مبتلایان با دیابت میوه را با پوست بخورند!

1397/07/17
74 129 0
مبتلایان با دیابت میوه را با پوست بخورند!

همانطور که می دانید دیابت یا همان بیماری قند نیز جز آن دسته از بیماری های است که باید با تمام قوا در برابرش ایستاد. چون این بیماری نه تنها به خودی خود مشکل‌زا است، زمینه را برای ابتلا به بیماری های دیگری مانند بیماری های قلبی عروقی و غیره مهیا می سازد. با بخش زندگی سالم سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

مصرف میوه ها با پوست می تواند موجب کاهش سرعت جذب قند خون شود. افرادی که به شیوه قدیمی از انسولین استفاده می کنند باید جهت پیشگیری از افت قند خون در اواسط صبحانه و ناهار، ناهار و شام یک میان وعده داشته باشند.

 

مضرات مصرف کربوهیدرات برای افراد دیابتی

افرادی که مبتلا به دیابت هستند، می توانند با توجه به نظر پزشک تغذیه از کربوهیدرات پیچیده مانند نان، برنج و سیب زمینی استفاده کنند، گفت:افراد مبتلا به این بیماری بهتر است مانند هر فرد سالم دیگر از مصرف روغ های حیوانی، کره، خامه و مواد سرخ شده پرهیز و اغلب از روغن های گیاهی، شیر و ماست کم چرب استفاده کنند. رژیم غذایی کودکان مبتلا به دیابت با کودکان سالم تفاوت عمده ای جز محدودیت در مصرف کربوهیدرات ساده ندارد. مصرف پروتئین برای این بیماران هیچ محدودیتی ندارد و بهتراست از تمام گروه های غذایی استفاده کنند.

 

مبتلایان به دیابت باید وعده های غذایی مرتب داشته باشند و تلاش کنند که حجم غذایی خود را در وعده های مختلف تقسیم کنند تا از افزایش حجم موادغذایی در یک وعده پرهیز شود. به دیابتی ها توصیه می شود بیشتر از نان سبوس دار مانند سنگک استفاده کنند.

 

فواید مصرف میوه با پوست

مصرف میوه ها با پوست می تواند موجب کاهش سرعت جذب قند خون شود. بنابراین بهتر است افراد سبزیجات، کلم، کاهو، خیار و کرفس را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند. افرادی که به شیوه قدیمی از انسولین استفاده می کنند باید جهت پیشگیری از افت قند خون در اواسط صبحانه و ناهار، ناهار و شام یک میان وعده داشته باشند. بیمارانی که به روش جدید با قلم گلاژین و آسپارت درمان می شوند، آزادی بیشتری در رژیم غذایی خود دارند.

 

 

تیم آکسان پلاس شما را به خواندن سایر مطالب بخش زندگی سالم دعوت می نماید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/30 , 22:14
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده