آرایش برای داشتن ابروی زیباتر

1397/11/08
28 457 0

بابی براون یکی از مشهورترین ها در زمینه تکنیک ها و مهارت های آرایشی در جهان است. او سالانه میلیون ها دلار در سراسر دنیا فروش دارد. نام محصولات او جزء برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایشی است. از جمله مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ، کاترین زتا جونز و سیدنی کلافورد هستند. علاوه بر اینها او نویسنده سه کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری است که در آموزش آرایشگری معروف اند تا جایی که مجله نیویورک تایمز از او به عنوان معروف ترین فروشنده لوازم آرایشی و مشاور زیبایی نام می برد. با بخش مد و آرایش سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

آرایش برای داشتن ابروی زیباتر

وسایلی مورد نیاز به شرح زیر است:

 • برس ابرو
   
 • ژل مخصوص ابرو
   
 • مداد ابرو
   
 • موچین
   
 • سایه ابرو
   
 • یک قیچی کوچک

 

روش حالت دادن به ابروها

رنگی را که با رنگ ابرو و موها هماهنگ باشد را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید به ابروها حالتی طبیعی بدهید، توصیه می کنیم از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد. از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد. برای اینکه ابروها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید. برای این کار از گوشه داخلی ابروها شروع کنید و مطمئن شوید که تمام جاهای خالی را پرکرده اید. برای اینکه ابروها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید. برس زدن هم نقش مهمی در زیبایی ابروهای شما دارد. برس را به سمت قسمت داخلی ابروها نزدیک کنید و حالت هلالی آنها را شکل دهید. بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید. برس زدن هم نقش مهمی در زیبایی ابروهای شما دارد. به قد ابروی خود نیز دقت کنید، مطمئن شوید که قد ابرو را به اندازه کافی شکل داده و به خوبی تمام ابرو را پر کرده اید تا زیبایی ابروهای شما بیشتر شود.

 

این امکان وجود دارد که ابروهایتان را به دلایل متعددی از دست داده باشید مثلا به دلیل بیش از اندازه با موچین کندن یا پیری یا حتی شیمی درمانی یا... اما نگران نباشید، می توانید همانند ابروهای طبیعی جای آن را بکشید. تنها کافی است اصول درست آرایش کردن را یاد بگیرید تا زیبایی ابروهای خود را دوچندان کنید. اول از همه یک مداد همرنگ ابرو های طبیعی تان را انتخاب کنید و خیلی ملایم جای ابروهای قبلی را با همان حالت بکشید. بعد از مداد باید به سراغ سایه ابرو بروید و با یک برس ابرو روی قسمت های کشیده شده را پر کنید. حواستان باشد که باید تمام سطح ابرو به طور یکنواخت رنگ داشته باشد.

 

فاصله زیاد بین ابروها

در این وضعیت حالت چشم ها تغییر می کند، که نه چشم ها می توانند خود را نشان دهند و نه ابروها. به همین دلیل توصیه می کنیم گوشه داخلی ابروها را با سایه ابرو اصلاح کرده و به آنها حالت دهید. باید ابروها به طریقی پر شوند تا یک خط مستقیم در گوشه داخلی خودنمایی کند.

 

ابرو تنک شده

در صورتی که ابروهایتان تنک شده است یعنی به طور نقطه نقطه بخش هایی از آن خالی شده است باید به طریقی این جاهای خالی را بپوشانید، البته باید حواستان باشد که حالت ابرو مصنوعی نشود، بهترین کار این است که با مداد ابرو یا با سایه ابرو روی قسمت های خالی ضربات آهسته بزنید. فراموش نکنید اگر احساس کردید که هیچ کدام از این روش ها به تنهایی جواب نمی دهد، می توانید از هر دو روش به همراه هم استفاده کنید.

 

ابروهای کم

برای اینکه ابروهای کم پشت، حالت خود را به خوبی نشان دهند باید داخل آنها پر شود. البته نه به طریقی که ابروها حالتی مصنوعی پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید آنقدر با مهارت این کار را انجام دهید که هیچ کس به جز خودتان متوجه این پرشدگی ابرو نشود.

 • از گوشه داخلی ابروها شروع کنید. این قسمت معمولا بیشتر از جاهای دیگر ابرو خالی بودن خود را نشان می دهد، حواستان باشد که نباید این قسمت را خیلی پررنگ کنید، زیرا مصنوعی می شود.
   
 • سایه ابرویی انتخاب کنید که با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته یعنی نه پررنگ تر و نه کم رنگ تر باشد. سایه پودری انتخاب کنید. حالا با سایه و برس داخل ابرو را بکشید و پر کنید.
   
 • با همان برس ضربات خیلی آهسته ای به ابروها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود و حالتی طبیعی بگیرد. البته برای این کار از نوک انگشتتان هم می توانید استفاده کنید.
   
 • کشیدن هلالی ابرو مهم است، زیرا نقشی مهم در شکل دادن ابرو دارد. شما باید از گوشه داخلی به سمت بالا، یعنی هلالی پیش بروید و بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.
   
 • در نهایت باید قد ابرو را تنظیم کنید، بعضی ها ابروی بلند دوست دارند و بعضی ابروی کوتاه ، باتوجه به سلیقه و حالت چشم های خود بهترین اندازه را انتخاب کنید.
   
 • با یک برس ریمل تمیز، تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید تا هم سایه زیر ابرو حالتی یکنواخت پیدا کند و هم موهای نامرتب ابروها حالت بهتری بگیرد و مدل ابرو، خود را بهتر نشان دهد.

 

برداشتن ابرو

موچین بهتر از هر وسیله دیگری می تواند به ابروها مدل دهد و اما مشکلی هم وجود دارد. یعنی قسمت هایی از ابرو که به طور مرتب با موچین کنده شوند کم کم رشدشان متوقف می شود؛ به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید که قسمت های اصلی ابرو را مدام با موچین برندارید.اگر می خواهید هنگام کندن ابروها درد کمتری احساس کنید بعد از حمام موچین به دست شوید زیرا کمتر از هر زمان دیگر احساس درد خواهید کرد.

 

از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید. هر چندتا مویی را که کندید دست نگه دارید و در آینه کار خود را کنترل کنید و سپس دوباره دست به کار شوید. خیلی آرام، موها را با موچین بکنید تا میزان اشتباه تان کمتر شود و همین طور به داخل ادامه دهید تا به پهن ترین بخش ابرو برسید.

 

آرایش بهتر ابروها

 • پرکردن ابرو: به علل مختلفی ممکن است قسمت هایی از ابرو خوب رشد نکند مثلا بعضی ها از اول ابروهای کاملا قرینه ای ندارند و یکی از ابروهایشان نسبت به دیگری کمی تنک تر است یا اینکه مثلا دم ابرو را برای مدت های طولانی با موچین برداشته اید و حالا دیگر ابروهای این قسمت رشد نمی کنند. برای پرکردن این قسمت ها هم می توانید از مداد به تنهایی یا مداد و پودرسایه به همراه هم استفاده کنید. البته با استفاده از یک مداد ابرو که کاملا با رنگ ابرو هماهنگی داشته باشد. قسمت ابتدای ابرو، دقیقا بالای گوشه داخلی چشم، باید پر باشد. می توانید این قسمت را با مداد ابرو و با خطوط نازک مومانند پر کنید.
   
 • یکنواخت کردن ابرو: با یک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فروکرده اید کارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر می شود. هرقدر به کمان ابرویتان نزدیک تر می شوید خطوط را نازکتر کنید.
   
 • پس از آرایش ابرو، با یک برس ریمل، کمی ژل ابرو یا موس ثابت کننده که بیرنگ است به ابرو بزنید. ابرو کمی براق و موهای ابرو در جای خود نگاه داشته می شود. توجه داشته باشید که از ژل کم استفاده کنید، زیرا استفاده بیشتر باعث چسبندگی و آلودگی می شود.
   
 • آیا ابرو طبیعی است؟: در نهایت بار دیگر به ابروهایتان در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید حالت و رنگی طبیعی دارند. توصیه می شود که با یک برس دوباره ابروها را شانه کنید تا رنگ های اضافه از بین برود.
   
 • فوت کوزه گری که باید بدانید: ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا و مایل. هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نامنظم شدن تارهای ابرو بسیار موثر خواهد بود. همچنین هنگام برداشتن از انتهای یک ابرو همان ابرویی که دست راحت تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز و در همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید، همین طور بالای ابرو را.

 

 

 

سایر مطالب مد و آرایش را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
جدید ترین مد سال شال گردن های درخشان

جدید ترین مد سال شال گردن های ...

انتخاب کیف مجلسی زنانه

انتخاب کیف مجلسی زنانه

لباس عروس مناسب

لباس عروس مناسب

بوتاکس صورت با ماسک گیاهی

بوتاکس صورت با ماسک گیاهی

کلاه و دم اسبی آیا باعث ریزش مو میشود؟

کلاه و دم اسبی آیا باعث ریزش م...

رنگ‌های مناسب برای پوست تیره

رنگ‌های مناسب برای پوست تیره

انتخاب رنگ مناسب برای پوست سبزه

انتخاب رنگ مناسب برای پوست سبز...

سلبریتی ها هم ریزش مو دارند

سلبریتی ها هم ریزش مو دارند

کمک بزرگ رسانه ملی به تولید کنندگان مد و لباس

کمک بزرگ رسانه ملی به تولید کن...

زیبایی را در خانه تجربه کنید

زیبایی را در خانه تجربه کنید

آرایش سریع مخصوص خانم‌های شاغل

آرایش سریع مخصوص خانم‌های شاغل

جلوگیری از تغییر سریع رنگ مو

جلوگیری از تغییر سریع رنگ مو

لاغر بودن در لباس عروس

لاغر بودن در لباس عروس

خرید و ست کردن کفش مردانه

خرید و ست کردن کفش مردانه

اشتباهات وحشتناک در مد

اشتباهات وحشتناک در مد

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/03/10 , 07:35
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده