موفقیت بدون تلاش زیاد

1397/07/20
56 295 0

شما با دیگران تفاوت چندانی ندارید، به فردی فکر کنید که او را می شناسید؛ کسی که دارای پر مشغله ترین زندگی می باشد و با این حال به خوبی همه چیز را تحت کنترل دارد. پس اگر افرادی هستند که می توانند چنین عملکردی داشته باشند، شما هم می توانید و همین طور، باید کاملاً به این موضوع ایمان داشته باشید، یا دست کم عملی بودن آن را امکان پذیر بدانید. هر بار که ممکن است افکار منفی به سراغ شما بیایند، به خود یادآور شوید که این طور نیست وانجام کارها ممکن است. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

موفقیت بدون تلاش زیاد

منظم باشید

در صورتی که تمایل داشته باشید کمی منظم تر باشید، نیاز نیست تلاش خاصی ارائه دهید، بلکه نیاز است بخواهید و درگیر مسئله شوید. اگر صرفاً به ایده منظم بودن علاقه مند باشید، احتمالا عملی نخواهد بود. زیرا واقعا باید بخواهید که منظم تر باشید. آیا تاکنون مجبور شده اید به دلیل انجام کارها ی عقب مانده، با عجله خود را به قرار ملاقاتتان برسانید؟ آیا تا به حال مجبور شده اید برای یافتن یک تکه کاغذ، انبوهی از کاغذها را سامان بدهید. مادام که دریافتید اگر منظم باشید چقدر از فشار کار و استرس شما کاسته خواهد شد، آماده هستید تا در این باره کاری انجام دهید.

 

عدم نیاز به تغییر شخصیت

شاید فکرکنید فردی بی برنامه، گهگاه فراموشکار یا آزاد هستید و همچنین می اندیشید که افراد منظم آدم هایی خسته کننده، بی احساس، قابل پیش بینی، یکنواخت و بالغ هستند. نگران نباشید، نیازی نیست به یکی از آن افراد بی روح، سخت کوش و منظم تبدیل شوید. شما هنوز هم می توانید سبکسرانه شادمان باشید و در لحظه زندگی کنید. کافی است نسبت به همه امور منظم و کارآمد رفتار کنید، حتی اگر کاملاً در حال تظاهر به آن باشید.

 

ایجاد فرصت

به طور کلی بزرگترین مانع کارآمدی افراد کمبود وقت است. مسلماً، اگر ما وقت کافی داشته باشیم، می توانیم همه چیز را به یاد بیاوریم. اما زمان تنها چیزی است که ما در اختیار نداریم، پس چیزی که نیاز است بیاموزید این است که شما باید خودتان فرصتها را ایجاد کنید. به طور مثال به جای حرف زدن با تلفن گفتگوهای خود را از طریق ایمیل انجام دهید، به همین صورت زمان اضافه ای برای خود دست و پا کرده اید.

 

انجام کارها به روال عادی

در واقع هرچه به زندگی مان روال عادی تر و منظم تری ببخشیم و برنامه ریزی بهتری داشته باشیم، راحت تر ادامه خواهیم داد. بنابراین هر روز، در یک ساعت مشخص فرزندانتان را به پارک ببرید، وقتی ناهارتان تمام شد، ایمیلتان را چک کنید. به این سبک، هرچه در زندگی برنامه ریزی بیشتری داشته باشید، کمتر به تلاش سخت برای پیگیری کارها ی خود نیاز خواهید داشت.

 

نگویید حوصله‌ام سررفته

آیا فکر می کنید، اگر منظم و کارآمد باشید خسته کننده است، یا برای تهیه فهرست انجام کارهایتان و به یاد آوردن تاریخ تولد عزیزانتان حوصله ندارید، یا از داشتن دفتر خاطرات روزانه بیزار هستید؟ متاسفانه چنین طرز فکری خوب نیست، در یک زندگی برنامه ریزی شده خستگی و بی حوصلگی کمتری نسبت به زندگی های بی برنامه و نامنظم وجود دارد.

 

نداشتن هول و هراس

برخی اوقات حجم و فشار کار اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. نمی دانید کار را از کجا شروع کنید و حجم آن در مقابل چشم شما، جز وحشت چیز دیگری ایجاد نمی کند. خب، اگر تماشای این تصویر بزرگ، تا این اندازه ترسناک است، نگاه نکنید. اگر شما بتوانید با قضیه کنار بیایید، می توانید در آن واحد تنها یک کار انجام دهید. شما باید سریع، مؤثر و به موقع آنها را انجام دهید و یکی یکی در فهرستتان علامتگذاری کنید. اما آنچه مسلم است اینکه؛ در آن واحد فقط می توانید یکی از آن ها را پیش ببرید، نه همه را با هم. پس سرتان را پایین بیندازید و فقط به یک گوشه از تمام آن کارها نگاه کنید. یک چیز را روی میز کارتان ببینید، نه همه کاغذهایی را که روی میز است. بهتر است کار را با ضروری ترین ها آغاز کنید و ادامه دهید. کم کم و آجر به آجر کار را پیش ببرید. به حجم زیاد کار فکر نکنید و به تدریج، همه را انجام دهید تا اینکه احساس کنید فکرتان روبه راه شده وکارها هم روبه اتمام است. مادام که در آخر سرتان را بالا کردید، تعجب خواهید کرد که تا چه حد توانسته اید با انبوه کارها کنار بیایید و انجامشان دهید.

 

عمل کردن به صورت آهسته و پیوسته

برخی کارها خیلی سریع روی هم انباشته می شوند و شما هم نمی توانید از انجام آن ها چشم پوشی کنید. به طور مثال:تمیزکاری یا پر کردن فرمهای خاص. بسیار ساده و آسان است که درست، پس از خواندن یک برگه، آن را پر کنید و اگر تمام تمیزکاری ها و جمع وجور منزل به موقع انجام بگیرد، در انتهای روز کارها ساده تر و کمتر خواهند بود. اینها عادت هایی است که شما باید در خود ایجاد کنید و شاید در ابتدای راه، سخت و دشوار باشند، اما با گذشت چند روز، تفاوت های ایجاد شده را متوجه خواهید شد و به آن ها ارزش می دهید. پس شروع کنید، برای شما چه کارهایی وجود دارد که روی هم انباشته می شوند، کارهایی که خیلی سریع از عهده شما خارج می شوند و بعد از زمان کوتاهی انجام آن ها سخت و ناراحت کننده خواهد بود.

 

داشتن تفکری مثبت

در صورتی که با انبوهی از کارها روبرو هستید، در صورتی که ذهنیت مثبتی داشته باشید، خیلی سریع تر آن ها را به انجام خواهید رساند. بنابراین به دستاورد هایی که در این اواخر به دست آورده آید و کارهایی که بطور مؤثر انجام داده اید فکر کنید، نه فهرست طولانی کارهایی که هنوز انجامشان نداده اید. به خاطر داشته باشید که در نهایت و در هر صورت، کارها انجام می شوند و در غیر این صورت، دنیا بدون آن ها ادامه خواهد یافت.

 

کنترل مواردی که سبب اتلاف وقت می شوند

همانطور که می دانید برخی چیزها تمام وقت و زمان را از بین می برند، مشهورترین آن ها اینترنت است. البته نمی توان آن را دست کم گرفت، چون از ابداعات نوآوری های خارق العاده است که زندگی همه ما را راحت کرده است. اما اگر مراقب نباشید به همان میزانی که در صرف وقت کمتر، مؤثر است می تواند به شدت وقت شما را هدر دهد. برخی افراد ساعت ها وقت خود را در آشپزخانه می گذرانند و غذاهایی با طمع های بسیار لذیذ می پزند. این درحالی است که این نوع آشپزی زمان زیادی می طلبد و آنها می توانند همان اغذیه لذیذ را با وقت بسیار کمتری تهیه کنند.

 

شناسایی اوقاتی را که بازدهی بهتری دارید

ممکن است شما عصرها یا غروب ها سرحال تر باشید، شاید هم صبح های زود ، شما باید بدانید در طی روز، چه اوقاتی برایتان کارآمدتر است تا بتوانید با توجه به قدرت مؤثر خود عمل کنید و در این زمان کارهایی را که در نظرتان ضروری تر است انجام دهید. به طور مثال کارهایی که بیشتر به تمرکز نیاز دارند، یا کاری که قصد دارید به نحوه احسن آن را به انجام برسانید.

 

فهرست نویسی

زمانیکه زندگی شلوغ و پر مشغله می شود، نوشتن و تهیه فهرست می تواند کمک بزرگی باشد. شما می توانید همه آن چیزهایی را که همیشه تلاش می کنید به یاد بیاورید، روی تکه کاغذی یادداشت کنید و به این ترتیب، مغز خود را آزاد بگذارید تا بتوانید به چیزهای دیگر فکر کنید. فهرست هایی قابل کنترل و قابل اجرا بنویسید.

 

دفترچه یادداشت

دفترچه یادداشت و خودکاری داشته باشید و همیشه از آن استفاده کنید. می توانید دفترچه کوچکی بخرید که در جیبتان جا شود و هر چه را قرار است به خاطر بیاورید یادداشت کنید. این کار به طرز عجیبی ذهنتان را آزاد می کند و استرس و فشار را از شما می کاهد.

 

انجام چند کار همزمان

وقتی در حال تماس گرفتن با شرکتی هستید که مدتی طول می کشد تا تلفن هایشان را جواب بدهند، به ایمیل خود هم رسیدگی کنید، یا هنگامی که تلویزیون تماشا می کنید، کمی هم مطالعه داشته باشید. به این ترتیب، انجام چند کار همزمان باعثصرفه جویی در وقت خواهد شد.

 

چسباندن یادداشت ها به در

در صورتی که کارهایتان را فراموش می کنید چرا روی در یادداشت نمی گذارید تا هنگام خروج از منزل متوجه آن شوید. نه فقط روی در، بلکه هرجای دیگری که احتمال می دهید آن را می بینید. فقط کافی است به خاطر بسپارید یادداشت مخصوص خود را کجا قرار می دهید.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
روش تقویت فن بیان

روش تقویت فن بیان

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌...

چالش هایی که باید برای رسیدن به موفقیت سپری کنید

چالش هایی که باید برای رسیدن ب...

شب زنده‌داری بهتر است یا سحرخیز بودن؟!

شب زنده‌داری بهتر است یا سحرخی...

آدم دل چسب‌تر باشید!

آدم دل چسب‌تر باشید!

برنامه‌ریزی در بحران مالی

برنامه‌ریزی در بحران مالی

روش جهت یابی در طبیعت

روش جهت یابی در طبیعت

عوامل موثر برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق

عوامل موثر برای تبدیل شدن به ی...

با چه کسانی نباید مشورت کنیم؟

با چه کسانی نباید مشورت کنیم؟

قانون موفقیت 5 ساعته

قانون موفقیت 5 ساعته

حرفهایی که افراد باهوش اصلاً به زبان نمی آورند

حرفهایی که افراد باهوش اصلاً ب...

همین الان ثروتمند شوید، فردا دیر است

همین الان ثروتمند شوید، فردا د...

تغییر شغل خوب با 10 گام مهم!

تغییر شغل خوب با 10 گام مهم!

عادتهایی برای خوش شانسی

عادتهایی برای خوش شانسی

تضمین خوشبختی در ازدواج

تضمین خوشبختی در ازدواج

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/03/06 , 23:01
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده