چه کارهایی باعث ایجاد جوش و آکنه می‌شود؟!

1397/11/15
34 67 0
چه کارهایی باعث ایجاد جوش و آکنه می‌شود؟!

براساس نظر متخصصان، برای شستشوی پوست باید از یک شوینده ملایم استفاده کرد و پوست بطور کامل شسته شود، زیرا اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند سبب تحریک و التهاب شود. شستن زیاد و سائیدن پوست سبب بدتر شدن جوش های آن می شود، از آنجا که لایه های دفاعی پوست آسیب دیده و ترمیم آن مختل می شود؛ بنابراین احتمال تحریک پوست با مصرف هر داروی ضد جوش موضعی نیز بیشتر شده و ممکن است باعث تیره تر شدن و خشک شدن پوست شود. اگر افراد به جای این کار پوست را توسط یک شوینده ملایم با PH تنظیم شده بشویند، التهاب پوست کمتر می شود و توجه به این نکته مهم است که باید شوینده بطور کامل شسته شود، زیرا اگر مقداری از آن روی پوست باقی بماند خود می تواند سبب تحریک و التهاب پوست شود. با این مطلب از بخش زیبایی پوست و مو آکسان پلاس همراه باشید.

 

درمان آکنه نیازمند گذر زمان است. پوست نسبت به درمان بصورت آهسته عمل می کند، حتی اگر جوش ها سریعا ظاهر شده باشند، اما برای برطرف شدنشان نیاز به زمان دارند و معمولا ممکن است بین 6 تا 12 هفته زمان لازم باشد. پوست در ابتدای درمان ممکن است کمی تحریک شود. این مورد صرفا یک التهاب بوده و ممکن است جوش ها قبل از اینکه شروع به بهتر شدن کنند، بدتر و شدیدتر شوند بنابراین نباید در روزهای نخست که با استفاده از دارو بهبودی حاصل نمی شود از داروهای دیگری همزمان روی پوست استفاده شود.

 

افزودن داروهای موضعی الزاما به بهبود جوش کمک نمی کند و حتی ممکن است سبب تحریک بیشتر پوست، قرمزی و زخم شدن پوست شود. کندن وفشار دادن جوش ها زمان ترمیم را طولانی تر می کند. احتمال اینکه جای جوش ها بصورت لک تیره و یا تورفتگی باقی بماند نیز افزایش می یابد و استفاده از وسایل یا دست های آلوده خود سبب وارد شدن عفونت به پوست شده و التهاب و قرمزی بیشتری را ایجاد می کند. 

 

در صورتی که داروهای خانگی بهبودی در درمان جوش ایجاد نکرد، بهتر است قبل از اینکه جوش ها خیلی زیاد شده یا آثاری دائمی از خود در پوست ها به جا گذاشته و اعتماد به نفس فرد را پائین بیاورند به یک متخصص پوست مراجعه شود، زیرا متخصصان پوست ابزار بیشتری برای درمان آکنه دارند ومی توانند داروهای قویتر و موثرتری نسبت به داروهای خانگی برای افراد تجویز کنند.

 

 

 

سایر مطالب زیبایی پوست و مو را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/01 , 16:25
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده