موانع موفقیت چیست؟!

1397/07/20
42 692 0

از نظر هرکس تعریف موفقیت متفاوت است. هر کسی آن را طبق معیارهای خودش تعریف می کند. بنابراین، شما باید ابتدا موفقیت را برای خود تعریف کرده و راههای دست یابی به آن را بنویسید. با این حال شناخت موانع کمک زیادی به شما برای رسیدن به موفقیت می کند. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

موانع موفقیت چیست؟!

در ادامه با موانع موفقیت آشنا خواهید شد:

 1. بهانه تراشی:به دلیل شکست هایتان مدام دیگران را مقصر جلوه ندهید و سرزنش نکنید. مسئولیت خطاهایتان را بپذیرید. شما خودتان در انتخابتان اشتباه کرده اید. انتخاب های غلطتان را توجیه نکنید. افراد موفق هرگز این گونه رفتار نمی کنند. همه اشتباه می کنند و گاه شکست می خورند. اما فرد موفق کسی است که از خطاهایش درس می گیرد و آنها را اصلاح می کند.
   
 2. تمرکز روی موارد منفی: بیشتر مواقع شرایط و موضوعاتی منفی در زندگی وجود دارد که شما روی آنها کنترل ندارید. همین طور هم تجربه های مثبت بسیاری نیز وجود دارد و حتی می توان گفت این تجربه های مثبت از منفی ها بیشتر است. اگر شما می خواهید زندگی موفقی داشته باشید روی موارد منفی متمرکز نشوید، زیرا این کار باعث می شود هرگز احساس رضایت نکنید و در نهایت همچون فرد شکست خورده ای به نظر برسید.
   
 3. پیگیر راه های آسان بودن: البته قبل از هرچیز باید بدانیم که موفقیت به این مفهوم نیست که حتماً باید مسیر سخت و پر فراز و نشیبی طی کرده باشید. اما باید گفت افراد موفق همیشه به دنبال راه های آسان نیستند. گاهی اوقات مجبور می شوید از برخی موانع بگذرید. یاد بگیرید محدودیت هایتان را کنار زده و پیش روید. وقتی بتوانید از حداکثر ظرفیت هایتان استفاده کنید این خودش یک موفقیت است.
   
 4. سرزنش خود: گاهی اوقات ما خودمان را به دلایلی سرزنش می کنیم. یاد بگیرید چگونه از پس افکار و احساسات بد نسبت به خود در شرایط بحرانی برآیید. این موضوع برای موفق شدن بسیار ضروری است. ممکن است موضوعاتی شما را ناراحت کند. یادبگیرید احساساتتان را به روشی مناسب ابراز کنید و هرگز خودتان را بابت موضوعی آزار نداده و افکار ناراحت کننده به مغزتان راه ندهید. این گونه افکار وقت و انرژی بسیاری از شما خواهند گرفت. بیشتر مردم فکر می کنند داشتن جواب، بهتر از داشتن سؤال است باور دارم که داشتن سؤال بهتر است؛ زیرا منجر به یادگیری بیشتری می شود.
   
 5. نیازهای دیگران را ببینید: اگر فقط به نیازهای خود توجه کنید هرگز موفق نمی شوید. شما ممکن است با سوءاستفاده از دیگران به ثروت هنگفتی رسیده باشید. اگر این گونه است هرگز در بین افراد موفق جایی ندارید، چراکه در نهایت وقتی با خودتان روراست هستید، نمی توانید شاد باشید. بهترین روش موفق شدن در زندگی، کمک کردن به دیگران است.
   
 6. زندگی بی هدف: باید نسبت به زندگی تان احساس مسئولیت کنید و اهدافی برای خود درنظر داشته باشید. در حقیقت هر کس در زندگی باید برای هر روز خود برنامه و هدفی داشته باشد تا درنهایت به هدفی بزرگ تر و سپس موفقیت دست پیدا کند. بی هدف زندگی کردن، هدر دادن وجود باارزش یک انسان است.

 

در ادامه راه های موفقیت در کار را مطالعه خواهید کرد:

 1. تسلیم نشوید: وقتی با مانعی روبه رو می شوید چه می کنید؟ تسلیم می شوید یا نهایت تلاشتان را برای رویارویی با آن به کار می برید؟ افراد موفق هرگز تسلیم نمی شوند و خود را برای رسیدن به مقصد متعهد و مسئول می دانند.
   
 2. حواس پرتی: گاهی در میانه راه یادمان می رود در ابتدا چه کار می خواستیم انجام دهیم. البته زندگی گاهی اوقات شرایطی را به وجود می آورد که در مسیر متفاوتی قرار بگیریم، اما بیشتر مواقع گناه این متفاوت رفتار کردن ها و فراموش کردن رویاهایمان برگردن خودمان است. اگر می خواهید موفق باشید باید مراقب باشید اهدافتان را فراموش نکنید.
   
 3. باورهای ناب برای رسیدن به موفقیت: یکی از افراد موفق و دویست ودوازدهمین ثروتمند جهان تجربیات خود را برای دست یابی به موفقیت این طور بیان می کند:عقیده دارم افرادی که در مسیری در حال حرکت هستند و نیاز دارند مسیر خود را در زندگی تغییر دهند تا تحسین دیگران را برانگیزند معمولاً با شکست و تضاد رو به رو می شوند. برای آنها مشکل است تا شاد باشند و تقریباً غیرممکن است تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. او در رسیدن موفقیت موارد زیر را لحاظ کرده است.
   
 4. کشف آنچه درست است: کشف چیزی که درست است، حتی اگر از اشتباهاتم باشد، درحالیکه بیشتر مردم این فکر را بد می شمارند، خوب است. با این کشف می توانم بر این مشکلات غلبه کنم، طوری که این مشکلات نتوانند جلوی راهم را در رسیدن به اهدافم بگیرند.
   
 5. ترس ممنوع: هیچ ترسی از حقیقت نداشته باشم. درحالی که بعضی از حقایق ترس دارند، برای مثال ترس از اینکه شما دچار بیماری بدی شده اید، اما دانستن مشکلات به شما این اجازه را می دهد که بهتر با آنها مقابله کنید.
   
 6. خودتان را مدیریت کنید: هر کسی اشتباه می کند و نقاط ضعفی دارد و این امر یکی از مهم ترین چیزهایی که مردم را از یکدیگر متفاوت می کند رویکردشان نسبت به مدیریت خودشان است.
   
 7. اشتباهات را کم کنیم: زیبایی باورنکردنی برای انجام اشتباه وجود دارد، زیرا در هر اشتباه یک معما گنجانده شده است و گوهری وجود دارد که در صورت حل این معما می توانم آن را به دست آورم به عنوان مثال در اشتباه کردن اصلی وجود دارد و آن این است که می توانم اشتباهاتم را در آینده کم کنم.
   
 8. یادگیری در مشکلات: در طول زندگی ام با افراد موفق زیادی برخورد داشته ام و یاد گرفتم که هیچ یک از آنها بزرگ و عالی متولد نشده اند، آنها همگی اشتباهات زیادی در زندگی داشته اند و نقاط ضعف زیادی دارند و اینکه افراد با نگاه به اشتباهاتشان و نقاط ضعفشان و تعیین اینکه چطور می توانند از این اشتباهات درس بگیرند، بزرگ می شوند. افرادی که بیشتر با واقعیت ها مواجه می شوند؛ به ویژه در موقع سختی ها بیشتر یاد می گیرند و چیزی را که می خواهند سریع تر نسبت به آنهایی که این کار را انجام نمی دهند، به دست می آورند. این افراد، افراد خارق العاده و عالی هستند که من دوست دارم اطرافم باشند.
   
 9. سؤال بهتر از جواب: درحالی که بیشتر مردم فکر می کنند داشتن جواب، بهتر از داشتن سؤال است باور دارم که داشتن سؤال بهتر است؛ زیرا منجر به یادگیری بیشتری می شود. درحالی که بیشتر افراد باور دارند که اشتباه کردن چیز بسیار بدی است باور دارم که اشتباه چیز خوبی است؛ زیرا باور دارم که با اشتباه کردن و واکنش نشان دادن نسبت به آنها چیزهای زیادی می آموزیم. درحالی بیشتر مردم فکر می کنند درد چیز بدی است باور دارم که داشتن درد آدم را قوی تر می کند.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت شما

نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت ش...

تاثیر یادگیری زبان‌های خارجی بر توانایی مغز

تاثیر یادگیری زبان‌های خارجی ب...

روش‌های بهبود حافظه

روش‌های بهبود حافظه

10 قانون زندگی برای موفقیت

10 قانون زندگی برای موفقیت

سمی شدن زندگی با این 8 شخصیت

سمی شدن زندگی با این 8 شخصیت

نکاتی برای برنامه ریزی درسی

نکاتی برای برنامه ریزی درسی

روش ترک عادتهای بد

روش ترک عادتهای بد

انسان عاقل این 5 کار را انجام نمی‌دهد

انسان عاقل این 5 کار را انجام ...

کارمندانی که حقوق بالای 26 هزار دلار میگیرند

کارمندانی که حقوق بالای 26 هزا...

20 راز رسیدن به آرامش درون

20 راز رسیدن به آرامش درون

راه موفقیت در بازاریابی تلفنی

راه موفقیت در بازاریابی تلفنی

9 استارت آپ موفق ایرانی

9 استارت آپ موفق ایرانی

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دارد؟!

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دا...

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

زنان موفق چه عادتهایی دارند!؟

تست پیشرفت در زندگی

تست پیشرفت در زندگی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/11/06 , 11:15
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده