اشتباهات سن 20 تا 30 سالگی

1397/07/22
65 436 0

شاید شما هم تجربه کرده باشید گاهی شور و هیجان جوانی و تاثیر دیگران بر رفتار انسانها باعث اشتباهات جوانان می شود که ممکن است بر آینده آنها تاثیر مخرب بگذارد. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

 

اشتباهات سن 20 تا 30 سالگی

14 اشتباه جوانان 20 تا 30 سال چیست؟!

 1. تحصیلات و استعداد برای موفقیت کافی است:
  اگر چه استعداد ذاتی، توانایی بالا و فارغ التحصیل شدن از معتبر ترین دانشگاههای جهان خوب است اما برای موفقیت کافی نیست و شغل آینده شما را تضمین نمی کند. «من دهه بیست زندگی ام را در محیط های کاری زیادی گذراندم و به این نتیجه رسیدم که پشتکار، ثبات قدم، تلاش و انرژی وافر شغل من را تعریف می کنند. و موفقیت بدون این ها امکان پذیر نیست.» پس با توجه به علاقه خود جلو بروید و تخصص های لازم برای شغل آینده تان را کسب کنید.
   
 2.  سلامت خود را نادیده می گیرید:
  هر چه سن شما بالاتر می رود، بیشتر به این نتیجه می رسید که دوران نوجوانی و جوانی هیچگاه باز نمی گردند و شما انرژی سابق را در هیچ دوره دیگری از زندگی پیدا نخواهید کرد. به عنوان مثال در سن 28 سالگی بیرون ماندن از خانه تا نیمه های شب و خوشگذرانی با دوستان چون گذشته برایتان لذت بخش نخواهد بود یا می فهمید که عاداتی مانند سیگار کشیدن یا رژیم غذایی ناسالم چقدر به سلامتی بدنتان آسیب می رساند. بنابراین در این دوران نه تنها به سلامت فیزیکی بلکه به سلامت روحی خود نیز باید توجه کامل داشته باشید.
   
 3. به فکر پس انداز پول نیستید:
  تحقیقی نشان داده 69% افرادی که در سن 18 تا 29 سالگی به سر می برند، تا کنون هیچ پس اندازی برای دوران بازنشستگی خود نداشته اند. شاید دوران بازنشستگی به نظرتان دور آید اما اگر به اهمیت پس انداز در این دوران پی نبرید، ضررهای زیادی در آینده به خود خواهید رساند. پس سعی کنید آینده نگر باشید و همیشه به فکر پس انداز پول برای آینده باشید.
   
 4.  شادی مساوی پول است:
  اگر چه پول شادی می آورد اما برای موفقیت کافی نیست. اگر تمام عمر خود را به جای آرزو و علاقمندی هایتان به دنبال پول باشید، در آینده ای نه چندان دور پشیمانی به سراغ تان می آید. پس سعی کنید توازن را در زندگی خود رعایت کنید.
   
 5. کارهای سخت را رها می کنید:
  شاید تمام کردن یک رابطه عاطفی یا اخراج شدن از کار برایتان سخت باشد اما به جای فرار از آنها یا پیدا کردن کارهایی ساده تر، باید از شکست خود درس بگیرید و از آن به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنید.
   
 6. به دیگران اجازه می دهید تا برای شما تصمیم بگیرند:
  زمانی که در دوراهی قرار می گیرید و قدرت تصمیم گیری ندارید، به دیگران اجازه می دهید تا راه شما را انتخاب کنند اما این را بدانید که شما بیش از هر شخص دیگری به صلاح زندگی خود آگاهید پس برای مسیر زندگی تان خود تصمیم بگیرید. از مشورت و تجربه دیگران استفاده کنید اما در نهایت خودتان تصمیم بگیرید.
   
 7. کم صبر هستید:
  بهتر است به جای نگرانی درباره آینده، تمرکز خود را بر حال بگذارید. من در دهه 20 زندگی خود تصور می کردم که باید هر چه سریع تر به تمام اهداف زندگی ام برسم و تنشی که این طرز فکر به من منتقل می کرد، در تمام کارها نتیجه ای برعکس می داد. پس عجول نباشید و با آرامش قدم هایتان را بردارید.
   
 8.  سعی دارید تمام اطرافیان را خشنود کنید:
  زمانی که برای اولین بار در جمعی حضور می یابید، به عنوان مثال در شرکتی استخدام می شوید، طبیعی است که برای به دست آوردن دل دیگران مانند رئیس، همکاران و غیره تلاش کنید و علارغم این که می دانید برخی از آنها با شما میانه خوبی ندارد، به راهتان ادامه می دهید اما این را بدانید که با این روش به زودی پشیمانی به سراغ تان می آید و روزی می رسد که آرزو می کردید ای کاش از همان روزهای اول برای خشنودی دیگران تلاش نمی کردید.
   
 9.  هیچ رابطه ای پایان ندارد:
  آیا فکر می کنید که دوست دوران دانشگاه تان برای همیشه با شما خواهد ماند؟ شما باید بدانید که کدامیک از آنها برای شما اهمیت و بیشترین تاثیر را در زندگی دارند سپس برای ادامه رابطه با آنها تصمیم بگیرید.
   
 10. نقل مکان حلال تمام مشکلات است:
  سفر و نقل مکان به خصوص در دهه 20 زندگی، شاید چیزهای خوب بسیاری برای شما به همراه داشته باشد اما فکر این را که با تغییر موقعیت خود ناگهان راه و مسیر زندگی تان نیز تغییر می کند، از خود دور کنید.
   
 11. اطرافتان را پر از دوست می کنید:
  افرادی که در زندگی شما وجود دارند، تاثیر زیادی هم بر شکست و هم بر موفقیت تان خواهند داشت. آنها می توانند بر تمام جنبه های زندگی تان، از شیوه لباس پوشیدن گرفته تا ورزشی که می کنید و پولی که به دست می آورید، تاثیر بگذارند. بنابراین اگر می خواهید اطراف خود را از دوستانتان پر کنید، در انتخاب آنها نهایت دقت را به خرج دهید.
   
 12.  همه چیز را سیاه و سفید می بینند:
  اگر زاویه دید شما تک بعدی است و فکر می کنید آنچه به شما سود می رساند، موجب ضرر به دیگران می شود، بهتر است آن را هر چه زودتر تغییر دهید.
   
 13. به دنبال شریک زندگی خود می گردید:
  برخی جوانان در دهه 20 زندگی شان دوست دارند مجرد باشند و برخی دیگر به دنبال شریکی برای زندگی خود می گردند. گروه دوم خیال می کنند که پیدا کردن فردی ایده آل ساده است اما در زندگی واقعی رابطه های بلند مدت احتیاج به تلاش، پذیرفتن کمبودها، گذشت، انعطاف پذیری و غیره دارد که ساده به دست نمی آید.
   
 14.  برای سالها بعد خود برنامه ریزی می کنید:
  پیش بینی این که در آینده شما چه خواهید شد یا چه مسیری را انتخاب خواهید کرد ساده نیست بنابراین نگران 5 سال دیگر خود نباشید و سعی کنید روی اهداف کوتاه مدت خود تمرکز کنید.

   

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
3 سوال کاربردی در بازاریابی

3 سوال کاربردی در بازاریابی

چگونه یک رئیس عصبی را کنترل کنیم؟

چگونه یک رئیس عصبی را کنترل کن...

روش‌های بهبود حافظه

روش‌های بهبود حافظه

دستیابی به موفقیت با مدیریت زمان!

دستیابی به موفقیت با مدیریت زم...

عادت‌هایی برای پولدار شدن!

عادت‌هایی برای پولدار شدن!

تست پیشرفت در زندگی

تست پیشرفت در زندگی

روش متقاعد کردن دیگران

روش متقاعد کردن دیگران

عوامل موثر برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق

عوامل موثر برای تبدیل شدن به ی...

تغییر شغل خوب با 10 گام مهم!

تغییر شغل خوب با 10 گام مهم!

چگونگی تعطیلات افراد موفق

چگونگی تعطیلات افراد موفق

خوش‌شانسی در محیط کار با این راهکارها

خوش‌شانسی در محیط کار با این ر...

چند عادت بد که وقت ما را نابود می کنند

چند عادت بد که وقت ما را نابود...

با چند روش ساده اراده خود را تقویت کنید

با چند روش ساده اراده خود را ت...

هرچه ساده تر باشید موفق تر میشوید

هرچه ساده تر باشید موفق تر میش...

سمی شدن زندگی با این 8 شخصیت

سمی شدن زندگی با این 8 شخصیت

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/11/08 , 03:57
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده