ارتباط بیش فعالی و خواب نامنظم

1397/12/07
6 91 0
ارتباط بیش فعالی و خواب نامنظم

براساس نظر متخصصان، بیش فعالی یا همان ADHA اختلالی است که با خصوصیاتی همچون خستگی ناپذیری،کم خوابی ،پرخاشگری و... مرتبط است. بیش فعالی یا اختلال کم توجهی یکی از عوامل تاثیر گذار در آرامش و خواب آسوده است که باعث می شود خواب های آشفته و نامنظم برای فرد ایجاد شود و سلامت فرد را تهدید نماید ،در این مقاله با بررسی این اختلال و عوامل ناشی از آن می پردازیم. مشکل در تمرکز، داشتن میزان انرژی بالا و عدم کنترل رفتار که نشانه های اصلی اختلال کم توجهی – بیش فعالی به حساب می آیند با اختلال در خواب مرتبط است. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

بیش فعالی و خواب نامنظم

الگوی خواب آشفته و نامنظم با بسیاری مشکلات دیگر برای سلامتی مرتبط است؛ به طور مثال چاقی، دیابت و بیماری های قلبی نیز از الگوی خواب آشفته ناشی می شوند. متخصصان معتقدند این یافته می تواند در ارائه راهکارهای درمانی احتمالی برای این اختلال و بدون نیاز به دارو موثر باشد. متخصصان هلندی در بررسی های خود دریافتند خواب ناکافی نشان دهنده این است که تنظیم بسیاری از فرآیندهای روان شناختی به طور کامل هماهنگ نیستند.

 

علائم اختلال کم توجهی – بیش فعالی شامل عدم تعادل روحی می شود که به طور کلی در سنین پایین و زمانیکه کودک برای اولین بار به مدرسه فرستاده می شود تشخیص داده می شود. اگرچه تشخیص مواردی از آن تا دوره بزرگسالی به طول می انجامد. به گزارش مدیکال نیوزتودی، همچنین حدود 80 درصد مبتلایان به این اختلال دچار اختلال خواب عمیق هستند. این افراد همچون دیگران نمی توانند در پایان روز به خواب بروند که این مشکل با پیامدهای جدی برای سلامتی آنها همراه است.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/01 , 12:04
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده