روش تقویت «صبر»

1397/06/29
22 337 0

به طور کلی عصبانیت مسئله ای است که در هر فردی به دلیل مسائل مختلف به وجود می آید. اینکه عصبانی شویم کار ساده و آسانی است. اما اینکه در چه موقع چقدر و چگونه عصبانی شویم ، روش کنترل بر اعصاب است که احتیاج به تمرین و تقویت صبر و حوصله دارد. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

روش تقویت «صبر»

در ادامه برخی راههای تقویت صبر و بردباری را مطالعه خواهید کرد:

  1. هدف کلی را ببینید. اگر برای تمدید گواهینامه رانندگیتان در صف پلیس+10 ایستاده اید، به خاطر داشته باشید که این کاری است که باید هر پنج سال یکبار انجام دهید. حتی یک ساعت منتظر ماندن برای بهره بردن از مزیت آزادی 5 سال رانندگی، معامله بدی نیست. پس همیشه نگاهتان به چشم انداز آینده باشد.
  2. ذهنتان را روی چیزهای دیگر متمرکز کنید. وقتی بی صبر می شوید، فقط به خاطر آن چیزی است که روی آن متمرکز شده اید. مثبت اندیش باشید. روی این واقعیت که روی چیزی متمرکز شده اید تمرکز نکنید، درعوض به نتیجه مثبتی که منتظرش هستید فکر کنید.
  3. به طولانی مدت فکر کنید. بی صبری معمولاً درنتیجه کوتاه نظری است، یعنی نمی توانید به آن چیز در طولانی مدت نگاه کنید. این سوال را از خودتان بپرسید، "اگر امروز برای فلان کار این مدت زمان را صبر کنم، یک سال دیگر تفاوتی می کند؟" این هم دقیقاً یعنی به آن موقعیت در چشم انداز صحیح نگاه کنید. وقتی اینکار را بکنید، اضطرابتان فروکش کرده و تمرین صبر می کنید.
  4. بدانید که صبر ارزش پاداشتان را بیشتر می کند. ضرب المثل قدیمی که می گوید، "صبر تلخ است ولیکن بر شیرین دارد" دقیقا همین منظور را می رساند. خودِ موفقیت یکی از بهترین نمونه های آن است. موفقیت بادوام زمان می برد، و درنتیجه نیازمند صبر و حوصله است.
  5. از مقایسه کردن اجتناب کنید. بی صبری معمولاً درنتیجه مقایسه کردن های اشتباه ایجاد می شود. اگر یکی از همسالانتان به درجه ای از موفقیت رسیده است که آرزوی شماست، باید درک کنید که موقعیت شما با او همسان نیست. خیلی وقت ها والدین به خاطر اینکه درمورد فرزندان دوستانشان که با سرعت بیشتری درحال پیشرفت هستند می شوند، صبر خود درمقابل فرزندشان را از دست می دهند. آنچه این والدین متوجه نمی شوند این است که فرزند آنها ممکن است در جنبه های دیگر بسیار از بقیه همسالانش جلوتر باشد ، غیرمنصفانه است که توقع داشته باشیم در همه جنبه ها بهترین باشند.
  6. دنبال پشت گرمی باشید. تاریخ سرشار از داستان موفقیت هایی است که درنتیجه صبر به وجود آمده اند. توماس ادیسون سالها برای کنترل فرایند الکتریکی که نور را تولید می کند تلاش کرد. هلن کلر سالهای بسیار سختی را برای یادگیری کارهایی که برای خیلی ها آسان بود صرف کرد. دنبال کسانی باشید که صبر را تمرین کرده باشند تا از آنها درس بگیرید.
  7. تمرین صبر کار ساده ای نیست اما آنها که صبر دارند همیشه به طرق مختلف پاداش آن را می گیرند. صبر هم مثل هر مهارت دیگر قابل یادگیری است. یاد بگیرید که ایمان و نبود آن را تشخیص دهید و بدانید که چه زمان باید عملکرد خود را تغییر دهید یا عقب بایستید و صبر کنید. موفقیت یک شبه زود هم از بین می رود اما موفقیت بادوام نیازمند عشق، پشتکار و صبر است.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
تجربه ای زیبا از ترس

تجربه ای زیبا از ترس

موفقیت در زندگی با 3 کلید بلند پروازی

موفقیت در زندگی با 3 کلید بلند...

راه موفقیت در بازاریابی تلفنی

راه موفقیت در بازاریابی تلفنی

مدیریت به روش آیزنهاور

مدیریت به روش آیزنهاور

کارمندانی که حقوق بالای 26 هزار دلار میگیرند

کارمندانی که حقوق بالای 26 هزا...

توصیه‌‎هایی مهم برای کنکوری‌ها

توصیه‌‎هایی مهم برای کنکوری‌ها

افراد شاد چه عادت‌های مهمی دارند

افراد شاد چه عادت‌های مهمی دار...

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

روش‌های بهبود حافظه

روش‌های بهبود حافظه

چند نکته مهم برای داشتن صفحه اینستاگرام حرفه

چند نکته مهم برای داشتن صفحه ا...

ثروتمندان چگونه ثروتمند شدند؟!

ثروتمندان چگونه ثروتمند شدند؟!

چگونه کنفرانس خوبی داشته باشیم؟!

چگونه کنفرانس خوبی داشته باشیم...

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسان‌های موفق

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسا...

نکات موفیت نسل جدید چیست؟

نکات موفیت نسل جدید چیست؟

14 دلیل بدهکار بودن!

14 دلیل بدهکار بودن!

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/11/08 , 01:08
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده