ترافیکی برای مورچه ها وجود ندارد

1397/08/20
64 112 0
ترافیکی برای مورچه ها وجود ندارد

جالب است بدانید که نبود ترافیک مورچه ها یکی از مسائلی است که برای کارشناسان سوالی مهم و عنوانی برای مطالعه شئ. تحقیقات انجام شده توسط محققین آلمانی و هندی نشان می دهد که مورچه هایی که در حال حرکت در طول یک مسیر ثابت هستند می توانند حتی در زمانی که تعدادشان زیاد می شود، سرعت ثابت خود را حفظ کنند و در ترافیک نمانند؛ مهارتی که ما انسان ها در آن بسیار ضعیفیم و یکی از اصلی ترین دلایل افزایش سرمایه گذاری برای ساخت و تولید ماشین های خودکار نیز هست. با بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

 

 

دلایل ترافیک نداشتن مورچه ها

  1. دلیل اول این که مورچه ها غرور و در نتیجه تمایلی به نشان دادن توانایی و سرعتشان به بقیه ی مورچه ها ندارند و به همین دلیل تنها به راه رفتن ادامه می دهند؛ این در حالی است که غرور انسان ها باعث می شود رفتارهایی عجیب و عصبی از خود نشان دهند که غالباً از غرورشان ناشی می شود.
     
  2. نکته ی دوم این است که مورچه ها در ترافیک به تصادفات و برخوردها اهمیت چندانی نمی دهند که برای ما انسان ها کار بسیار دشواری است چون ما واقعاً به کوچکترین تصادفات هم اهمیت می دهیم ولی قانون مورچه ای در این زمینه حکم می کند که مگر این که تصادف بزرگ و بسیار خطرناکی رخ داده باشد بهتر است بی توجه به راهمان ادامه دهیم، که در مورد انسان ها چندان عملی به نظر نمی رسد.
     
  3. دلیل سوم ترافیک نداشتن مورچه های در حال حرکت کمی پیچیده است، وقتی مسیر رفت و آمد مورچه ها شلوغ می شود، مرتب تر می شوند. آن ها بدون هیچ حرکت ناگهانی یا پیش بینی نشده به راه خود ادامه می دهند و سعی می کنند تغییر چندانی در سرعتشان رخ ندهد. اما از طرفی هر چه مسیر شلوغ تر شود مورچه ها سرعت حرکتشان را بیشتر می کنند و همزمان با بیشتر شدن تعداد و شلوغ تر شدن مسیر تا 25 درصد به سرعتشان می افزایند.

 

سایر مطالب بخش دانستنی‌ها سایت آکسان پلاس را نیز مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/27 , 03:39
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده