مایعات گران دنیا

1397/06/13
13 1,004 0

در جهان مایعات مختلفی وجود دارند که نقش به سزایی در زندگی انسان ها دارند و از آنها به عنوان گرانترین مایعات یاد شده است مایعاتی که هر کدام با وجود کارآیی مهممی توانند اهمیت خود را نمایان کنند با ما همراه باشید تا با این مایعات گران آشنا شوید. با بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

مایعات گران دنیا

در این پهنا مایعات اطراف ما را احاطه کرده است و گاهی اوقات با استفاده از مایعاتی نظیر انسولین جان انسان ها نجات پیدا می کند، مایعاتی نیز هستند که با خوردن آنها ممکن است جان یک فرد گرفته شود. این گونه است که اگر دقیق تر به مایعات نگاه کنیم متوجه نقش مهم آنها در زندگی انسان ها خواهیم شد.مایعات نیز مانند سایر موادی که از آنها استفاده می کنیم دارای قیمت هستند و حتی برای آب خوردن نیز باید هزینه ای را پرداخت کنید. با این حساب خالی از لطف نیست اگر نگاهی به گران ترین مایعات دنیا داشته باشیم.

هر لیتر خون انسان 400 هزار دلار

از آنجا که همه میدانند در بدن تمامی انسان های زنده به اندازه کافی خون وجود دارد و این امر باعث می شود ارزش خون در نگاه اول چندان جدی قلمداد نشود. اما بد نیست بدانید فرآیند اهدای و نگه داری خون کار چندان ساده و ارزانی نیست و در نتیجه خون در دسته مایعات گران قیمت دنیا قرار می گیرد. هر لیتر در حدود 400 دلار.

 

هرلیترگاما-هیدروکسی بوتیریک اسید 660 دلار

بی خوابی ، میل شدید وافسردگی و ناگهانی به خواب از عوارضی هستند که به کمک گاما-هیدروکسی بوتیریک اسید می توان آنها را درمان کرد. جالب است بدانید از گاما-هیدروکسی بوتیریک اسید به عنوان یک داروی بیهوشی نیز در علم پزشکی استفاده می شود.گاما-هیدروکسی بوتیریک اسید در سیستم مرکزی عصب انسان ها نیز یافت می شود و ناقابل لیتری 660 دلار ارزش دارد.

 

هر لیتر 713 دلارجوهر مشکی چاپگر

به هر اندازه که پرینتر خود را گران خریده باشید، هزینه جوهر آن در دراز مدت از قیمت خود پرینتر بیشتر برای شما آب خواهد خورد. با این حساب توصیه می کنیم در پرینت های خود صرفه جویی کنید تا نیاز کمتری به این مایع گران قیمت داشته باشید.

 

هر لیتر جیوه در حدود 900 دلار

همه میدانند جیوه در واقع فلز است اما به صورت مایع در اطراف ما یافت می شود، بیشترین استفاده از جیوه را در دماسنج شاهد هستیم. البته از جیوه در مصارف پزشکی نیز استفاده می شود اما به دلیل خاصیت سمی جیوه، استفاده از آن توسط پزشکان با احتیاط انجام می شود.جیوه رسانای بسیار خوبی نیز هست و از حالت گازی جیوه در لامپ های مهتابی استفاده می شود و همین مایع در حدود لیتری 900 دلار برای سازندگان آب می خورد!

 

هر لیتر انسولین در حدود 2500 دلار

در آزمایشگاه فرآیند ساخت و تولید انسولین کار بسیار سخت و دشواری است. همان گونه که حتما می دانید انسولین یک هورمون است که به صورت طبیعی توسط لوزالمعده انسان تولید می شود.بر اساس گزارشی که انجمن پزشکی آمریکا منتشر کرده است قیمت انسولین از سال 1381 تا 1392 به میزان سه برابر افزایش داشته است. یکی دیگر از راه های تولید انسولین قرار دادن ژن انسانی داخل گیاهان است، این امر باعث می شود تا شاهد تولید انسولین باشیم و همین روند پیچیده و سخت هزینه آن را تا حدود لیتری 2500 دلار افزایش می دهد!

 

هر لیترعطر CHANEL No5 حدود 68 هزار دلار

اگر از طرفداران عطر هستید، یا اینکه با صنایع عطر سازی آشنایی داشته باشید، حتما نام عطر چنل نامبر فایو به گوش شما خورده است، این عطر برای اولین بار حدود 94 سال پیش در سال 1301 شمسی توسط دو شیمیدان با نام های ارنست باوکس و کوکو چنل تولید شد. کوکو چنل به شماره 5 علاقه زیادی داشت به همین دلیل نام این عطر، چنل نامبر فایو نامگذاری شد.

 

به ازای هر لیترخون آبی خرچنگ نعلی حدود 16 هزار دلار باید بپردازید

50 سال پیش دانشمندان خاصیت خون خرچنگ نعلی را کشف کردند. تا این روزها قیمتی 16 هزار دلاری برای هر لیتر در قبال آن پرداخت کنید! از خون خرچنگ نعلی برای آزمایش عدم آلودگی محصولات مختلف پزشکی استفاده می شود. جالب است بدانید که خون این گونه خرچنگ، آبی رنگ است و در مقابل باکتری های سمی عکس العمل نشان می دهد.

 

به ازای هر لیتر ال اس دی 32 هزار و 500 دلار

از این اسید حدود نیم قرن بیش در ساخت مواد مخدر توهم زا استفاده می شد، ال اس دی از ترکیبات شفاف و بلورین اسید لیزرژیک ساخته می شود. جالب است بدانید یک لیتر ال اس دی قادر است برای بیش از 13 هزار نفر، حالت های توهم زا ایجاد کند و با این غلظت قیمتی 32 هزار و 500 دلاری برای هر لیتر داشته باشد!

 

هر لیتر زهر شاه کبرا بیش از 40 هزار دلار

از آنجایی که میدانید زهر شاه کبرا به راحتی می تواند یک فیل بالغ را از پا در بیاورد، این امر باعث شده است تا زهر مار شاه کبرا به عنوان یکی از خطرناک ترین زهر های موجود در دنیا شناخته شود.جالب است بدانید در زهر مار شاه کبرا پروتئین به خصوصی یافت می شود که آنرا با نام ohanin می شناسیم. این پروتئین در ساخت مسکن های بسیار قوی استفاده می شود، مسکنی که در آن Ohanin وجود دارد به میزان 20 بار از مسکن های حاوی مرفین اثر بخشی بیشتری دارد.

 

هر لیتر سم عقرب بیش از ده میلیون دلار

خداوند سم عقرب را برای دفاع و کشتن دشمنان خلق کرده است، جالب اینجاست که تمامی گونه های عقرب ها سم ندارند و تنها 25 گونه از عقرب ها شناسایی شده اند که سم آنها برای انسان ها کشنده به حساب می آید. پروتئینی که در سم عقرب پیدا می شود را برای افرادی که از ورم مفاصل رنج می برند استفاده می کنند. از طرف دیگر از این پروتئین در درمان فلج چندگانه و عارضه های روده ای نیز استفاده می شود تا با قیمت بیش از ده میلیون دلاری خود برای هر لیتر لقب گرانترین مایع دنیا را به خود اختصاص دهد.

 

 

سایر مطالب بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس را نیز مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
مغز بزرگ باهوش‌تر است؟!

مغز بزرگ باهوش‌تر است؟!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا ...

10 واقعیت از قله اورست

10 واقعیت از قله اورست

دانستنی‌های جالب 11

دانستنی‌های جالب 11

پوست تخم مرغ چه کاربردهای جالبی دارد؟!

پوست تخم مرغ چه کاربردهای جالب...

مورچه‌های زامبی

مورچه‌های زامبی

بدن انسان و نبود جاذبه

بدن انسان و نبود جاذبه

نخستین فضانوردان ناسا

نخستین فضانوردان ناسا

دانستنی‌های جالب 3

دانستنی‌های جالب 3

دانستنی‌های جالب 24

دانستنی‌های جالب 24

سنگ کوارتز چه نوع سنگی است و چه کاربردی دارد؟!

سنگ کوارتز چه نوع سنگی است و چ...

ویژگی‌های سنگ تورمالین هندوانه‌ای چیست؟!

ویژگی‌های سنگ تورمالین هندوانه...

با گردباد و دانستنی‌های آن آشنا شوید!!!

با گردباد و دانستنی‌های آن آشن...

دانستنی‌های جالب 31

دانستنی‌های جالب 31

اختیار وجود دارد؟!

اختیار وجود دارد؟!

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/07/25 , 09:44
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده