خانم‌ها چه نکاتی را در روابط خود انجام نمی‌دهند!؟

1397/10/16
15 196 0

همانطور که می دانید، هر رابطه ای چالش ها و مشکلات خاص خودش را دارد ولی یکسری رفتارهای نابالغ کلی وجود دارد که برای داشتن رابطه ای بهتر و شادتر باید از آنها اجتناب کنید. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

خانم‌ها چه نکاتی را در روابط خود انجام نمی‌دهند!؟
 1. روابط دیگر خود را قربانی نمی کنند: خیلی ها وقتی وارد یک رابطه احساسی می شوند، دوستانشان را کنار می گذارند. بااینکه این در طول «ماه عسل» منطقی به نظر می رسد ولی خیلی مهم است که یادتان باشد هیچوقت دوستان و خانواده تان که سال های سال کنارتان بوده اند نباید بخاطر ورود یک فرد جدید از زندگی تان بیرون شوند. زنان بالغ و فهمیده می توانند یک تعادل رضایت بخش بین همه عزیزانشان ایجاد کنند.
   
 2. فراموش نمی کنند از طرفشان تشکر کنند: بعد از گذشتن زمانی از رابطه، ممکن است خیلی ساده فراموش کنید که بخاطر چیزهای کوچک از طرفتان تشکر کنید. زنان فهمیده درک می کنند که تقسیم زندگی با کسی یک نعمت و هدیه است، به همین دلیل یادشان نمی رود که به این خاطر از همسرشان متشکر باشند.
   
 3. دست از استقلال مالی شان برنمی دارند: هرچقدر هم همسرتان وضع مال روبراهی داشته باشد، اینکه استقلال مالی تان را به طور کل کنار بگذارید، یعنی درواقع استقلال فردی تان را کنار گذاشته اید. زنان بالغ و فهمیده نیازی ندارند برای هر چیزی از شوهرشان پول بگیرند و اینکه می توانند از پس یکسری از هزینه های خودشان برآیند به آنها احساس غرور می دهد.
   
 4. روی خصوصیات بد طرفشان متمرکز نمی شوند: زنان بالغ سعی می کنند به بهترین رفتارها و خصوصیات اخلاقی همسرشان توجه کنند به جای اینکه روی رفتارهای منفی آنها متمرکز شوند. حواسشان به کارهای خوبی است که طرفشان می کند و حرف های خوبی که می زند و سعی نمی کنند طرفشان را با اشتباهات و نواقصشان قضاوت کنند.
   
 5. دست از آرزوهایشان نمی کشند: زنان بالغ و فهمیده درک می کنند که یک رابطه فوق العاده شما را پایین نمی برد، درمقابل باید بهترینِ شما را ظاهر کند. یک رابطه خوب شما را تشویق می کند که آرزوهایتان را دنبال کنید و یک زن فهمیده می داند اگر دست از آرزوهایش بکشد، برای شاد بودن در رابطه ای دچار مشکل خواهد شد.
   
 6. تصور نمی کنند که نوع خوشبختی آنها تنها نوع موجود است: زنان فهمیده درک می کنند که ایده هرکس از خوشبختی متفاوت است. اگر طرفشان از فضای شخصی لذت می برد، این فضا را به آنها می دهند و اگر از محبت کردن لذت می برد، به او محبت می کنند. از همه اینها مهمتر، درمورد اینکه چطور می توانند طرفشان را خوشحال کنند، حدس نمی زنند.
   
 7. احترام به خودشان را زیر پا نمی گذارند: کمی تغییر کردن در طول رابطه طبیعی است ولی زنان فهمیده نمی گذارند رابطه احترامی که برای خودشان قائل هستند را از آنها بگیرد. آنها به همسرشان اجازه نمی دهند با لحنی منفی و غیرمحترمانه با آنها حرف بزند و از طرفشان توقع دارند که مثل همه آدمها با آنها رفتار کند.
   
 8. «دوستت دارم» را سبک نمی شمارند: زنان فهمیده اهمیت این جمله را می دانند، به همین دلیل برای خاص نگه داشتن آن همه تلاششان را می کنند. در آخر هر صحبتی نمی گویند «دوستت دارم»، درعوض این جمله را درست درمواقع لازم و مناسب برای نشان دادن اهمیتی که واقعاً به طرفشان می دهند، بر زبان می آوند.
   
 9. خوشحالی و خوشبختی شان را نادیده نمی گیرند: زنان فهمیده و بالع اهمیت شادی و خوشبختی خودشان را می فهمند و می دانند اگر در ارتباطی خوشحال نیستند، نباید در آن ارتباط بمانند. آنها می داند که طرفشان بخشی از شادی و خوشبختی آنهاست و باید کسی باشد که وقتی ناراحتند بتواند خوشحالشان کند.
   
 10. احساس نمی کنند مدام باید با طرفشان در تماس باشند: زنان فهمیده نیازی به تماس مداوم در ارتباطشان ندارند چون زندگی پرمشغله خودشان را دارند. آنها به اندازه کافی به طرفشان اعتماد دارند که وقتی پیششان نیست با ایمیل ها، تماس ها و اس ام اس های مداوم هم وقت خودشان را تلف و هم طرفشان را خسته کنند.
   
 11. اجازه نمی دهند همه تصمیم گیری ها بر عهده طرفشان باشد: در یک رابطه بالغ هر دو طرف به تصمیمات همدیگر احترام می گذارند، از تصمیمات بزرگ مثل ازدواج و بچه دار شدن گرفته تا تصمیمات کوچکتر مثل در کدام رستوران غذا خوردن. در هر حالت، طرفتان باید همیشه به نظرات شما احترام بگذارد و برعکس.
   
 12. جزییات رابطه شان با دنیا به اشتراک نمی گذارند: زنان بالغ و فهمیده ارزش و اهمیت محرمانه نگه داشتن رابطه شان را می دانند. ازاینکه دنیا سر از کار آنها دربیاورد خوششان نمی آید به همین دلیل درمورد دعواهای خودشان مطلبی در رسانه های اجتماعی به اشتراک نمی گذارند و درعوض سعی می کنند درمورد مشکلشان با طرف مقابل خود صحبت کنند.
   
 13. حریم شخصی شان را از بین نمی برند: زنان بالغ و فهمیده می دانند که رابطه شان هرچقدر هم که عالی باشد، هرازگاهی به زمانی برای تنها بودن نیاز دارند. از رفتن به باشگاه ورزشی گرفته یا نشستن در خانه و خواندن کتاب، زنان فهمیده به زمان تنهایی خود ارزش گذاشته و هرازگاهی اوقاتی را برای تنها بودن در نظر می گیرند.
   
 14. به دستاوردهای طرف مقابلشان حسادت نمی کنند: خانم های فهمیده درک می کنند که دوست داشتن یک نفر یعنی بخواهید او تا حد امکان خوشحال و خوشبخت باشد. آنها از شادی طرف مقابلشان شاد شده و بخاطر موفقیت ها و دستاوردهای او جشن می گیرند، نه اینکه بخاطر خودخواهی ها، او را تحقیر کنند.
   
 15. هویت خودشان را فراموش نمی کنند: وقتی یک رابطه جدید را شروع می کنید، طبیعی است که جذب سرگرمی ها و علایق طرف مقابل خودتان شوید. به اشتراک گذاشتن علایق خیلی لذت بخش است ولی زنان بالغ و فهمیده به خودشان اجازه نمی دهند علایق و سرگرمی های خودشان را بخاطر یک نفر دیگر کنار بگذارند. درعوض، هم به علایق و سرگرمی های خود و هم طرفشان علاقه نشان می دهند.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
رمز موفقیت والمارت در کسب و کار

رمز موفقیت والمارت در کسب و کا...

نکاتی طلایی برای شایسته و لایق به نظر رسیدن!

نکاتی طلایی برای شایسته و لایق...

تغییر افکار برای کسب درآمد بیشتر

تغییر افکار برای کسب درآمد بیش...

چرا همه موفق می شوند و من نمی شوم؟

چرا همه موفق می شوند و من نمی ...

مهارت بازاریابی برای افزایش فروش!

مهارت بازاریابی برای افزایش فر...

تاثیر یادگیری زبان‌های خارجی بر توانایی مغز

تاثیر یادگیری زبان‌های خارجی ب...

ترفندهایی برای داشتن تفکر خلاقانه

ترفندهایی برای داشتن تفکر خلاق...

موانع موفقیت چیست؟!

موانع موفقیت چیست؟!

زندگی عالی و بدون عیب با 7 راز

زندگی عالی و بدون عیب با 7 راز

اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخوانید

اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخ...

خارج کردن محل کار از یکنواختی!

خارج کردن محل کار از یکنواختی!

عوامل موثر برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق

عوامل موثر برای تبدیل شدن به ی...

آشنایی با قهرمان حافظه جهان!

آشنایی با قهرمان حافظه جهان!

چگونه از بوجود آمدن فساد در شرکت خود جلوگیری کنید؟

چگونه از بوجود آمدن فساد در شر...

روش متقاعد کردن دیگران

روش متقاعد کردن دیگران

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/03/08 , 06:11
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده