کارمندان بدقلق چه خصوصیاتی دارند؟!

1397/10/15
11 112 0

آدم های دشوار و بدقلق می توانند تاثیر منفی بر عملکرد و روحیه ی تیم داشته باشند. حال که شما رهبر یک کسب و کار هستید، پرورش مهارت هایی برای شناسایی و کنار آمدن با کارمندان دشوار و بدقلق می تواند به شما کمک کند تا به هدایت شرکت به سوی موفقیت ادامه دهید. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

کارمندان بدقلق چه خصوصیاتی دارند؟!

در ادامه با خصوصیات شش نوع از فراوان ترین کارمندان دشوار و بدقلق آشنا شوید:

 1. قربانی : قربانی مسئولیت ناپذیرترین فرد محل کار است. به نظر می رسد اتفاق ها همیشه "برای” یک قربانی می افتد. مدیر باید گزارش پذیری و حساب دهی را به روشنی تعیین و تعریف کند. در مورد کاری که هرکس باید انجام دهد، کیفیت انجام کار، و زمان انجام آن، شفاف و صریح باشید. از زبان مسئولیت پذیری که در کتاب ” برد با مسئولیت پذیری” اثر هنری ایوانز به آن پرداخته شده است، استفاده کنید.
   
 2. جهنده: جهندگان مثل مارها مارپیچ و فنرسان هستند. وقتی تحریک می شوند، از جا می پرند و حمله می کنند، و با این کارشان هراس ایجاد می کنند. جهندگان هر لحظه مستعد یاوه گویی و جار و جنجال هستند. آنها ممکن است خودرای یا حتی قلدر باشند. هیچ کس کاملا نمی داند که این آدم ها چه چیزی در چنته دارند. عواملی را کشف کنید که منجر به رفتارهای این اشخاص می شود. اگر برای جهندگان مهم نیست رفتارشان چه تاثیری بر تیم می گذارد، انتظار تحول نداشته باشید. با جهندگان طبق یک برنامه ی 90 روزه کار کنید که فرصت های رشد و تغییر را طرح ریزی می کند، . اگر این گام نتیجه نداد، از جهندگان بخواهید که آن جا را ترک کنند.
   
 3. منفی باف: منفی باف ها همیشه آماده به نظر می رسند تا شانس های خوب را به باد بدهند. با تغییر مخالف هستند، و در برابر سیاست ها و فرآیندهای جدید مقاومت می کنند. تحمل کردن کارمندان منفی باف می تواند سخت باشد، ولی اگر مدیرها بدانند چه طور با آنها رفتار کنند، می توانند در پویایی تیم واقعا مهم باشند. هر تیمی به یک "وکیل مدافع شیطان” نیاز دارد. سعی کنید به بدبین سرسخت گروه تان کمک کنید تا از منفی بودن خودش به عنوان اهرمی در جهت نتایج مثبت برای گروه استفاده کند. ولی این آدم ها را در نقش های رهبری قرار ندهید!
   
 4. شبح: جایی در میان راه این چیزها را می شنوید:"متاسفم، امروز نمی یام، دوباره مریض شدم! "، "خیلی دوست دارم تو پروژه ی جدید کمکتون کنم، ولی خیلی کار دارم.”، "میرم بیرون قهوه بخورم. زود میام (یه ساعته)!” به نظر می رسد هروقت کاری باید انجام شود، اشباح غیب شان می زند. متاسفانه اشباح به ندرت پیدای شان می شود. ممکن است برای یک مصاحبه ی شغلی جیم بشوند، یا ممکن است ته دل شان بدانند این کار به آنها مربوط نیست. یک گفت وگوی صریح و روراست درباره ی کارمند شایسته، معمولا موثرترین روش برای کنار آمدن با یک شبح است.
   
 5. خودشیفته: خودشیفته ها رودروی اعضای تیم هستند. آنها فقط به فکر خودشان و احساسات شان هستند. احتمال تغییر یک خودشیفته کم است، ولی تغییر ممکن است. اگر یک خودشیفته خیلی با استعداد است، شاید راهی باشد که شرایطی ایجاد کنید که به تنهایی کار کند یا تعامل محدودی با تیم داشته باشد. هم چنین بعضی خودشیفته ها هستند که اگر انگیزه ی خیلی قوی برای موفقیت داشته باشند، می توانند گاهی خودشان را مطابقت دهند. گرایش آنها به هدف به آنها انگیزه خواهد داد که رفتارشان را در محیط تیم اصلاح کنند.
   
 6. انیشتین: این آدم ها باهوش هستند و این را می دانند. معمولا هم در آگاه کردن دیگران از این موضوع سریع عمل می کنند. انیشتین ها در دیدگاه های شان سرسخت هستند. گاهی ممکن است متکبر به نظر بیایند. از یک فرد دانا بخواهید تاثیرات مثبت و منفی هوش او را بر تیم کشف کند. بگذارید انیشتین به طور انفرادی تحلیل کند و نتیجه گیری خودش را بکند. ولی این فرآیند را طوری هدایت کنید که آقا یا خانم انیشتین را در مورد تغییرات ضروری راهنمایی کنید.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چگونه باید سرمایه گذار خود را مجاب کنید؟

چگونه باید سرمایه گذار خود را ...

چگونه پنیر خود را تقسیم کنیم؟

چگونه پنیر خود را تقسیم کنیم؟

به راحتی از احساسات منفی رها شوید!

به راحتی از احساسات منفی رها ش...

11 راز موفقیت در مصاحبه شغلی

11 راز موفقیت در مصاحبه شغلی

7 روش برای بالابردن امنیت شغلی در ایران

7 روش برای بالابردن امنیت شغلی...

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسان‌های موفق

آشنایی با 15 راز زبان بدن انسا...

راه و روش خوش صحبت بودن!

راه و روش خوش صحبت بودن!

روش مبارزه با روزهای تکراری

روش مبارزه با روزهای تکراری

نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت شما

نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت ش...

تجربه ای زیبا از ترس

تجربه ای زیبا از ترس

چگونه یک کارآفرین تربیت کنیم؟

چگونه یک کارآفرین تربیت کنیم؟

درس هایی از کسب و کار والت دیزنی

درس هایی از کسب و کار والت دیز...

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

تقویت اعتماد به نفس با راهکارهای ماندگار

تقویت اعتماد به نفس با راهکاره...

شانس و هوش بیشتر کچل‌ها

شانس و هوش بیشتر کچل‌ها

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|فروشنده عصاره زعفران|بهترین عصاره زعفران|قیمت عصاره زعفران|دنیز|آترینا|زعفران دنیز|زعفران آترینا|افشره زعفران|افشره زعفران آترینا|افشره زعفران دنیز|پودر زعفران|پودر زعفران آترینا|پودر زعفران دنیز
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/09/15 , 20:24
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده