اهدای خون بهتر است یا حجامت؟!

1397/09/13
0 23
اهدای خون بهتر است یا حجامت؟!

براساس یافته های پزشکی، اهدای خون بهتر از حجامت است. در گذشته های دور امکان اهدای خون وجود نداشت و برای خروج خون های آلوده این امر مورد سفارش قرار گرفته بود. افرادی که رشته تحصیلی آن ها تجربی است، می دانند که در سیستم گردش خون، همه خون هایی که در سراسر بدن توزیع می شود یکی است. اما در این باره برخی باور اشتباه دارند که خون کمر آلوده تر است و در حجامت باید خارج شود؛ در صورتی که انتقال خون از سیاه رگ انجام می شود و چیزی به نام خون کثیف در بدن وجود ندارد. با بخش زندگی سالم سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

خون در جاهای مختلف بدن فرقی ندارد و می توان به جای حجامت و برداشتن خون از کمر به راحتی خون اهدا کرد که آثار و برکات بیشتری دارد؛ زیرا در حجامت خون در محیط استرلیزه و اتاق جراحی گرفته نمی شود و ممکن است آلودگی هایی را به همراه آورد، ضمن اینکه خون خارج شده دور ریخته می شود و فایده ای برای دیگران ندارد.

 

حجامت باید در اتاق جراحی انجام شود که این امر در شرایط فعلی صورت نمی گیرد، آن خراشه هایی که بر پوست ایجاد می شود باید استریل باشد. خون هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرد توسط انتقال خون با کیسه های مخصوص گرفته و در نهایت در محیطی استریل سوزانده می شود. افرادی که دارای بیماری های خاصی هستند و توان اهدای خون ندارند، می توانند این گونه خون خود را خارج کنند. برای حجامت از مراجع علمی تحقیق کنید تا این نگرش نباشد که ما در انتقال خون مخالف حجامت هستیم. باید دانست که این مساله از نظر علمی نیز ثابت شده است. اگر سازمان انتقال خون سخت گیری هایی را در زمان اهدا دارد، به دلیل حفظ سلامت خون دهنده و خون گیرنده است.

 

 

 

تیم آکسان پلاس شما را به خواندن سایر مطالب بخش زندگی سالم دعوت می نماید.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

1397/05/26
با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

1397/05/25
مشاهده