مقابله با تبهکاران اینترنتی

1397/08/21
44 260 0

همانطور که می دانید، تبهكاران از فرصت هاى مختلف در شبكه اينترنتى براى سوء استفاده و حمله به كاربران معمولى استفاده مى كنند و جلوگيرى ازآن بسيار دشوار است. يكى از روش هاى معمول فرستادن ويروس و برنامه هاى پنهانى به وب سايت هاى مشروع و پربازدید است. اين برنامه اطلاعات شخصى مراجعان به اين وب سايت ها را جمع آورى كرده كه مى تواند بعدا براى كلاهبرداري هاى گوناگون مورد استفاده قرار بگيرد. با این مطلب از بخش وب و کامپیوتر آکسان پلاس همراه باشید.

 

مقابله با تبهکاران اینترنتی

براساس نظر کارشناسان، در گذشته تشخيص ويروس ها آسان تر بود ولى اكنون اين كار توسط نرم افزارهايى صورت مى گيرد كه بى سر و صدا و غير قابل تشخيص هستند. شبكه اينترنت در چند سال اخير فرصت هاى بيشترى براى تبهكاران و سارقان اطلاعات شخصى مردم فراهم كرده است. علاوه بر اين انواع و اقسام نرم افزارهاى ضد ويروس تقلبى و شيوه هاى ديگر جلب و حيله كاربران اينترنت نيز وجود دارد. بنابر اين حفاظت از اطلاعات شخصى بيش از گذشته اهميت مى يابد.

 

از مرورگر خود حفاظت كنيد

ايمنى اينترنت، مستقيم ترين شيوه حمله سارقان اطلاعاتى،مرورگرهای اينترنتى هستند. «اينترنت اكسپلورر» و «فاير فاكس» بيش از ساير مرورگرها هدف اين حملات قرار مى گيرند چون ازهمه پر طرفدار تر هستند. براى تضمين امنيت كامپيوتر خود بايد از تازه ترين نسخه مرورگرها استفاده كرده و حتما آن را با پياده كردن نرم افزار ضد ويروس تكميل كنيد. با وجود این، بين كشف راه هاى جديد سرقت اطلاعات و طراحى و عرضه ضد ويروس هاى به روزشده ممكن است فاصله زمانى کوتاهی وجود داشته باشد به خصوص براى دارندگان ويندوز اکس پى. استفاده از مرورگرهای كم طرفدار و ناشناخته مثل مدل كروم گوگل كه درعين حال روزآمدترين امكانات ايمنى را دارد مى تواند راه بسيار موثرى باشد.

 

ادوب خود را هميشه به روز كنيد

حملات متعدد به بازخوان ادوب، نقطه ضعف هاى اين نرم افزار را برملا كرده است. در حال حاضر تقريبا نيمى از حملات و سرقت هاى اينترنت در شكل فايل pdf صورت مى گيرد. اين خطر مى تواند همه كسانى را كه از بازخوان پى دى اف و ادوب فلش پلير استفاده مى كنند تهديد كند. بخشى از مشكل اين است كه اكثر كامپيوترها از نسخه هاى كهنه و قديمى استفاده مى كنند اما از ماه آوريل روزآمد كردن ادوب به شكل اتوماتيك بسيار ساده تر خواهد شد. براى دسترسى به تازه ترين نسخه فلش پلير مى توانيد به وب سايت ادوبه Adobe مراجعه كنيد. دارندگان ويندوز مى توانند با استفاده از ابزار رايگان Secunia PSI كه كامپيوتر را كاملا بررسى كرده و نقاط ضعف آن را مشخص مى كند كاستى هاى كاميپوتر خود را بشناسند.

 

آگهى هاى گمراه کننده

يكى از رايج ترین راه هاى سرقت اطلاعات مردم استفاده از وب سايت هاى پر طرفدار و مورد اعتماد است. سارقان با استفاده از عناوين اين وب سايت ها آگهى هاى كاذب خود را به مردم عرضه مى كنند. به عنوان مثال ابتدا موجى از ارسال اى ميل در مورد تسرى يك ويروس فراگير ارسال مى شود و بعد آگهى فروش يك نرم افزار ضد ويروس پخش مى شود. اين محصولات تقلبى هستند و از طريق فروش آن سارقان ضمن به جيب زدن مبلغى اطلاعات خريداران را براى كلاهبرداري هاى ديگر مورد استفاده قرار مى دهند. تعداد اين پيام هاى كاذب هشدار دهنده كه وسيله انتقال نيمى از نرم افزارهاى سارق به كامپيوترهاى مردم هستند در يك سال گذشته پنج برابر شده است. در هر موردى كه با اين گونه پيام ها يا آگهى ها مواجه شديد آن را باز نكنيد و اگر احساس خطر مى كنيد پس از هر مورد از اين نوع كامپيوتر خود را با يك نرم افزار ضد ويروس قابل اعتماد باز كنترل كنيد.

 

نتايج جستجوى مسموم

تبهكاران اينترنتى در عين حال مى كوشند به سايت هاى جستجوگر نيز نفوذ كرده و نتايج و آدرس هاى مسموم خود را در كنار پاسخ هاى اصلى و پر طرفدار قرار دهند. بر اساس بررسى هاى جديد شركت گوگل، ۶۰ درصد از سايت هاى مسموم و تبهكار كه كلمات مربوط به جستجوهاى پر مراجعه را در عنوان خود قرار داده اند كارشان ارسال نرم افزارهاى سارق به كامپيوتر مراجعان است. ابزارهاى رايگانى مثل Site Advisea متعلق به Mc Afee و يا Web of Trust متعلق به فاير فاكس مى توانند در مقابله با اين موارد موثر باشند.

 

رسانه هاى ضد اجتماعى

تبهكاران و سارقان از شبكه هاى گروهى - اجتماعى مثل فيس بوك و توئيتر و حتى نوشتن اظهار نظر در وب لاگ هاى شخصى استفاده مى كنند. در وب سايت هاى گروهى فقط كسانى را كه مى شناسيد به دايره دوستان خود راه دهيد. در عين حال مراقب باشيد كه كرم Koob face در يكسال گذشته كاربران فيس بوك و ساير وب سايت هاى گروهى را هدف گرفته است. معمولا با دادن وعده يك ويدئو و با خواستن از شما براى پياده كردن يك نرم افزارهاى تقلبى به نشانى و سپس به كامپيوتر شما دسترسى پيدا مى كنند.

 

 

سایر مطالب مرتبط با وب و اینترنت را در بخش وب و کامپیوتر آکسان پلاس مطالعه نمایید.

 

شما عزیزان می‌توانید پروژه‌های شرکت دیاکو را نیز برای راه‌اندازی انواع وب‌سایت مشاهده کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
نکات طراحی سایت با قالب آماده

نکات طراحی سایت با قالب آماده

روش جلوگیری از پخش موزیک در سایت

روش جلوگیری از پخش موزیک در سا...

انتخاب رمز عبور ایمن

انتخاب رمز عبور ایمن

روش پیدا کردن فونت استفاده شده در سایت

روش پیدا کردن فونت استفاده شده...

اهمیت طراحی سایت برای حرفه خود!

اهمیت طراحی سایت برای حرفه خود...

روش تبدیل صفحه اسکن شده به متن

روش تبدیل صفحه اسکن شده به متن

روش خنک نگه داشته لپ‌تاپ

روش خنک نگه داشته لپ‌تاپ

ایجاد رمز عبور با 7 روش حرفه‌ای

ایجاد رمز عبور با 7 روش حرفه‌ا...

آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در طراحی وب‌سایت

آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در ...

چگونه کارت گرافیک مناسبی انتخاب کنیم؟!

چگونه کارت گرافیک مناسبی انتخا...

روش انتخاب نام مناسب بری وب‌سایت

روش انتخاب نام مناسب بری وب‌سا...

روش ارسال فایل با حجم بالا

روش ارسال فایل با حجم بالا

مسلح کردن سیستم در برابر هکرها

مسلح کردن سیستم در برابر هکرها

4 تنظیم امنیتی برای کاربران گوگل

4 تنظیم امنیتی برای کاربران گو...

با 7 مورد جالب اینترنت آشنا شوید!

با 7 مورد جالب اینترنت آشنا شو...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/05 , 10:50
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده