نکاتی برای جذب سریع دیگران

1397/09/11
0 30
نکاتی برای جذب سریع دیگران

هر سخنران با جذابیت 4 ویژگی دارد. هر یک از ما، با تمرین زیاد، و کمی اعتماد به نفس اولیه می توانیم یکی از این سخنران ها باشیم. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

سازگاری بدن سخنران با حرف های او

زمانی که بین چیزی که یک فرد می گوید و نحوه ی گفتن آن اختلاف وجود دارد، ما به طور خودکار احساس معذب بودن می کنیم. وقتی زبان گفتاری مثبت با زبان بدن تدافعی همراه می شود، زنگ های هشدار به صدا در می آیند، آیا سخنران راستگو است؟ وقتی زبان گفتاری پرشور با ژستی ایستا همراه می شود، ما به این فکر فرو می رویم که آیا سخنران حقیقتا هیجان زده است یا خیر. هنگام صحبت کردن برای مخاطب، وقتی زبان گفتاری تان شما را به حرکت وامی دارد، حرکت کنید. از ژست تان استفاده کنید تا زبان گفتاری تان را تقویت کنید، نه این که توجه مخاطب را از آن دور کنید. به مخاطب تان نشانه ای بدهید تا بداند از حالات چهره تان چه حسی را باید بگیرد، تا خیلی زود پیام تان را دریافت کند.

 

ارتباط هیجانی ایجاد می کنند

برداشت مخاطب، تمام چیزی است که اهمیت دارد. مهم نیست چند بار سخنرانی را در مقابل آینه تمرین کرده اید یا هم کاران تان درباره ی پیام آن چه فکری می کنند. تا زمانی که یک ارتباط هیجانی با مخاطب تان ایجاد نکنید، پیام تان منتقل نخواهدشد. مخاطبان به طور طبیعی مشناق هستند-آن ها آمده اند تا بیاموزند، الهام بگیرند، یا با شما هم سفر شوند. آنها آماده هستند تا با شما یک رابطه را بسازند، برای همین مهم است از لحظه ای که وارد می شوید، با آنها ارتباط برقرار کنید.

 

یک لبخند گرم برای آغاز خوب است!

بهترین سخنران ها از دامنه ی هیجانی صدا شان استفاده می کنند تا مخاطب را در سفرشان با خود همراه کنند. وقتی خوشی، شگفتی، غرور، نگرانی، ترس، امید یا هر هیجان دیگری را ابراز می کنند، به دنبال این هستند که همان پاسخ هیجانی را از شنوندگان شان دریافت کنند.

 

در مهندسی سخنرانی، عالی هستند

سخنرانی خوب یعنی حرف ها و ایده های تان را هم گام کنید، لحن کلام تان گویا باشد، یاد بگیرید طوری نفس بکشید که قدرت رساندن پیام تان را داشته باشید. ضروری است که در هر سخنرانی در لحظات مناسب به مخاطب تان اجازه ی درنگ بدهید. بهترین سخنوران سرعت سخنرانی شان را تغییر می دهند و به مخاطب فرصت می دهند ایده های شان را هضم کند و حدس بزند ایده ی بعدی چیست. تعداد کمی از آدم ها می توانند هم زمان گوش کنند و فکر کنند. قدرت یک سخنرانی که حقیقتا تاثیرگذار است، از سکوت های تان نشأت می گیرد. لحن صدای تان ظرافت هایی دارد که شما حتی متوجه آن نمی شوید. اگر قادر باشید صدای تان را کنترل کنید و نشانه های مناسب هیجان را در زمان مناسب در آن قرار دهید، می توانید مطمئن باشید مخاطب تان در پیام تان تردید نخواهدکرد. وقتی زبان بدن تان با سخنرانی تان هم خوانی دارد، به طور طبیعی لحن مناسب را پیدا می کنید. وقتی صحبت می کنید، به حجم هوای بیش تری نیاز دارید تا پیام تان را برسانید. تا به حال چند بار متوجه شده اید صدای آدم ها در پایان جمله، که در واقع باید تاکیدی روی نکته ی کلام شان باشد، پایین می آید؟ در اغلب موارد مهم ترین کلمات و مفاهیم در پایان جمله می آیند. با دیافراگم تان نفس عمیق بکشید تا در "بازدم" این مفاهیم را با اعتماد به نفس ادا کنید.

 

محتوای سخنرانی برانگیزاننده

گفتن داستان های شخصی و حقیقی مخاطب را قادر می سازد با سخنران ارتباط برقرار کند. سخنران دیگر یک صدای دور، از یک سکوی دور نیست؛ کنار شما نشسته است، و سفر منحصر به فرد خودش را با شما به اشتراک می گذارد. وقتی کسی به شما اعتماد می کند، یک حس خیلی ویژه به وجود می آید، وقتی یک مجموعه مخاطب چندصد نفری چنین احساسی دارد، یعنی داستان تان جمعیت را جذب کرده است. بهترین سخنران ها به پیام شان چارچوبی منطقی می دهند و این چارچوب را حول یک مضمون اصلی می سازند. سپس تار و پود داستان شان را پیرامون بنیان های اولیه می بافند. آنها از موضع اعتبار صحبت می کنند، و مخاطب حرف شان را می پذیرد چون آنها را باور دارد.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

1397/05/26
با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

1397/05/25
مشاهده