آبشار ورسک (چشمه علی)

1396/09/06
287 953 0

در زیر قله «اتابک» و «تیزکوه» و در قسمت شرق روستای زیبای «ورسک»، دره‌ای بسیار زیبا و نیمه جنگلی وجود دارد که نسبتا عمیق بوده و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره خواهد کرد. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

آبشار ورسک (چشمه علی)

آبشار پر آب و بسیار زیبای ورسک یا همان چشمه علی معروف که همان آبشار فصلی ورسک می‌باشد، به ارتفاع تقریبی بیست متر از این دره به سمت روستای ورسک جاری است. آب این آبشار از ارتفاعات قدمگاه سرچشمه گرفته و سالانه تعداد زیادی از مردم مشتاق را به سوی خود می‌کشاند. از روستای ورسک تا زیر آبشار حدودا 30 دقیقه راه می‌باشد که نیمی از این زمان از کنار آب رودخانه می‌گذرد.

 

آبشار ورسک یا چشمه علی به دو قسمت «آبشار کوچک» و «آبشار بزرگ» تقسیم می‌شود. در مسیر رسیدن به این آبشار از تنگه ای در میان دو کوه خواهید گذشت که آب از سطحی شیب دار جاری است. به این قسمت از مسیر «آبشار کوچک» و به انتهای مسیر «آبشار بزرگ» می‌گویند.

 

آب و هوا آبشار ورسک (چشمه علی)

آب و هوای محدوده آبشار ورسک معتدل، مرطوب و کوهستانی می‌باشد. این رودخانه فصلی است و در فصل‌های مختلف حجم آب متفاوتی دارد.

 

تاریخچه آبشار ورسک (چشمه علی)

این بخش یک منطقه ییلاقی قدیمی است که در زمان رضاشاه به پاس تلاش و کوشش مهندس «ورسک چکسلواکی» در ساخت پل عجیب «ورسک»، به این نام مشهور شد.

 

دسترسی آبشار ورسک (چشمه علی)

برای رسیدن به آبشار زیبای ورسک یا همان چشمه علی کافی است در محور «فیروزکوه» بعد از گردنه «گدوک» کمی جلوتر وارد روستای ورسک شده و از آنجا تا آبشار حدود 4 کیلومتر و تقریبا نیم ساعت راه است مسیر رسیدن به آبشار ورسک دقیقا از زیر پل ورسک می‌گذرد و باید در امتداد رودخانه حرکت کرد تا به آبشار زیبای ورسک رسید. در مسیر به یک آبشار کوچک می‌رسید، یک دو راهی است که باید به سمت راست بروید.

 

مناسب ترین زبان برای بازدید از آبشار ورسک

سفر به آبشار ورسک یا همان چشمه علی معمولا از اواسط اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا پایان تابستان ادامه می‌یابد که به دلیل عبور از رودخانه برای بازدید از آبشار است.

 

سایر مطالب مرتبط با سفر و گردشگری را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/02/29 , 16:55
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده