سبک زندگی و علایق الیکا عبدالرزاقی

1397/08/25
53 441 0

همانطور که میدانید هرزمان که الیکا عبدالرزاقی را می بینیم سرشار از انرژی و هیجان خوشایندی است که دوست داریم ما هم آن را داشته باشیم . مگر می شود یک خانم شاغل با این همه مشغله و مسئولیت های خانه داری بتوان به تناسب اندام و سلامتی خودش اینقدر اهمیت دهد؟ با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

 

 

سبک زندگی و علایق الیکا عبدالرزاقی
 • کاسکو نگه دارید تا سحرخیز شوید!
  خوشبختانه عادت دارم تحت هر شرایطی چه سر کار باشم و چه در خانه باشم دیرتر از ساعت دوازده ونیم نخوابم و سعی می کنم سحرخیز باشم. البته کاسکوی سحرخیزمان ما را رأس ساعت هفت ونیم از خواب بیدار می کند و اگر بخواهیم هم نمی توانیم با سروصدای پرنده مان بیشتر بخوابیم.

   
 • رژیم غذایی سالم با دمبه!
  پیش از ازدواج رژیم های سخت و طاقت فرسایی می گرفتم تا بتوانم وزنم را ثابت نگه دارم و چون استعداد چاقی دارم این رژیم ها جزئی از برنامه ریزی زندگی ام بودند. اشتباهم این بود که غذاهایی با حجم بالا و فست فود های چرب می خوردم و خیالم راحت بود که اشکالی ندارد با یک رژیم دوهفته ای سفت و سخت همه اینها را جبران خواهم کرد اما بعد از ازدواج، هم من و هم همسرم تصمیم گرفتیم روش تغذیه سالم را در پیش بگیریم. سعی می کنیم از کنسروها و مواد غذایی که دارای نگه دارنده هستند استفاده نکنیم و از روغن های طبیعی در پخت و پز استفاده کنیم. شاید برای تان عجیب باشد بدانید من از روغن دنبه برای پخت و پز استفاده می کنم. روغن دنبه سالم ترین و طبیعی ترین روغنی است که می توان با آن مواد را سرخ کرد. بدن این نوع چربی را می شناسد و راحت می تواند آن را حل کند.

   
 • سبک زندگی الیکا عبدالرزاقی:
  ورزش دو را از سنین پایین شروع کردم و دونده بسیار خوبی بودم؛ تا جایی که همه امیدوار بودند در این رشته حرفه ای شوم و مدال بیاورم. یادم هست مادرم همیشه می گفت:«الیکا نمی دود، پرواز می کند.» در کلاس پنجم دبستان در رشته آمادگی جسمانی خیلی پیشرفت کردم و جزو نفرات برتر بودم . در دبیرستان هم عضو تیم والیبال مدرسه بودم. بعد از اتمام دبیرستان کلاس های بدن سازی را ادامه دادم و مدتی به خاطر درگیری شغلی نتوانستم منظم ورزش کنم. چند سال پیش همسرم به کلاس های سنگ نوردی می رفت و من که یک روز برای تماشای او به کلاس های سنگ نوردی رفته بودم جذب این ورزش شدم و در باشگاه سنگ نوردی ثبت نام کردم. از آن به بعد تا مدت ها با همسرم برای سنگ نوردی به طبیعت می رفتیم . سنگ نوردی ورزشی سخت و سنگین اما بسیار لذت بخش است. هر وقت دلم برای این ورزش تنگ می شود دوباره سراغش می روم ولی راستش استارت دوباره این ورزش به خاطر سنگین بودنش و اینکه نیاز به قوای جسمانی کامل دارد خیلی سخت است و حتی ده، بیست روز زمان می برد تا بتوانم بعد از مدت ها دوباره سنگ نوردی کنم.

   
 • برای بی خوابی قرص نخورید:
  خیلی کم اتفاق می افتد از قرص و دارو استفاده کنیم و به جای اینها دمنوش ها و عرقیات گیاهی مصرف می کنیم؛ مثلا اگر دچار کم خوابی شوم به سمت قرص های شیمیایی نمی روم و به جای آن دمنوش گل گاو زبان یا بابونه می نوشم.

   
 • تنها هم می توانید به کوه بروید:
  من بارها به تنهایی به کوهنوردی رفته ام. شاید وقتی می خواهید صبح زود از خواب بیدار شوید و تنها راهی کوه شوید برای تان سخت باشد و با خودتان بگوید بهتراست بخوابم حالا هفته دیگر می روم ولی باید بر این حس تنبلی غلبه کنید. من بارها بر این حس غلبه کردم و خیلی هم کوهنوردی در تنهایی به من خوش گذشته و موقع بازگشت احساس صلابت کرده ام. وقتی به کوهنوردی می روید انرژی کوه و طبیعت به شما منتقل می شود. زمانی که به بلندای کوه می رسید حس می کنید زمین و آسمان یکی می شوند و این احساس بسیار زیبایی است.

   
 • کوهنوردی در جواهرده:
  یکی از بهترین خاطرات دوران کودکی من مربوط می شود به کوهنوردی هایی که با پدر و برادرم می رفتیم. ما اهل رامسر هستیم و به کوه های جواهرده که منطقه ییلاقی رامسری ها محسوب می شود زیاد می رفتیم. این منطقه بسیار باصفا و زیباست و هوایی بسیار متفاوت با رامسر دارد؛ مثلا وقتی رامسر در تابستان حسابی گرم و شرجی آست این منطقه سرد است و حتی گاهی در تابستان هم برفی می شود. وقتی اسم کوهنوردی را می شنوم یا وقتی به کوه می روم اولین چیزی که به خاطرم می رسد خاطره کوهنوردی های مان در جواهرده با پدر مرحومم و برادرم است.

   
 • در سن من کم کردن وزن سخت است:
  تا قبل از آنکه به صورت منظم ورزش کنم، رژیم های غذایی متنوعی را تجربه کرده بودم ولی مدت هاست به این نتیجه رسیده ام که اگر به نوع تغذیه و حجم غذایی که می خوریم توجه داشته باشیم و در کنارش ورزش کنیم اصلا نیازی به گرفتن رژیم های عجیب و غریب و سخت نداریم. در سن من اضافه کردن وزن کار خیلی راحتی است و پایین آوردن وزن خیلی سخت. من به راحتی می توانم ده کیلو به وزنم اضافه کنم اما دیگر مانند یک دختر بیست ساله نمی توانم بگویم اشکالی ندارد اگر هم با غذا خوردن زیاد وزنم بالا رفت با دو روز غذا نخوردن دوباره وزنم را به اندازه قبل می رسانم.

   
 • چکاپ های سالانه را پشت گوش نیندازیم:
  خانم ها به خصوص با بالا رفتن سن شان باید خیلی به چکاپ های سالانه درخصوص بیماری های زنان و سینه توجه داشته باشند. متاسفانه بیماری سرطان به خاطر شرایط زیست محیطی و آلودگی هوا و تغذیه نامناسب رو به افزایش است و بهترین راه برای مقابله با این بیماری پیشگیری و اطلاع یافتن به موقع از شروع این بیماری در بدن است. من خودم جزو آن دسته از افراد بودم که مدام چکا پ های سالانه درخصوص سرطان سینه را با تاخیر می انداختم و می گفتم خب، حالا هر وقت فرصت داشتم می روم، حالا ماه دیگر اگر وقت داشته باشم و... اما این بهانه آوردن ها و این پشت گوش انداختن ها خودخواهی کامل است. به این فکر کنیم که اگر به خاطر بهانه های بی مورد یا بی توجهی مان خدای ناکرده به این بیماری مبتلا شویم پس از خودمان چقدر می توانیم به اطرافیان مان آسیب بزنیم. یک لحظه تصویر مادری را در ذهن تان مجسم کنید که به او خبر بیماری فرزندش را می دهند . این مادر چه حالی می شود؟ پس حداقل به خاطر عزیزان تان هم که شده بیماری سرطان را جدی بگیرید و دست کم در سال یک بار برای چکاپ کلی به پزشک مراجعه کنید.

   
 • رازهای سلامتی و سبک زندگی شاد الیکا عبدالرزاقی:
  یک بار کسی از من پرسید چرا بازیگران ایرانی که اینقدر در چشم هستند و مرتب در کارهای سینمایی و تلویزیونی حضور دارند به تناسب اندام شان اهمیت نمی دهند و بعضی هایشان این قدر چاق هستند؟! متاسفانه حق با ایشان بود و بعضی از بازیگران به تناسب اندام که جزئی از ملازمات شغل یک بازیگر است اهمیت نمی دهند اما این عدم اهمیت از طرف گروه تولید کننده هم وجود دارد. ما وقتی سرکار هستیم هر روز با حجم انبوهی از غذاهای چرب و پر کالری و شکم پرکن و کم خاصیت با ارزش غذایی کم و برنج های ناسالم هندی و خارجی مواجه هستیم. بازیگرانی که به تناسب اندام خودشان توجه داشته باشند نمی توانند از این غذاها استفاده کنند یا اگر مجبور باشند در حد فقط چند قاشق استفاده می کنند که از گرسنگی از حال نروند.

   
 • وعده صبحانه را جدی می گیریم:
  بعد از ازدواج همچنین تصمیم گرفتیم وعده صبحانه را جدی بگیریم و اگر قبل از این گاهی صبحانه نمی خوردیم و گاهی فقط به نوشیدن چای اکتفا می کردیم، پس از ازدواج دیگر این وعده غذایی مان را کامل صرف می کنیم. در صبحانه حتما از مغزها و خشکبار استفاده می کنیم. شیر و نان جو جزو جدا نشدنی میز صبحانه ماست. از نان جوی دوسر برای وعده صبحانه استفاده می کنم و در آن میوه های خرد شده می ریزم.

   
 • ورزش منظم؛ کلید تناسب اندام:
  چند ماه است به طور مرتب باشگاه بدن سازی می روم و ورزش می کنم. قبلا فکر می کردم وقت کافی برای ورزش ندارم و از ورزش منظم غافل می شدم اما حالا معتقدم می توانیم با برنامه ریزی خوب، وقتی هرچند کوتاه برای ورزش پیدا کنیم. حتی زمان هایی که به خاطر مشغله شغلی نتوانم به باشگاه برم در محوطه سبز اطراف منزل مان می دوم و بعد در منزل نرمش می کنم. ورزش خیلی به آرامش و شادابی ام کمک کرده و از وقتی ورزش منظم را آغاز کرده ام روی وزن ثابتی هم مانده ام.

   
 • الیکا عبدالرزاقی همسر امین زندگانی:
  وقتی بعضی نوجوان ها را می بینم که چه رژیم های سنگینی می گیرند و چقدر به خودشان گرسنگی می دهند یا چقدر تغذیه های نامناسب و استفاده های افراطی از فست فود دارند و از ورزش دوری می کنند با خودم فکر می کنم این دختران با این بدن های نحیف و ضعیف چطور قرار است در آینده مادر شوند و کسی را به این دنیا بیاورند؟ خیلی از این دختران نوجوان آنقدر به بدن شان با رژیم های عجیب و تغذیه ناسالم فشار آورده اند که از سنین پایین دچار کم خونی و پوکی استخوان و ... می شوند. پشت های خمیده و آرتروز گردن هم از اثرات استفاده نامناسب و افراطی از موبایل است. طوری که پشت و گردن بعضی از نوجوان ها خمیده شده و دچار انحنای ستون فقرات شده اند.

   
 • بزرگترین تفریحم خنداندن دیگران است:
  هر کسی راهکاری برای بهتر کردن حال خود دارد و من هم اگر بخواهم حالم خوب شود سعی می کنم آدم ها را بخندانم. خنداندن اطرافیانم باعث می شود حال خودم هم حسابی خوب شود. (می خندد) بیشترین تفریح زندگی ام این است که اطرافیانم را با تعریف ماجرایی بامزه بخندانم اما اگر بخواهم برای اینکه حالم خوب شود کاری شخصی انجام دهم کتاب خریدن و خریدن هدیه برای عزیزان و دوستانم است که باعث می شوند حالم خیلی خوب شود و کلی لذت ببرم.

   
 • فقط وقتی لازم دارم می خرم:
  خیلی اهل خرید نیستم و تا وقتی به چیزی نیاز پیدا نکنم سمت خرید نمی روم. موقع خرید هم اولویت اولم راحتی است، مخصوصا زمان انتخاب، کفش راحتی برایم حرف اول را می زند. من کتانی پوش هستم و کفش رسمی زیاد استفاده نمی کنم و شاید این موضوع هم به همین خاطر باشد که راحتی برایم مهم تر از زیبایی است.

   
 • تابع مد روز نیستم:
  تابع مد نیستم. البته این به این معنا نیست که اساسا تابع مد نباشم چون همه آدم ها در دنیا به نحوی تابع مد هستند ولی اینکه بخواهم تابع مد روز باشم برایم اصلا اهمیت ندارد. بگذارید برای تان مثالی بزنم در فیلم «شیطان پرادا می پوشد» مریل استریپ به آن هاتاوی که معتقد بود اصلا تابع مد نیست می گوید :همین کمربند آبی و پولور سفیدت در سال فلان توسط یک طراح مد تولید شده و مد روز بوده. پس همه ما به نحوی تابع مد هستیم؛حتی اگر تابع مد روز نباشیم. برای من اینکه الان چه مدل شلوار یا چه نوع مانتویی مد باشد مهم نیست و همیشه استایل خودم را دارم که راحتی و البته تنوع رنگ در آن حرف اول را می زند. ضمن اینکه از آن دست بازیگرانی نیستم که برای شان مهم باشد در هر مراسم از سر تا پا لباس ها و کفش جدیدی بپوشند. برای من تغییر یک شال هم کافی است. در دور همی های دوستانه و فامیلی هم بارها ممکن است از یک دست لباس استفاده کنم. اتفاقا دخترخاله ام وقتی من وارد میهمانی ها می شدم می گفت الیکا بازم با لباس فُرمش آمد.

   
 • مبارزه با افسردگی با ورزش:
  خیلی از آدم ها گمان می کنند افسرده هستند و حال روحی شان خوب نیست و بلافاصله به قرص و دارو پناه می برند، در حالی که ورزش در این زمینه خیلی موثرتر است. مطمئن باشید با تغییر نوع تغذیه و سبک زندگی و قرار دادن زمانی برای ورزش این حس منفی در مدت کوتاهی از بین می رود .در واقع این افراد متوجه می شوند اصلا دچار بیماری افسردگی نبوده اند و این حس ناشی از خمودگی ای است که در زندگی داشته اند. زمان بندی برای ورزش هم کار چندان سختی نیست. بعید می دانم کسی شغلش به اندازه ما وقت گیر باشد. ما بازیگران گاهی مجبوریم از 6 صبح تا 10 شب سر کار باشیم ولی با وجود همین تایم فشرده هم می توان نیم ساعت از خواب صبح زد و برای ورزش و نرمش بیدار شد؛ به شرطی که به تنبلی اجازه جولان ندهیم.

   
 • به زالوانداختن اعتقاد دارم:
  طب سنتی و ایرانی را خیلی دوست دارم. حجامت و زالو انداختن هم جزو کارهای روتین خانواده ماست. (می خندد) اگر یک سرچ ساده در گوگل کنید و فواید این کار را بخوانید احتمالا شما هم مشتاق خواهید شد. البته باید به مرکزی کاملا بهداشتی و دارای مجوز مراجعه کنید چون شرایط نگهداری زالو خیلی مهم است و اینکه حتما زالو درخود آن مرکز پرورش داده شده باشد.

   
 • از لبنیات محلی استفاده می کنیم:
  میوه سبزیجات در تغذیه ما جایگاه ویژه ای دارند و حضور سبزی خوردن و سالاد روی میز ناهار و شام ما همیشگی است و سعی می کنم حتما در خرید هایم از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنم. ما از شیر پاکتی و پنیر بسته ای استفاده نمی کنیم و لبنیات ما همه محلی و ارگانیک هستند. منزل ما جایی است که به راحتی به منطقه روستایی دسترسی داریم و می توانیم از شیر، ماست، پنیر و کره محلی و سالم استفاده کنیم.

   
 • فقط دست ساز:
  فکر می کنم مشخص است خیلی اهل آرایش نیستم. دراین شهر دود گرفته و آلوده به اندازه کافی سرب و سموم روی پوست مان می نشیند حالا شما فکر کنید مدام هم بخواهیم مثلا از رژلب که خودش حاوی سرب است استفاده کنیم. البته لوازم آرایش های خیلی گران قیمتی هستند که شاید این اثرات سوء کمتری داشته باشند اما من فکر می کنم بهتر است به جای این همه هزینه برای خرید لوازم آرایش چند تا کتاب خوب بخریم. کرم ها و شامپوهایم را از مرکزطب سنتی و ایرانی در کرج که تولید لوازم بهداشتی دستی هم دارد، تهیه می کنم. این مرکز با استفاده از مواد طبیعی شامپوها و کرم های دست ساز با قیمت مناسب تولید می کند و من هم از محصولات آنها رضایت کامل دارم.

 

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چربی سوزی با بشین و پاشو

چربی سوزی با بشین و پاشو

تردمیل و نکات مهم آن

تردمیل و نکات مهم آن

تناسب اندام زنان

تناسب اندام زنان

رابطه لاغری با آرام خوردن غذا

رابطه لاغری با آرام خوردن غذا

در 8 هفته به تناسب اندام برسید

در 8 هفته به تناسب اندام برسید

کلید درمان اضافه وزن

کلید درمان اضافه وزن

یک بازی برای لاغر شدن

یک بازی برای لاغر شدن

لاغری با احسان کرمی

لاغری با احسان کرمی

تاثیر کرم های لاغری

تاثیر کرم های لاغری

ورزش و اثر سوئ رویه آن

ورزش و اثر سوئ رویه آن

تاثیر منفی خوردن ناهار بعد از ساعت 3 عصر در کاهش وزن

تاثیر منفی خوردن ناهار بعد از ...

3 اشتباه در بدنسازی

3 اشتباه در بدنسازی

ویتامین‌های ضروری برای بدنسازی

ویتامین‌های ضروری برای بدنسازی

رژیم باور نکردنی

رژیم باور نکردنی

بهترین ورزش‌ها برای سوزاندن کالری

بهترین ورزش‌ها برای سوزاندن کا...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/06/30 , 21:09
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده