راه خارج شدن از حباب شخصی!

1397/11/29
44 100 0
راه خارج شدن از حباب شخصی!

هر کدام از ما چندین کتاب، مجله یا حداقل صفحات اینترنتی در مورد موفقیت و پیدا کردن هدف در زندگی مطالعه کرده ایم. با این حال هیچ کدام از این مطالب تغییری در زندگی شما ایجاد نکرده اند. قصد این مقاله دادن راه حل های چند مرحله ای و تضمینی و این چنین مطالبی نیست. نویسنده مقاله سعی می کند تا یک روش ساده و یک مرحله ای را برای تغییر زندگی فردی معرفی کند؛ روشی کوتاه با تاثیرگذاری فراوان. با بخش موفقیت سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 


پیدا کردن هدف

حباب کلیدواژه ی اصلی این روش و استعاره ای از دنیای شخصی فرد است. راه حل مقاله هم ساده به نظر می رسد؛ از حباب شخصی خود بیرون بیایید. حباب شخصی شما دنیایی است که در آن زندگی می کنید. در این دنیای شخصی شما در مرکز قرار می گیرید و علایق و آرزوهایی مثل کسب ثروت، جذابیت ظاهری و لذت های شخصی دغدغه ی اصلی شما به حساب می آیند. دنیای شخصی شما تمام جنبه های زندگی شما را احاطه کرده است و برای خواسته های خود در این محدوده دنبال دلیل نمی گردید.بنابراین وقتی دوستتان در مورد چاقی شما نظر می دهد ناراحت می شوید و احساس شرمساری می کنید؛ در حباب شخصی زیبایی ظاهری یک ارزش تلقی می شود و لاغری یا خوش اندام بودن معیار این ارزش است و هر چیزی که این ارزش ها را قضاوت کند موجب ناراحتی شما می شود. مشکلاتی که این حباب شخصی را برای شما ایجاد می کند:

 • در حباب شخصی دنبال راحتی و خوش گذرانی هستید. به خاطر همین هم غذاهای ناسالم می خورید، سیگار می کشید یا کارهایی انجام می دهید که فقط در لحظه به مذاق شما خوش بیاید.
   
 • احساس از دست رفتن آسایش در اکثر مواقع باعث استرس در فرد می شود. این حالت به خصوص زمانی که در موقعیتی ناآشنا قرار می گیرید بیشتر است.
   
 • فکر مداوم به موفقیت، ترس بیشتری از شکست را در پی دارد. در نتیجه ریسک کمتری را متحمل می شوید.
   
 • در مورد حرف های دیگران قضاوت می کنید و آن ها را به خود نسبت می دهید. همین عامل باعث تنش های روحی و فردی خواهد شد.
   
 • انتظار دارید به اهداف خود برسید. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد یا دیگران اجازه ی آن را ندهند سریعا عصبانی خواهید شد.

 

در صورتی که بتوانیم از این حباب خارج شویم و مسائل را بدون تمرکز روی خود مشاهده کنیم نتایج زیر را در پی خواهد داشت:

در صورتی که کسی در مورد چیزی حرف زد یا نظری داد لزوما منظوری ندارد و در مورد شخص شما حرف نمی زند. این سخنان بیشتر از ترس، استرس، سردرگمی یا علایق خودشان نشات گرفته می شوند. بعضی خواسته های شما جز یک میل زودگذر نیستند و اگر به آن ها نرسید اتفاق خاصی نمی افتد. با خارج شدن از حباب شخصی می توان از کنار لذت های کوتاه مدت عبور و زندگی را چیزی فراتر از این لذت ها و ماورای راحتی پیدا کرد. افرادی که توانسته اند از حباب خود خارج شوند در حقیقت از ترس های خود عبور کرده اند و از چالش و رنج کشیدن برای رسیدن به هدف استقبال خواهند کرد. این افراد اهداف خود را خارج از دایره ی فردی تعریف می کنند و به دنبال تاثیرگذاری بر محیط یا به طور کلی دنیای اطراف خود هستند.

 

بهره وری های فردی را می توان به دنیای اطراف پیوند زد. به عنوان نمونه آموزش هایی را که در مورد تغذیه ی سالم، زندگی راحت و پیدا کردن هدف دریافت کرده اید هم در زندگی شخصی و هم در بهبود زندگی اطرافیان شما کاربرد دارند. با خروج از حباب تمرکز را از روی خود به چیزهای دیگر منتقل می کنید و دنیای اطراف خود را با دیدی متفاوت مشاهده خواهید کرد. اما این عمل چه ربطی به پیدا کردن هدف زندگی دارد؟

 

دید وسیع تر

زمانی که از حباب خود خارج شدید و دنیا را با دیدی جدید تجربه کردید می توان مسیر جدیدی را شروع کرد: نیاز انسان های اطراف خود را می بینید و رنج های آن ها را احساس خواهید کرد. تلاش خود را برای توجه به افراد و کاهش رنج های آن ها زیادتر می کنید. برای افزایش مهارت ها تلاش می کنید تا به وسیله ی همین مهارت ها بر دنیای اطراف تاثیر بگذارید. تمام کارهای روزانه ی خود را به مساله ی مهم تری پیوند می زنید و هدف را در نهایت تاثیرگذاری بر محیط اطراف تعریف می کنید. وقتی هدف از روی فرد برداشته می شود و به سمت جامعه ی بزرگ تری حرکت می کند انگیزه ی فردی بیشتر خواهد شد. ما باید از حباب خود خارج شویم، نگاه را از خود برداریم و به سمت هدف های بزرگ تری جلب کنیم. در این مسیر اهمیتی ندارد که چه مهارتی دارید یا چه شغلی را انتخاب می کنید، مهم هدف های بزرگ تری هستند که شما برای آن ها فعالیت می کنید. شاید در زندگی خود چندین بار شغل عوض کنید و حرفه های جدیدی یاد بگیرید، با این حال هدف اصلی شما هیچ وقت تغییر نمی کند. در تمامی این مراحل شما از خود عبور می کنید، یاد می گیرید و به سمت تغییر حرکت می کنید.

 

خارج شدن از حباب شخصی

به نظر می رسد خارج شدن از حباب مزایای زیادی به همراه دارد، اما طی کردن این مسیر به هیچ وجه آسان نیست. در قدم اول باید موقعیت خود را تشخیص دهید، آیا در حباب قرار گرفته اید؟ هر موقع که عصبانی، ناراحت، ناامید یا نسبت به آینده و اطراف خود بیمناک هستید، هر موقع در انجام کارهای خود تنبلی می کنید یا آرزوی تغییر رفتار دیگران نسبت به خود را دارید احتمالا در حباب شخصی خود گرفتار شده اید. این نشانه ها بازگو کننده ی وضعیت شما در دنیای اطراف و احساسات شما هستند. به این نشانه ها می توان علائق شخصی هم اضافه کرد، زمانیکه علائق شما به تمام اتفاقات مهم اطراف شما ارجحیت پیدا می کند یعنی در مرکز حباب قرار دارید.

 

به جای غر زدن و متهم یا قضاوت کردن بقیه، سعی کنید رفتار آن ها را درک کنید. در این مرحله پی خواهید برد که چقدر خواسته ها و مشکلات شما در برابر آدم های اطرافتان ناچیز است. پس به جای اینکه همه چیز را از منظر خود ببینید سعی کنید به یک تصویر جامع از شرایط برسید. در مرحله ی بعد فقط برای شادی بقیه تلاش کنید، همانطور که خود دنبال شادی هستید. هم به این موضوع فکر کنید که چطور باید به بقیه کمک کرد؟ چطور باید مرهم درد آدم های اطراف خود شد؟ بعضی وقت ها یک توجه ساده، حضور در کنار فرد یا گوش دادن به حرف دل یک نفر کمک زیادی به حساب می آیند. پس نباید حتما به مسائل مالی توجه کرد و تا حرف پول درمیان آمد پا پس کشید. کاری کنید که لبخند بر لب بقیه بنشیند و جزوی از دنیای آن ها شوید. اینجاست که خود شما هم لذت می برید.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با موفقیت را در سایت آکسان پلاس بخوانید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
تقویت اعتماد به نفس با راهکارهای ماندگار

تقویت اعتماد به نفس با راهکاره...

درس هایی از کسب و کار والت دیزنی

درس هایی از کسب و کار والت دیز...

روش‌های ساده برای تقویت حافظه!

روش‌های ساده برای تقویت حافظه!

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دارد؟!

اتاق جداگانه مدیر چه معایبی دا...

روش برخورد با مشتری عصبانی

روش برخورد با مشتری عصبانی

یک کسب و کار خانوادگی موفق

یک کسب و کار خانوادگی موفق

نکاتی برای پیروزی در امتحانات!

نکاتی برای پیروزی در امتحانات!

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

5 نکته طلایی در بازاریابی شبکه

سنجش میزان آینده‌نگری

سنجش میزان آینده‌نگری

برای داشتن شخصیت مثبت 7 راز را باید بدانید

برای داشتن شخصیت مثبت 7 راز را...

آشنایی با قهرمان حافظه جهان!

آشنایی با قهرمان حافظه جهان!

سه رکن اصلی امنیت شغلی

سه رکن اصلی امنیت شغلی

موفقیت در زندگی با 3 کلید بلند پروازی

موفقیت در زندگی با 3 کلید بلند...

چگونگی تعطیلات افراد موفق

چگونگی تعطیلات افراد موفق

ثروتمندان چگونه ثروتمند شدند؟!

ثروتمندان چگونه ثروتمند شدند؟!

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|فروشنده عصاره زعفران|بهترین عصاره زعفران|قیمت عصاره زعفران|دنیز|آترینا|زعفران دنیز|زعفران آترینا|افشره زعفران|افشره زعفران آترینا|افشره زعفران دنیز|پودر زعفران|پودر زعفران آترینا|پودر زعفران دنیز
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/08/25 , 00:11
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده