کشور هایی که نوزادانشان بیشتر گریه می کنند

1397/06/13
42 141 0
کشور هایی که نوزادانشان بیشتر گریه می کنند

روانشناسان دانشگاه وارویک انگلیس اولین نمودار جهانی از میزان طبیعی گریه نوزادان را در کشورهای مختلف ارائه کرده است که به اتفاق هم مشاهده میکنیم. با بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

 

 


درصد گریه نوزادان در کشورهای مختلف

همگی میدانیم تمامی بچه ها گریه می کنند،برخی ها زمانیکه به سن دو هفتگی می رسند عادت می کنند اما برخی دیگر نیز این عادت کلافه کننده را تا مدت زیادی با خود دارند اما این پدیده می تواند در کشورهای مختلف جهان متغیر باشد و ممکن است نوزادان کشورهای مختلف در مقایسه باهم تفاوت فاحشی داشته باشند چنانچه نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که نوزادان در انگلیس، کانادا و ایتالیا بیشتر از نوزادان کشورهای دیگر گریه می کنند. سور دیتر ولک از بخش روانشناسی دانشگاه وارویک انگلیس دراین مطالعه، اولین نمودار جهانی از میزان طبیعی گریه نوزادان را در سه ماه اول تولد تدوین کرده است. این محقق دریک بررسی که شامل حدود هشت هزار و 700 کودک در کشورهایی از جمله آلمان، دانمارک، ژاپن، کانادا، ایتالیا، هلند و انگلیس می شد، متوسط مدت ناآرامی و گریه نوزادان را در 24 ساعت در فرهنگ های مختلف در 12 هفته اول زندگی آنها مطالعه کرد.

مطلاعات او نشان داد که نوزادان در دو هفته اول تولد خود حدود 2 ساعت در روز گریه می کنند، گریه کردن معمولا در 6 هفته به روزی حدود 2 ساعت 15 دقیقه افزایش می یابد و تا هفته دوازدهم به متوسط یک ساعت 10 دقیقه کاهش می یابد. اما با این وجود این تحقیق نشان داد که برخی نوزادان در طول 24 ساعت به اندازه 30 دقیقه و برخی بیش از پنج ساعت گریه می کنند؛ بیشترین میزان گریه نوزادان در انگلیس، ایتالیا، کانادا و هلند و کمترین میزان گریه در دانمارک، آلمان و ژاپن مشاهده شد.

بر اساس آمار ها بالاترین سطح کولیک که به گریه کردن بیش از 3 ساعت در روز برای دستکم سه روز در هفته گفته می شود در انگلیس ( 28 درصد نوزادن یک تا دو هفته ای ) ، کانادا (در 34.1 درصد نوزادان سه تا چهار هفته ای ) و ایتالیا ( در 20.9 درصد نوزادان 8 تا 9 هفته ای ) دیده شد.برعکس کمترین میزان کولیک در دانمارک ( در 5.5 درصد نوزادان 3 تا 4 هفته ای ) و آلمان (6.7 درصد نوزادان 3 تا 4 هفته ای ) گزارش شد. به گفته محققان، با بررسی فرهنگ کشورهایی که نوزادان در آن کشورها کمتر گریه می کنند، و این که آیا در این زمینه وضعیت مراقبت های والدین و یا عوامل دیگر مرتبط با بارداری و یا ژنتیک نقش دارد، می توان به یافته های بیشتری دست یافت.

 

 

سایر مطالب بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس را نیز مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/07/28 , 00:32
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده