آرایش صورت و چشم های پف دار

1397/06/19
122 1,240 0

همانطور که دیده اید برخی از خانم ها به طور طبیعی چشم های پف آلود و پلک افتاده دارند و دسته ای دیگر از خانم ها اغلب ابتدای صبح بعد از بیدار شدن تا ساعتی چشمانشان پف آلود و صورتی ورم کرده دارند. برای این خانم ها نکات آرایش چشم و صورت کمی متفاوت است که با دانستن و اجرای آنها می توانند پف و ورم صورت و چشمهایشان را بپوشانند. با بخش مد و آرایش سایت آکسان پلاس همراه باشید.

آرایش صورت و چشم های پف دار

چگونگی آرایش چشمهای پف آلود و پلک های افتاده

توجه داشته باشید زمانی که پشت پلک کمی پف دارد باید به نوعی آن را پوشاند، با استفاده از سایه تیره پشت پلک بالا را کامل تیره کنید تا پف کمتر به چشم بیاید و در نهایت گوشه های خارجی چشم را به سمت بیرون محو کنید.

روش خط چشم کشیدن چشمهای پف آلود

یک خط چشم پهن سراسری روی پلک بالا بکشید، یعنی خط چشم را از گوشه داخلی به سمت انتهای چشم بکشید و گوشه های خارجی را کمی پهن تر کنید. همچنین برای اینکه چشم ها بیشتر خود را نشان دهند داخل چشم را هم خط چشم بکشید.

خط چشم پایین را می توانید 2گونه بکشید:

1. کامل خط چشم بکشید و بعد با انگشت کمی رنگ مشکی را پخش کنید.

2. خط چشم پایین را با فاصله بکشید، یعنی از گوشه داخلی تا انتها با فاصله کمی از خط مژه بکشید و بعد از گوشه داخلی کمی به سمت بیرون بروید، با این کار چشم بزرگ تر و درشت تر جلوه می کند.

سایه برای چشم های پف آلود:

می توانید از سایه هایی استفاده کنید که قرمزی چشم را کمتر نشان دهد مثلا از سایه های مایل به قرمز استفاده نکنید چون نه تنها صورت را متورم تر نشان خواهند داد بلکه وقتی ته رنگ قرمز درآنها وجود داشته باشد کاری می کنند که سرخی چشم ها بیشتر جلوه کند بنابراین بهتر است سراغ سایه هایی با رنگ سرد بروید. علاوه بر اینها یک سایه پررنگ در گوشه چشم یعنی قسمتی که به طور طبیعی تیره است، باعث می شود تورم ها کمتر خود را نشان دهند و چشم ها براق تر به نظر برسند. 

چگونگی آرایش صورت پوف دار

 یک راه ساده برای محو کردن پف صورت این است که زیر رژگونه تان را کمی تیره کنید؛ برای این کار می توانید پودری برنزه که دو یا سه درجه تیره تر از پنکیک مورد استفاده تان است، مصرف کنید یا حتی برای این قسمت کرم پودری تیره به کار ببرید. برای این کار باید استخوان زیر گونه را تیره کنید. بعد از این مرحله، سراغ خط فک و شقیقه ها بروید، آن بخش ها را هم تیره کنید و در نهایت با یک برس یا اسفنج آرایشی بزرگ رنگ پوست را یکنواخت کنید. یادتان باشد مرز بین رنگ ها نباید مشخص باشد در غیر این صورت چهره ای مصنوعی پیدا می کنید. 

آرایش لب و صورت پف دار

در صورتی که صورت تان ورم کرده است نباید سراغ رژلب های پررنگ بروید و اگر می خواهید برای یک مهمانی آرایش نسبتا بیشتری داشته باشید برای بیشتر جلوه دادن آرایش فقط روی چشم ها کار کنید و برای لب ها تنها به یک برق لب یا براق کننده قناعت کنید؛ چرا که هرچه رنگ لب پررنگ تر و تندتر باشد، ورم و بزرگی صورت خود را بیشتر نشان می دهد؛ بهتر است از خط لب هم استفاده نکنید چون آن هم لب ها را حجیم می کند و بر تورم صورت شما می افزاید، اما در مورد چشم ها این گونه نیست اگر بتوانید با آرایش کاری کنید درشت تر به نظر برسند، جلب توجه بیشتری خواهند کرد.  وقتی صورت پف می کند، بهترین کار استفاده از ترکیب رنگ های روشن و تیره برای پوشاندن ورم هاست. به طور کلی رنگ ها و سایه های تیره صورت را کوچک تر نشان می دهد و رنگ ها و سایه های روشن، برجسته تر؛ یعنی اگر می خواهید قسمتی از صورت مانند بینی را کوچک نشان دهید، باید از سایه تیره استفاده کنید و اگر می خواهید مثلا پیشانی را برجسته تر نشان دهید، سراغ سایه ها و رنگ هایی روشن بروید. برای این کار شما به چند رنگ پودر یا سایه نیاز دارید؛ برای رنگ تیره می توانید ازکرم یاپودرهای برنزه استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره تر هستند.

 

 

سایر مطالب مد و آرایش را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
روشی ساده برای درخشندگی مو

روشی ساده برای درخشندگی مو

بدون دکلره مو را روشن کنید

بدون دکلره مو را روشن کنید

اشتباهاتی که باعث خراب شدن تیپ می‌شود!

اشتباهاتی که باعث خراب شدن تیپ...

کاربردهای آرایشی کدو تنبل

کاربردهای آرایشی کدو تنبل

نکات آرایش چشم برای خانم‌های عینکی

نکات آرایش چشم برای خانم‌های ع...

چگونه لکه لوازم آرایش را از لباس پاک کنیم؟!

چگونه لکه لوازم آرایش را از لب...

کانتور صورت یا آرایش ترمیمی

کانتور صورت یا آرایش ترمیمی

ساختن پاک‌کننده آرایش با مواد طبیعی

ساختن پاک‌کننده آرایش با مواد ...

روش‌های ثابت نگه داشتن رنگ مو!

روش‌های ثابت نگه داشتن رنگ مو!

زیبایی را در خانه تجربه کنید

زیبایی را در خانه تجربه کنید

آموزش بهترین روش استفاده از مژه مصنوعی

آموزش بهترین روش استفاده از مژ...

برنزه کردن بی خطر

برنزه کردن بی خطر

خرید خط چشم مناسب

خرید خط چشم مناسب

افزایش ماندگاری عطر

افزایش ماندگاری عطر

آرایش سریع مخصوص خانم‌های شاغل

آرایش سریع مخصوص خانم‌های شاغل

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/05/05 , 16:50
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده