زندگی عالی و بدون عیب با 7 راز

1397/11/28
34 174 0
زندگی عالی و بدون عیب با 7 راز

برای رسیدن به به یک زندگی خوب و بدون نقص باید نکاتی را مد نظر قرار دهیم . کاملاً طبیعی است که همه ما همیشه بخواهیم بهتر شویم، بیشتر داشته باشیم و کارهای بیشتری انجام دهیم. اما در مسیر زندگی اغلب فراموش می کنیم که چیزی که برای شاد بودن نیاز داریم همان چیزی است که درست روبرویمان قرار دارد. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 


 1. در زندگی روزمره تان هوشیار باشید: هوشیاری به سادگی یعنی به هدف تان توجه کنید. بیش تر زندگی ما در حالت خودکار سپری می شود، حالتی ذهن مان از فکری به فکر دیگر می پرد. یک مثال خوب برای آن رانندگی کردن ما است. ایا تا به حال برای تان پیش آمده است که در آزادراه رانندگی کنید، چند دقیقه می گذرد، به خودتان می آیید و نمی توانید به یاد بیاورید چند دقیقه ی اخیر چه اتفاقی افتاده است. بله، شما در حال رانندگی بودید، اما نمی توانید به یاد بیاورید از کنار چه چیزهایی گذشته اید، چه چیزهایی دیده اید، یا اطراف تان چه خبر بوده است. شما در حالت خودکار یا خیال بافی بوده اید. حالت خودکار با هوشیاری در تضاد است. وقتی هوشیار هستید، در لحظه ی کنونی از اطراف تان آگاهی دارید و بدون قضاوت مشاهده می کنید. شما می توانید همین حالا، حین خواندن این مقاله هوشیاری را تمرین کنید. این مقاله را فقط نخوانید، توجه کنید، حواس تان را متمرکز کنید، و درک کنید چه می گوید. لطفی به من بکنید، همین حالا 15 ثانیه وقت بگذارید و به اطراف نگاه کنید. مشاهده کنید چه چیزهایی اطراف تان وجود دارد. واقعا به اشیا نگاه کنید… رایانه، تبلت، یا تلفنی که دارید این مقاله را در آن می خوانید. اندازه ی اتاق یا فضایی که در آن قرار دارید، چیزی که روی آن نشسته اید، و هرچیزی را که اطراف تان است، تشخیص دهید. این مثالی از هوشیاری است، حضور در لحظه ی کنونی، بدون این که ذهن تان به اتفاق های دیروز یا پیامدهای فردا منحرف شود. هر روز چند بار این کار را بکنید. کاری را که به آن مشغول هستید متوقف کنید و به اطراف نگاه کنید تا متوجه شوید اوضاع از چه قرار است. چرا باید هوشیاری را تمرین کنیم؟ چون نه تنها هم سلامت جسمی و هم سلامت ذهنی را افزایش می دهد، بلکه از نظر علمی اثبات شده است سلول های خاکستری مغزتان را افزایش می دهد، به عبارت دیگر… شما را باهوش تر می کند!
   
 2. شما همان چیزی هستید که می خورید: ما به این دلیل خوراکی ها را به بدن مان می رسانیم که احساس گرسنگی، بی حوصلگی، استرس، افسردگی می کنیم و خیلی دلایل دیگر. خوراکی اساسا منبع انرژی ما هستند. خوراکی نیروی لازم را برای گذراندن روز به ما می دهد. اگر نسبت به چیزهایی که به بدن تان می رسانید هوشیار باشید، روی سطح انرژی تان، مهارت های شناختی تان، و نیز روحیه تام موثر خواهدبود. همان طور که یک ماشین با عملکرد بالا سوختی با عملکرد بالا نیاز دارد، اگر می خواهید سطح عملکرد بدن تان بالا باشد باید خوراکی های سطح بالا به بدن تان برسانید. ضرب المثل قدیمی “از کوزه همان برون تراود که در اوست” این را به خوبی تصریح می کند. این درمورد ذهن تان هم صدق می کند چون 20 درصد کالری هایی را که دریافت می کنید مغزتان می سوازند. بنابراین، توجه کنید چه چیزهایی به بدن تان می رسد و این چیزها چه احساسی به شما می دهند.
   
 3. می خواهم شما را به هیجان بیاورم کنم!: همه ی ما می دانیم به ورزش نیاز داریم. اکثرا، به طور غیرمستمر بارها در برنامه ی روزانه ی ورزش مرتب را آغاز می کنیم، تا به یاد نیاوریم باشگاه کجا است. وقتی مرتب ورزش نمی کنیم، به هر طریق بهانه ای پیدا می کنیم… خسته ام، وقت ندارم، فکر کنم کمرم گرفته؛ این ها فقط چند نمونه هستند. بهانه تان هرچه هست آن را از پنجره بیرون بیندازید. نسبت به وررزش مرتب هوشیار باشید، چون برای انجام ندادن کاری که استرس تان را کم می کند، قابلیت های یادگیری تان را بهبود می بخشد، اعتماد به نفس تان را بالا می برد، به طور طبیعی شما را به هیجان می آورد، باعث می شود احساس جوانی کنید و جوان به نظر برسید، و اجازه می دهد زندگی پرجنبش تری داشته باشید، هیچ بهانه ای ندارید. همیت حالا باشگاه را در جی پی اس جست وجو کنید و راه بیفتید!
   
 4. آن خواب زیبایی بخش را داشته باشید: یکی از فعالیت هایی که شدیدا دست کم گرفته می شود و ما هرروز و همیشه به آن می پردازیم، خواب است. وقتی خواب هستید چگونه می توانید هوشیار باشید؟ به زمان بندی یا الگوی خواب تان نگاه کنید. چه وقت به خواب می روید؟ چه وقت بیدار می شوید؟ چگونه می خوابید؟ آیا در طول شب بارها بیدار می شوید؟ آیا برای بیدار شدند زنگ هشدار تنظیم می کنید؟ هر شب چند ساعت می خوابید؟ آیا در طول روز خسته هستید؟ آیا چرت می زنید؟ وقتی الگوهای خواب تان را پیدا کنید می توانید یاد بگیرید آنها را طوری تنظیم کنید که زمان بندی خواب تان بهینه باشد. هنگامی که می خوابید بدن و ذهن تان تازه می شود. اگر به اندازه ی کافی نخوابید، به ذهن و بدن تان زمان کافی را برای تجدید قوای کامل نمی دهید. هر شخص هر شب به طور متوسط 7.5 تا 9 ساعت خواب احتیاج دارد. امریکایی ها هر شب به طور متوسط 6.8 ساعت می خوابند که باعث می شود دچار “کمبود خواب” شوند. کمبود مداوم خواب اساسا یعنی زندگی محروم از خواب. اگر اقعا هر شب 7.5 ساعت بخوابید، انرژی بیش تری خواهیدداشت، شفاف تر فکر می کنید، هیجانات تان را هوشمندانه تر کنترل می کنید، و در کل بهره ورتر خواهیدبود. اساسا، آدم بهتری خواهیدبود!
   
 5. “وقت خودم” داشته باشید: “وقت خودم” هرگونه فعالیتی است که عاشق انجام آن هستید. تقریبا می تواند هرچیزی باشد که به آن علاقه دارید. مثلا، برای بعضی آدم ها ورزش کردن یک “وقت خودم” فوق العاده است چون این فعالیت آنها را کاملا احاطه می کند و به هیاهوی دنیای بیرون فکر نمی کنند. خواندن یک کتاب، دوش گرفتن، تماشای یک فیلم، نشستن در یک اتاق یا خانه در خلوت و سکوت، با دوستان برای شام رفتن چند نمونه “وقت خودم” هستند. بعضی آدم ها در این دنیا پرمشغله برای یافتن “وقت خودم” مشکل دارند. من به کسانی که واقعا برای یافتن وقت مشکل دارند توصیه می کنم آن را زمان بندی کنند. داشتن “وقت خودم” استرس را کاهش می دهد و شما را قادر می سازد واقعا بفهمید کی هستید و قدر خودتان را بدانید. من توصیه می کنم هر روز چند “وقت خودم” کوتاه در زمان بندی تان داشته باشید، حتی اگر 5 دقیقه در اتاق تنها بودن و آرامش گرفتن باشد. اگر بازی گلف یکی از “وقت خودم”های شما است، مطمئن شوید 1 بار در هفته به آن می پردازید. اگر ورزش کردن وقت تان است، چند بار در هفته آن را انجام دهید. مفهوم را می گیرید…مطمئن شوید “وقت خودم” دارید!
   
 6. با دقت گوش کنید!: گوش کردن هوشیار یکی از جالب ترین چیزهایی است که می توانید در زندگی تان به کار بگیرید. نه تنها از گوش کردن به آن چه آدم ها می گویند، بلکه از کسانی که آنها را می گویند چیزهایی یاد می گیرید که شگفت زده تان می کند. یک مثال از گوش کردن عادی است که وقتی با فردی صحبت می کنید، هنگامی که او حرف می زند شما به چیزی فکر می کنید که بعد از او می خواهید بگویید. گوش کردن هوشیار یعنی بدون این که در ذهن تان همهمه باشد، گوش کنید. وقتی به دقت گوش می کنیم و هدف گفته ها توجه می کنیم، یک تجربه ی یادگیری فوق العاده، و نیز تمرینی برای هوشیاری است. یکی دیگر از مزایای فوق العاده ی گوش کردن هوشیار، رابطه ای است که با فرد دیگر می سازید. آنها به این واقعیت که شما دارید گوش می کنید احترام می گذارند که این در نهایت رابطه تان را با آن فرد و اعتمادتان را به او بیش تر می کند. این بار که با فردی صحبت کردید این را امتحان کنید… شما را شگفت زده خواهدکرد!
   
 7. تنفس را فراموش نکنید!: آسان ترین و سریع ترین راه برای این که استرس و اضطراب را کاهش دهید و روحیه تان را بهتر کنید نفس کشیدن است. ویژگی فوق العاده ی نفس کشیدن این است که می توانید آن را هر زمان، همه جا، در عرض 60 ثانیه انجام دهید! 1 دقیقه تمرین تنفس می تواند از استرس مفرط شما را “به من از پس این برمی آیم” برساند. یک تمرین آسان اما موثر تنفس مربعی است. این تمرینی است که در آن حداقل 60 ثانیه روی تنفس تان تمرکز می کنید. با 4 شماره هوا درون ریه ها می برید، سپس 4 شماره نگه می دارید، با 4 شماره نفس را بیرون می دهید، و 4 شماره نفس تان را حبس می کنید. سپس این را حدود 1 دقیقه یا هرقدر می خواهید تکرار کنید. در طول این تمرین وقتی هوا در حین دم ریه های تان را پر می کند و در حین بازدم به آرامی خارج می شود به تنفس و بدن تان توجه می کنید. این تمرین نه تنها به شما آرامش می دهد، بلکه کمک تان می کند در کل متمرکزتر و هوشیارتر شوید.

 

در صورتی که این 7 عادت را در خودتان ایجاد کنید، تضمین می کنم بهترین سال زندگی تان را خواهیدداشت! این فرآیند با یک قدم ساده آغاز می شود. فکر نکنید فورا در هوشیاری استاد می شوید و سعی نکنید خیلی زود در آن مهارت پیدا کنید. توسعه ی اهداف و عادت ها مثل پلکان است. وقتی به یک پلکان می رسید با برداشتن یک قدم به بالاترین پله نمی رسید. درست مانند اهدافی که برای خودتان تعیین می کنید، باید برای ایجاد هر یک از این عادت های هوشیاری گام های کوچک بردارید تا در نهایت به بالاترین نقطه برسید. هوشیارانه این 7 عادت را در برنامه های روزمره تان به کار بگیرید و 365 روز دیگر از جایی که هستید شگفت زده شوید.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چگونه از بوجود آمدن فساد در شرکت خود جلوگیری کنید؟

چگونه از بوجود آمدن فساد در شر...

چند عادت بد که وقت ما را نابود می کنند

چند عادت بد که وقت ما را نابود...

انگیزه دادن به کارمندان با 6 اصل جادویی!

انگیزه دادن به کارمندان با 6 ا...

اعتماد به نفس در 4 قدم

اعتماد به نفس در 4 قدم

قوانین مقاومت در کسب و کار و زندگی

قوانین مقاومت در کسب و کار و ز...

اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخوانید

اگر تازه مدیر شده اید حتماً بخ...

نشانه های داشتن هوش هیجانی چیست؟

نشانه های داشتن هوش هیجانی چیس...

12 روش برای کنار گذاشتن افراد مسموم در زندگی

12 روش برای کنار گذاشتن افراد ...

چند شغل پردرآمد مناسب افراد خجالتی

چند شغل پردرآمد مناسب افراد خج...

تست پیشرفت در زندگی

تست پیشرفت در زندگی

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

موفقیت به شیوه گرنت کاردون

انتقاد از کارمندان با روش‌های سازنده

انتقاد از کارمندان با روش‌های ...

روش تقویت اراده

روش تقویت اراده

اثرات مدیریت ذره‌بینی

اثرات مدیریت ذره‌بینی

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌داری

دلیل موفقیت زنان شاغل در خانه‌...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|فروشنده عصاره زعفران|بهترین عصاره زعفران|قیمت عصاره زعفران|دنیز|آترینا|زعفران دنیز|زعفران آترینا|افشره زعفران|افشره زعفران آترینا|افشره زعفران دنیز|پودر زعفران|پودر زعفران آترینا|پودر زعفران دنیز
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/08/25 , 01:17
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده