تربیت فرزند اجتماعی و مستقل

1397/11/18
16 74 0
تربیت فرزند اجتماعی و مستقل

یکی از دغدغه ها و تکالیفی که بر عهده والدین گذاشته شده است، فرزند پروری می باشد. از این رو داشتن فرزند مستقل و کارآمد برای والدین یک نقطه قوت، مزیت و حتی نوع ارزیابی فرزندان محسوب می شود. با بخش تربیت کودک سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

پدر و مادرها در ابتدا باید نیازهای روحی فرزندان خود را از جمله احساس امنیت و محبت را ایجاد کنند و استعداد های فرزندان خود را باز بشناسند و شیوه های مختلف معاشرت اجتماعی را به فرزندان یاد دهند.  فرزند پروری به معنای اتخاذ شیوه های مختلف جهت آماده سازی فرزندان برای مواجهه با چالش های فردی و خانوادگی و اجتماعی به منظور دست یابی به رفاه فردی است.  خانواده ها آرزوهای خودشان را به فرزندان شان تحمیل نکنند، آن ها را با سایر همسالان خود مقایسه نکنند، شرایط پرورش استعدادهای فرزندان را فراهم کنند و در نهایت علایق فرزندان را بشناسند و در صورت موفقیت فرزندان آن ها را به ادامه کار تشویق کنند. 

 

فراگیری مهارت های اجتماعی از جمله معاشرت های اجتماعی با فرهنگ های مختلف خانواده ها شرایطی را برای فرزند فراهم می کند که بتواند در شرایط مختلف رفتارهای درست را از خود نشان دهد و در برخورد با مسایل و مشکلات اجتماعی بتواند به خانواده خود اعتماد کند و این مشکلات را بازگو کند و برای رفع آن ها از والدین خود کمک بگیرد.

 

سایر مطالب مرتبط تربیت کودک را در بخش کودک سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/30 , 23:01
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده