیاده روی هر20 دقیقه یک بار یک فنجان یا بیشتر آب بنوشید. بعد از پیاده روی یک یا دو لیوان آب بنوشید. قبل از ورزش نوشیدنی ها کافئین دار نخورید، این مواد باعث از بین رفتن آب بدن تان می شود. تشنگی بهتر از خوردن این نوشیدنی هایی است که شما را در طول راه تشنه کند و برای دستشویی مجبور به ایستادن شوید. اگر بیش از دو ساعت پیاده روی می کنید، نوشیدنی الکترولیتی ورزشی که در نوشابه های ورزشی موجود است، را جایگزین آب کنید و از آن بنوشید. هنگامی که تشنه هستید، حتما آب بنوشید و مطمئن شوید که از نوشیدنی حاوی نمک استفاده می کنید تا نمک ازدست رفته بدن تان جبران شود نه اینکه فقط آب خالی بنوشید.

 

اگر توان پیاده روی ندارید

در صورتی که حس و حال پیاده روی ندارید و با کمی پیاده روی احساس خستگی و تحریک پذیری می کنید، ممکن است بدن شما آمادگی کافی نداشته باشد. برای حل این مشکل هر هفته جمعه ها را تعطیل کنید و از این روز استفاده کنید. حداقل یک بار در هفته، به بدن تان اجازه دهید تا خودش را بازسازی و ماهیچه سازی کند و عضلات و رگ های خونی شما خودشان را تقویت کنند و کمی قوت بگیرند و انرژی کافی به شما بدهند تا بتوانید دوباره هفته ای را با انرژی آغاز کنید. خواب هم برای اینکه بتوانید نتیجه بهتری از تمرینات خود به دست آورید نقش مهمی ایفا می کند. به اندازه کافی بخوابید.

 

زیاده روی نکنید

در صورتی که به مدت زیاد نمی توانید ورزش کنید و با کمی ورزش طی روز احساس خستگی زیادی می کنید، با خودتان لج نکنید؛ تمرینات مناسب نوع بدن تان را انجام دهید تا بدن تان قوی شود. سراغ ورزش یوگا بروید و تمرینات کششی انجام دهید. می توانید از مربی آشنا بخواهید تمرینات ورزشی قسمت های بالایی که مناسب افراد با وزن بالاست را به شما آموزش دهد؛ این ورزش ها می تواند جایگزین مناسبی برای ورزش هایی مثل پیاده روی باشد که بیشتر قسمت های پایین تنه را تحت تاثیر قرار می دهد. بین دوچرخه سواری و تمرینات دیگر تعادل برقرار کنید.


هر کفشی را انتخاب نکنید

در صورتی که می خواهید با ورزش به سلامت بدن تان کمک کنید، باید اصول و قواعد درست ورزش کردن را هم رعایت کنید و به بهانه ورزش هر کفشی را به پا نکنید. فقط اسپرت بودن کفش دلیل مناسب بودن آن نیست و کفش مناسب باید پاشنه مناسبی داشته باشد. اگر کفش تان مناسب نباشد، ممکن است دچار مشکلات زانو یا کشیدگی عضلات شوید و تا مدتی نتوانید ورزش کنید. پلانتار فاسیا نام رباط بلندی در کف پای شماست که از قسمت پاشنه تا زیر پنجه های تان ادامه دارد و در حقیقت انگشت تان پاهای تان را به پاشنه مرتبط می کند.
با پوشیدن کفش نامناسب ممکن است دچار التهاب و درد در این ناحیه شوید و با التهاب این ناحیه ممکن است پادرد بگیرید. کفشی مناسب است که سبک باشد و در عین حال پاشنه قرص و محکم، با ارتفاع مناسب داشته باشد. مراقب باشید تا از آن سر بام نیفتید و کفشی که اصلا خم و راست نمی شود را انتخاب نکنید، این کفش های خیلی سفت نیز به پاهای شما آسیب می رسانند. کفش ورزشی مناسب باید انعطاف پذیر باشد تا هنگام پیاده روی احساس راحتی کنید.


حال پاهای تان را هم بپرسید

در صورتی که اندازه کفش تان مناسب نباشد، بعد از پیاده روی پاهای تان ورم خواهند کرد. حواس تان باشد اگر عادت به پیاده روی دارید و 30دقیقه یا بیشتر پیاده روی می کنید، سایز کفش های تان باید کمی بزرگ تر از کفش های عادی باشد. به مغازه ای معتبر در نزدیکی محل تان بروید و کفش مناسب و طبی را خریداری کنید. متخصصان کفش های طبی، کفشی را به شما ارائه می دهند که انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد و پاهای تان به راحتی درون آن جابه جا شود و هنگام پیاده روی پاهای تان را متورم نکند.
اگر کفش تان سایز مناسب نداشته باشد، به جای آنکه هنگام قدم برداشتن، پای جلویی شما از پاشنه پا تا انگشتان پا انحنا داشته باشد، پای تان نابهنگام، سریع تر جابه جا می شود و به جای اینکه ابتدا پاشنه و بعد قسمت های دیگر پاهای تان به زمین برسد، پای خود را به صورت تخت و صاف روی زمین قرار می دهید، کفش هایی با انعطاف پذیری بالا خریداری کنید که در قسمت قوسی پا، خم شوند. بهترین گزینه برای شما خرید کفش ورزشی با پاشنه کوتاه است. در غیر این صورت ممکن است هنگام قدم برداشتن پاهای تان ضربه ای سریع به زمین وارد کنید و پاهای تان بدون انحنا روی زمین قرار بگیرند که آسیب زا خواهد بود و باعث ایجاد درد در قسمت ساق پای تان هم شود.


بازوها را رها کنید

در صورتی که هنگام پیاده روی بازوها را بدون حرکت در دو طرف بدن خود قرار می دهید یا بدون آنکه خم شوند، حول محور خود تاب می دهید، باید بدانید که این شیوه مناسبی برای پیاده روی نیست. کاملا طبیعی است که بازوهای خود را هنگام راه رفتن برای حرکت پای خود به حالت تعادل قرار دهید اما اگر بازوی خود را سفت و سخت کنید و مستقیم و بی حرکت کنار خود نگه دارید، آنها مثل پاندول یک ساعت بلندقد سرعت تان را کم خواهند کرد. به گونه ای موثر و طبیعی از بازوهای خود استفاده کنید و آنها را خم کنید و بگذارید تاب بخورند. اگر بازوهای خود را صاف و مستقیم در دو طرف بدن قرار دهید، احتمالا متوجه خواهید شد که دستان تان کمی باد می کند. باد کردن دست ها را در هوای گرم بهتر احساس می کنید. بازوی خود را 90درجه خم کنید و آنها را به جلو و عقب تاب دهید. هنگام راه رفتن از دستان تان استفاده کنید.

 

لباس های نامناسب نپوشید

به طور معمول بدون درنظر گرفتن دمای هوا لباس می پوشیم یا خیلی عرق می کنیم یا لباس مان سرد و مرطوب می شود و به بدن مان می چسبد. برای پیاده روی شبانه لباس تیره می پوشیم و در انتخاب لباس اهمیتی به محیط اطراف مان نمی دهیم. برای محل کارتان هم لباس ها و کفش های نامناسب می پوشید و به ندرت هم با این لباس ها از محیط کارتان خارج می شوید و پیاده روی می کنید. این دستورالعمل طلایی را هنگام لباس پوشیدن رعایت کنید، برای راحتی حین پیاده روی لایه لایه لباس بپوشید. لایه داخلی باید از جنس پارچه مانند کولمکس یا پلی پروپیلن باشد که عرق اضافی را از بدن تان تبخیر کند و از جنس نخی نباشد که به پوست تان بچسبد. لایه بعدی باید عایق باشد مثل بلوز یا عرق گیر یا پلوور که هنگام گرم کردن بتوانید آن را در آورید. لایه بیرونی پوشش، باید ژاکتی باشد ضدباد، ضدآب و مقاوم در برابر آب و آب وهوای مرطوب. توجه کنید که به گونه ای لباس بپوشید که هنگام طلوع، گرگ و میش و شب قابل مشاهده باشید، برای خوب دیده شدن می توانید جلیقه رنگی روی لباس تان بپوشید. این جلیقه های مخصوص را می توانید از مغازه دوچرخه فروشی و مغازه هایی که لوازم ورزشی می فروشند تهیه کنید. با خرید این لباس ها می توانید امنیت خود را تامین کنید.

 

چطور پیاده روی کنید؟

راست بایستید اما شانه های تان را رها کنید. چانه را بالا نگه دارید و آن را به موازات زمین قرار دهید. کاملا شق و رق راه بروید، کمرتان باید قوس و انحنای طبیعی خود را حفظ کند. زیاد به خود فشار نیاورید که کمرتان به شیوه ای غیرطبیعی قرار بگیرد. برای درست راه رفتن، ماهیچه های شکمی خود را تقویت کنید. درازونشست و دیگر تمرین ها برای تقویت شکم را انجام دهید تا بتوانید قامت تان را راست و مستقیم نگه دارید.

 

حرکات اشتباه آرنج را بشناسید:

 1. بازوهای آویزان و مستقیم: آرنجتان نباید بی حرکت و صاف باشد. باید آرنج را خم کنید و هماهنگ با قدمهایتان آرنج ها را تکان بدهید.
   
 2. بال زدن جوجه پرنده: شما آرنج تان را خم می کنید اما آنها را از یک طرف به طرف دیگر تاب می دهید و آرنج تان ممکن است به عابران دیگر برخورد کند.
   
 3. دستان بلند: مشت دستان شما بالا آمده و طی هر کدام از تاب خوردن ها از کنار پهلو عبور کرده و حتی ممکن است با چانه یا بینی تان نیز برخورد کند. آرنج های تان را نزدیک به بدن تان قرار دهید و بازوهای تان را تا انتها عقب و جلو ببرید، انگار که می خواهید کیف پول تان را از جیب عقب شلوارتان بردارید. همان طور که بازوها جلو می آیند، نباید دستان تان خط مرکزی را رد کنند و حواس تان باشد که نزدیک تر از سینه تان قرار نگیرند. این نوع حرکت دادن بازوها، به قدم زدن تان قدرت می بخشد با این شیوه حرکت، پاهای تان نیز به سرعت بازوهای تان حرکت می کنند. این حرکت به شما کمک می کند تا روی قدرت پای عقبی تمرکز کنید و انرژی حرکتی خود را جلوی بدن هدر ندهید.
   
 4. بالا آوردن انگشت پا: روی پله بایستید به گونه ای که روی تان به سمت طبقه بالا قرار گیرد و پاشنه پاهای روی لبه پله قرار داشته باشد. پاشنه پاها را پایین ببرید سپس بالا بیاورید. این حرکت را 10 تا 20بار تکرار کنید.
   
 5. تقویت پا: هنگامی که نشسته اید چند بار در روز نوک انگشتان خود را به سرعت برای چند ثانیه به زمین بزنید، سپس حروف الفبا را با انگشت های پای خود روی هوا بنویسید. همین کار را با پای دیگر خود انجام دهید. با این کار پاهای تان تقویت می شود.
   
 6. راه رفتن روی پاشنه پا: به عنوان بخشی از نرمش و گرم کردن پاهای خود، 30ثانیه روی پاشنه پاهای خود راه بروید.

 

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
میوه لاغری

میوه لاغری

توصیه هایی برای ورز زمستانی

توصیه هایی برای ورز زمستانی

همه چیز در مورد مکمل های غذایی

همه چیز در مورد مکمل های غذایی

چه زمانی لاغری بیماری میشود؟

چه زمانی لاغری بیماری میشود؟

لاغر کردن شکم و پهلو

لاغر کردن شکم و پهلو

تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن برای لاغر شدن

تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن برای ...

عضله‌سازی

عضله‌سازی

با بهترین کوچک کننده شکم آشنا شوید.

با بهترین کوچک کننده شکم آشنا ...

8 روش برای لاغری بدون رژیم

8 روش برای لاغری بدون رژیم

باورهای اشتباه کاهش وزن

باورهای اشتباه کاهش وزن

راه‌های خوش هیکل شدن

راه‌های خوش هیکل شدن

لاغرها بخوانند

لاغرها بخوانند

تعیین اهداف بدنسازی

تعیین اهداف بدنسازی

تناسب اندام در خانه

تناسب اندام در خانه

ورزش با استپ

ورزش با استپ

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/07/05 , 20:52
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده