ورزش چه اثرات مفیدی برای کودک دارد؟!

1397/11/20
29 75 0
ورزش چه اثرات مفیدی برای کودک دارد؟!

برای اینکه به فرزندتان کمک کنید تا از ورزش کردن بیشتر عایدش شود، او را پشتیبانی کنید، ورزش کردن را به او بیاموزید، و به طور منظم درباره ی فعالیت های ورزشی اش با او صحبت کنید تا مطمئن باشید که از تجربیاتش لذت می برد. با بخش دانستنی‌های کودک سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

ممکن است دلیل اصلی برای اینکه بچه هایتان را در یک ورزشی ثبت نام می کنید، این باشد که فعالیت فیزیکی داشته باشند. پس اطمینان حاصل کنید که فعالیتی متناسب با سن او انتخاب کرده اید، چرا که ممکن است در یک محیط ساخت یافته جلوی پیشرفت او را بگیرید.  طبق نظر Mayo Clinic کودکان زیر 5 سال، برای اکثر ورزش های سازماندهی شده خیلی کوچکند، اما می توانند در هر ورزشی که شامل دو، شنا یا پرتاب کردن اجسام باشد فعالیت کنند. کودکان بین 6 تا 9 سال، خیلی بهتر ساختار را درک می کنند، بنابراین زمان خوبی برای آغاز فوتبال، والیبال، هنرهای رزمی یا ژیمناستیک برایشان خواهد بود.

 

برای برخی کودکان سخت است که با دیگران همکاری کنند، ورزش می تواند قدمی مثبت در این زمینه برایشان باشد. از آنجایی که اغلب ورزش ها نیازمند این است که چند نفر با یکدیگر بازی کنند، کودک به زودی خواهد آموخت که همه چیز حول محور او نیست.  همچنین ورزش کردن، عمل، صبر و پشتکار را نیز به کودک یاد خواهد داد. یعنی دقیقا مهارت هایی که بعدا در زندگی او را یاری خواهد کرد. او یاد گرفته که سخت کار کند و صبور باشد، پس برای رسیدن به اهدافش نیازمندی های لازم را دارد.

 

کودکان خردسال، هنوز در حال تکمیل مهارت های حرکتی خود هستند، و ورزش در این فرایند خیلی به آنها کمک خواهد کرد. در حالی که ورزش برای کودکان زیر 5، 6 سال نباید روی نتایج و مسابقات تمرکز کند، انجام ورزش هایی مثل فوتبال، هنرهای رزمی، ژیمناستیک و اسکیت در سنین پایین تر می تواند کمک حال مهارت هایشان باشد. این فعالیت ها می تواند به مهارت های راه رفتن و دویدن کودکان کمک کند، مهارت هایی بنیادین که در هر ورزشی پایه و مبنا هستند.

 

انتخاب ورزش مناسب

باید چیزی را پیدا کنید که کودکتان از آن لذت می برد. اگر فرزند شما به ورزش خاصی علاقه نشان می دهد به او فرصت دهید که آنرا امتحان کند. حتی اگر آن ورزش بنظر خطرناک است، مشکلی ندارد که به او اجازه دهید زیر نظر مربی و با پوشیدن لباس های محافظ آن ورزش را انجام دهد.

 

سایر مطالب مرتبط با دانستنی‌های کودک را در بخش کودک سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/27 , 04:01
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده