سنگ بنیتوئیت

1397/10/29
31 93 1
سنگ بنیتوئیت

همانطور که می دانید سنگ های زیادی در کره خاکی پیدا می شوند که امروزه در دسته های مختلف قرار گرفته اند، بعضی از این سنگ ها استفاده صنعتی دارند و بعضی از مدلها به عنوان سنگ قیمتی و جواهرات استفاده می شوند، در این بین سنگ هایی هستند که به وفور پیدا شده و قیمت معقول و ایده آلی برای قشر متوسط دارد، اما در این بین سنگ های بسیار هستند که بسیار کمیاب بوده و قیمتی نجومی دارند. با بخش دکوراسیون سایت آکسان پلاس همراه باشید.

در واقع سنگ بنیتوئیت سنگی با سختی ۷ در مقایس سختی مواد معدنی در معیار موس است، این سنگ که ساختاری شش ضلعی دارد از ماده معدنی سیلیکات تیتانیوم تشکیل شده و ترکیب شیمیایی آن Ba TiSi3O9 است. بنیتوئیت سنگ جواهر کمیابی است و هنگامیکه توسط نورهای سیاه، روشن می شود از خود نور مهتابی برمی گرداند. این گوهر نام خود را از سن بنیتو کانتی (San Benito County) در ایالت کالیفرنیا(California) – یعنی جائی که یافت شده – دارد.

 

به طور معمول این سنگ قیمتی آبی رنگ است و در ابتدای کشف تصور می شد، این سنگ همان یاقوت کبود باشد، اما طیف رنگی آن که شامل ارغوانی، صورتی و شیشه ای می باشد این معادله را حذف کرد. بنیتوئیت در حال حاضر با قیمتی در محدوده چند صد دلار برای هر نیم قیراط معامله می شود، علت قیمت بالای این سنگ می تواند این باشد که سنگ های با کیفیت تنها در کالیفرنیا یافت می شوند، و هیچ جای دیگری در جهان نمونه آنها را نمی توان پیدا کرد.

 

 

 

سایر مطالب دکوراسیون را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
کامنت کاربر
مصطفی مظفری
1398/03/25 , 12:00

این سنگ بنیتوئیت عجب سنگیه. خیلی زیباست. ممنونم آکسان پلاس به خاطر مطالب خوبت

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/01 , 16:45
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده