فرنی با آرد برنج

1397/07/14
0 188
فرنی با آرد برنج

همانطور که میدانید فرنی با آرد برنج جزو دسرهای ایرانی میباشد. زمان آماده سازی مواد اولیه فرنی با آرد برنج پنج دقیقه و زمان پخت فرنی برنج حدود بیست دقیقه است. فرنی با آرد برنج را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید. مقدار مواد اولیه فرنی با آرد برنج برای 2 نفر مناسب میباشد . با بخش آشپزی سایت آکسان پلاس همراه باشید.

مواد مورد نیاز فرنی با آرد برنج

مواد مورد نیاز فرنی با آرد برنج به شرح زیر است:

 • شیر             2  لیوان
   
 • آرد برنج       2 قاشق غذاخوری سرپر
   
 • شکر            4 قاشق غذاخوری
   
 • آب              0.5 استکان
   
 • گلاب          1 قاشق غذاخوری
   
 • کاکائو         1 قاشق مرباخوری برای تزیین

 

روش تهیه فرنی با آرد برنج:

برای درست کردن فرنی با آرد برنج ابتدا شیر سرد را با لیوان های دسته دار که در تمامی خانه ها یافت می شود در قابلمه مورد نظر بریزید. سپس آرد برنج و آب را اضافه کنید و کاملاً هم زنید تا آرد در شیر سرد حل شود روی حرارت گذاشته و مرتباً هم زنید اگر لحظاتی هم زدن را متوقف کنید، باعث می شود آرد برنج در شیر گلوله گلوله شود. پس مرتباً به هم زنید تا کمی غلیظ شود بعد از روی حرارت کنار گذاشته و شکر و گلاب را اضافه کنید. دوباره روی حرارت گذارید و هم زنید تا قوام لازم برای فرنی بدست آید فرنی را بایستی سریعاً در کاسه های کوچکی که از قبل آماده چیده اید، بریزید دقت داشته باشید که در هنگام سرد شدن کمی سفت تر می شود پس وقتی از روی حرارت برمی دارید نه سفت و نه شل باشد.

 

تزئین فرنی با آرد برنج:

برای تزئین فرنی کاکائو را در چند قطره آب حل کنید تا عصاره غلیظی بدست آید و با نوک قاشق یا قطره چکان روی فرنی هایی که در کاسه ها کمی سرد شده و خود را گرفته، تزئین کنید.

 

 

سایر مطالب آشپزی را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

1397/05/26
با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

1397/05/25
مشاهده