کنار آمدن با افراد همیشه مخالف

1397/06/25
35 457 0

به احتمال زیاد شاید یکی از بزرگ ترین چالش های موجود در کسب وکار این است که مجبورید با افراد بسیاری کارکنید که همیشه با شما هم نظر نیستند یا انگیزه هایشان با شما مشترک نیست. تنوع عقاید و نظرات می تواند بسیار سودمند باشد، اما اغلب اوقات این افراد خواسته یا ناخواسته از سرعت شما می کاهند یا راه شما را مسدود می کنند. صرف نظر از نیت آن ها، به طریقی شما باید دغدغه های آن ها را برطرف کنید تا بتوانید به مسیر خود ادامه دهید. از آن جایی که هر نو پیشرفت نوآورانه ای به احتمال زیاد با مقاومت مواجه می شود، شما به یک دسته ابزار و تمهیدات قوی برای برخورد با افرادی نیاز دارید که در مسیرتان به سوی موفقیت مانع تراشی می کنند. صرف این که آن ها باعث می شوند احساس درماندگی کنید بدین معنی نیست که آن ها حتماً شما را از دستیابی به اهدافتان بازخواهند داشت. این شش توصیه و اندکی اراده محکم به شما کمک خواهد کرد بر هر حریفی چیره شوید. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

 

کنار آمدن با افراد همیشه مخالف

شش راهکار برای کنارآمدن با افراد همیشه مخالف

 • علت مخالف بودن:
  در واقع شاید برخی افراد بی هدف و بی جهت مانع تراشی کنند، اما اغلب افراد منطقی انگیزه ای برای این کار خود دارند. مقداری تحقیق کنید تا به نیات حقیقی این فرد پی ببرید. طبیعت متفاوت فردی شاید هیچ سنخیتی با شما نداشته باشد، اما اگر بتوانید به ریشه مسئله دست پیدا کنید، ممکن است راهی پیدا کنید تا آن فرد را آرام کنید و به نوعی مصالحه برسید. تا زمانی که دقیقاً کشف نکنید چرا او مخالفت می کند، فقط در حال تلف کردن وقت و انرژی باارزش خود هستید.
   
 • مثل خودش حرف بزنید:
  در بسیاری از مواقع، مجادله های بی پایان در واقع فقط ناشی از اشتباهات ساده در ارتباطات است. ممکن است شما در حوزه خاصی دانش و تخصص داشته باشید که طرف مقابلتان نسبت به آن ناآشنا است. همچنین ممکن است او باشد که دانش و تخصص مرتبط را دارد و شما ندارید. در هر صورت، به نفع هر دو طرف است که آن چه را می دانند به اشتراک بگذارند و با درکی درست و مشترک با یکدیگر کار کنند.
   
 • شناخت افراد مانع تراش:
  وقتی را صرف این کنید که از دیدگاه شخص نسبت مسئله مورد نظر آگاهی پیدا کنید. به محض این که متوجه شوید طرف مقابلتان چگونه موقعیت را برای خود مفهوم سازی می کند و از ادبیات و واژگانی که فرد به شکلی شهودی درک می کند آگاه شوید، می توانید هر نوع اختلالی را که در کانال ارتباطی تان وجود دارد از بین ببرید.
   
 •  چیزی را که می خواهد به او بدهید:
  یکی از اسرار مذاکرات موفقیت آمیز این است که کشف کنید برای طرف مقابل چه چیزی بیش ترین ارزش را دارد. باارزش ترین و بزرگ ترین خواسته از نظر فرد چیست که تمایل دارد میز مذاکره را با برآورده شدن آن ترک کند؟ از چه چیزی حاضر است صرف نظر کند؟ به محض این که متوجه شوید فرد چه چیزی می خواهد، در صورت امکان، شرایط را به شیوه ای تدوین کنید تا بتوانید آن خواسته فرد را برآورده کنید؛ و به خاطر داشته باشید – حتماً این چیز نباید شکلی فیزیکی و مادی داشته باشد. ممکن است یک فرصت، قدردانی در جمع یا پاداش دیگری باشد. ممکن است حتی محافظت در برابر تهدیدی باشد که فرد در افق دید خود آن را احساس می کند. اگر قادر نیستید خواسته های فرد را به طور کامل برآورده کنید، از او بخواهید گزینه دیگری پیشنهاد دهد و نشان دهید که حاضرید برای هدفی برتر مصالحه کنید.
   
 • کاری کنید فرد نسبت به شما وابستگی پیدا کند:
  افراد نسبت به افرادی که مورد علاقه و احترامشان هستند بیشتر تلاش می کنند با نزاکت رفتار کنند و با آن ها همراهی کنند؛ بنابراین، سعی کنید رابطه مثبتی با فرد برقرار کنید. به نیازها و خواسته های او حقیقتاً توجه کنید. نشان دهید که دغدغه های فرد را درک می کنید. به او کمک کنید متوجه شود شما همه چیز را فقط در اهداف نمی بینید. به فرد کمک کنید به شکلی هیجان انگیز و الهام بخش منافع والای موجود در اهداف شما را ببیند.
   
 • فرد را دور بزنید:
  گاهی اوقات، شما به هیچ طریقی نمی توانید برخی افراد را با خود همراه کنید. در چنین حالتی به دنبال راه های دیگر به سوی اهدف خود بگردید. در حالت ایده آل، شما ترجیح می دهید افرادی که مانع تراشی می کنند کنار بکشند؛ اما اگر چنین کاری نکردند، از خلاقیت خود بهره بگیرید تا راه های دیگری را برای دستیابی به اهداف خود بیابید. نیازی نیست در این فرایند به کسی بی احترامی کنید. به خصوص که ممکن است مانع تراشان امروز فردا حامیان شما باشند.
   
 • دیدگاه و موضع خودتان را هم بازبینی کنید:
  فردی که آن سوی میز قرار دارد ممکن است در حال حاضر مایع رنج و گرفتاری شما باشد؛ اما شما هم احتمالاً مایع رنج و گرفتاری او هستید. شاید این شما هستید که از روی احساسات مقاومت یا لجبازی می کنید. لحظه ای از میدان نبرد کنار بکشید و درباره رفتار خودتان تأمل کنید. شاید راه هایی وجود داشته باشد تا به شکلی صادقانه با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید، حسن نیت خود را نشان دهید و تنش ایجادشده را کاهش دهید. حتی می توانید از طرف مقابل بخواهید بگوید مشخصاً چه کاری می توانید انجام دهید تا موقعیت را درست کنید. ممکن است از سادگی پاسخی که دریافت می کنید شگفت زده شوید. در نهایت، حداقل، به نقطه ای رسیده اید می توانید منشأ تعارض را به وضوح شناسایی کنید.

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
شخصیت کاربران آیفون

شخصیت کاربران آیفون

نشانه های خودکشی

نشانه های خودکشی

بهترین سرگرمی برای سلامت جسم و روح

بهترین سرگرمی برای سلامت جسم و...

ازدواج ناموفق چه اثراتی روی جسم دارد؟!

ازدواج ناموفق چه اثراتی روی جس...

دلیل عصبانیت فرد مبتلا به افسردگی

دلیل عصبانیت فرد مبتلا به افسر...

چگونه حس ششم خود را تقویت کنیم؟!

چگونه حس ششم خود را تقویت کنیم...

مبارزه با پرفکشنیسم

مبارزه با پرفکشنیسم

تاثیر اتاق خواب بر افسردگی

تاثیر اتاق خواب بر افسردگی

روانشناسی براساس رنگ آرایش

روانشناسی براساس رنگ آرایش

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟!

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم...

استرس را با تماشای درختان کاهش دهید

استرس را با تماشای درختان کاهش...

شخصیت‌شناسی با توجه به کتاب مورد علاقه افراد

شخصیت‌شناسی با توجه به کتاب مو...

خوردنی‌های ممنوع برای درمان بی‌خوابی

خوردنی‌های ممنوع برای درمان بی...

بیماری‌های شبیه افسردگی

بیماری‌های شبیه افسردگی

دلیل مراجعه مردم به فالگیر چیست؟!

دلیل مراجعه مردم به فالگیر چیس...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/07/01 , 15:22
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده