صرفه‌جویی در هزینه‌ها در زمان بیکاری

1396/09/07
56 572 0

به هر دلیلی بیکار شدن از کار، افراد یک خانواده را درگیر مشکلاتی مالی می‌کند که برای رفع و پیشگیری از بدتر شدن اوضاع باید به فکر راه چاره بود و با همه اعضای خانواده درباره شرایط زندگی در زمان بیکار شدن از کار صحبت کرد. بچه‌ها هم از این قائله مستثنی نیستند و باید واقعیت زندگی در زمان بیکار شدن از کار را برای آنها شرح داد. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌ها در زمان بیکاری

وقتی والدین قادر به پرداخت وجه موارد اضافه مانند پرداخت هزینه کلاس یا پول تو جیبی برای فرزندان نباشند، خود از فرزندانشان احساسی به مراتب ناراحت‌تر خواهند داشت. کودکان می‌توانند چنین مشکلاتی را تحمل کنند و در ضمن درک این مشکل برایشان مفید است تا بفهمند خانواده با صرفه‌جویی می‌تواند دوام بیاورد.

 

مدیریت زندگی در شرایط بیکار شدن از کار

اگر به تازگی شغل خود را به هر دلیلی از دست داده‌اید و در خانه به سر می‌برید این نکات را به خاطر بسپارید. اغلب مردان نقش اولیه خویش را در خانواده، نان‌آور می دانند. بنابراین اگر شغلی نداشته باشند خود را نالایق خواهند دانست. ولی اگر شغل خود را به دلیلی از دست داده‌اید و اکنون در محیط خانه هستید، این فرصت را غنیمت بشمارید. می‌توانید مقدار و کیفیت زمان در کنار فرزندان بودن خود را بالا ببرید. زمانی که سرکار برگردید، دیگر چنین فرصتی در اختیار نخواهید داشت.

 

کودکان می‌توانند در چنین موقعیت‌هایی قابلیت‌های خود را نشان دهند و فداکاری‌ کنند. اجازه دهید احساس کنند که دارند نقش خود را ایفا می‌کنند. حقایق مهم و ضروری را به فرزندان خود گزارش دهید. «من از کارم اخراج شدم. آن‌ها دیگر نمی‌توانند حقوقم را پرداخت کنند، بنابراین تا وقتی که کار دیگری بیابم، باید راه‌هایی برای صرفه‌جویی در مخارج پیدا کنیم.»

 

بعضی از نگرانی‌های خود را برای فرزندان خود گزارش دهید و خوش بین باشید: «این شرایط در موقعیت خوبی پیش نیامد. نگرانم که می‌توانم کاری با درآمد خوب پیدا کنم یا نه. مطمئنم که بالاخره کاری پیدا می‌کنم و دوباره وضعیت به حالت عادی برمی گردد.»

 

به فرزندان خود قناعت را بیاموزید: «خوب است هنگام خرید چنین سوالاتی را از خود بپرسیم: آیا می‌توانیم فعلا بدون آن به زندگی ادامه دهیم؟ آیا می‌توانیم آن را به قیمتی ارزان‌تر تهیه کنیم؟»


برای فرزندان خود آینده نزدیک را تشریح کنید: «احتمالا تعطیلات آینده را به تعویق می‌اندازیم. شاید به جایش به سفرهای کوتاه روزانه برویم. باید از هدایا هم کم کنیم.»
 

فرزندان خود را تشویق کنید که راه‌های خلاقانه برای تفریح خانواده ارائه دهند: «تا مدتی نمی‌توانیم بیرون غذا بخوریم. موقع صرف غذا چطور می‌توانیم بیشتر شاد باشیم و تفریح کنیم؟»

 

رفتارهای مفید برای خانواده را تمجید کنید: «تصادفا شنیدم که به برادرت می گفتی برای تماشای فیلم نباید به سینما برویم، بلکه باید صبر کنیم تا آن فیلم بر روی ویدئو به بازار بیاید. این فکر خیلی خوبی برای صرفه جویی در هزینه هاست. وقتی می دانی که می‌توانی صبور باشی، احساس خوبی به تو دست می دهد.»

 

وقتی فرزندانتان مایل به داشتن چیزی هستند ولی به دلیل تنگنای مالی نمی‌توانند، با آن‌ها همدلی کنید: «می‌دانم که وقتی بیشتر بچه‌ها در اردوی کلاسی ناهار خریدند، ولی تو مجبور بودی که از خانه غذا ببری، برایت دشوار بوده است.»

 

به فرزند خود قوت قلب دهید: «متوجه شدم بر سر برادرت که می‌خواست چیزهایی بخرد که برای ما گران بودند، فریاد کشیدی. به نظر می‌رسد بیش از اندازه نگرانی. من و پدر می‌دانیم که از عهده خرید چه چیزهایی می‌توانیم یا نمی‌توانیم برآییم، بنابراین مجبور نیستی خود را مسئول برادرت احساس کنی.»

 


اگر فرزند شما خود را به خاطر مشکلات مالی پیش آمده ملامت می‌کند، به او قوت قلب بدهید: «پول نداشتن ما مطلقا تقصیر تو نیست.»

 

سایر مطالب مرتبط با کار و شغل را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
نحوه تعادل میان کار و زندگی

نحوه تعادل میان کار و زندگی

کسب و کار آرایشگری و درآمد چندمیلیونی

کسب و کار آرایشگری و درآمد چند...

شخصیت افراد چه ارتباطی با نحوه کار کردن آنها دارد؟!

شخصیت افراد چه ارتباطی با نحوه...

تغییرات شبکه های اجتماعی در سال 2018

تغییرات شبکه های اجتماعی در سا...

اصول ریبرندینگ و نیاز به آن

اصول ریبرندینگ و نیاز به آن

از این کلمات و عبارات در مقابل همکاران استفاده نکنید

از این کلمات و عبارات در مقابل...

شغل های پردرآمد در 10 سال آینده کدامند؟

شغل های پردرآمد در 10 سال آیند...

شغل های پردرآمد در خانه

شغل های پردرآمد در خانه

چگونه محیط کار شادی داشته باشیم؟!

چگونه محیط کار شادی داشته باشی...

افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح چه کارهایی انجام میدهند؟

افراد موفق قبل از ساعت 8 صبح چ...

5 تکنولوژی درآمدزا در سال 2018

5 تکنولوژی درآمدزا در سال 2018

10 دقیقه آخر روز کاری

10 دقیقه آخر روز کاری

در زمان رکود بازار سرمایه گذاران چه میکنند؟

در زمان رکود بازار سرمایه گذار...

بالابردن تمرکز در محیط کار

بالابردن تمرکز در محیط کار

انتخاب شغل

انتخاب شغل

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/05/06 , 06:06
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده