آقایون در چه ساعاتی دگرگون می‌شوند؟!

1397/12/07
19 50 0
آقایون در چه ساعاتی دگرگون می‌شوند؟!

طبق جدیدترین پژوهش ها مغز آقایان درساعت 10 صبح و 7 بعد از ظهر بسیار فعال است، اما در حدود ساعت 2 بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه می شود. کارشناسان امیدوار هستند از این یافته ها برای کمک به درمان افراد مبتلا به مشکلات خواب و افسردگی استفاده کنند. بسیاری از مردان شاغل پس از صرف نهار و در زمان بعد از ظهر دچار احساس افسردگی، خستگی و کسالت می شوند، بازده کاری آن ها افت پیدا کرده و اغلب دچار بی انگیزگی موقت و خواب آلودگی می شوند. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

در این تحقیق با بررسی اسکن مغزی داوطلبان مرد در ساعت های مختلف روز دریافتند فعالیت منطقه پوتامن مغزی که با بخش پاداش دهی در ارتباط است در ساعات بعد از ظهر افت عملکردی پیدا می کند. بر این اساس کارشناسان به آقایان توصیه می کنند برای جلوگیری از افت توان جسمی و عملکرد ذهنی در ساعات بعداز ظهر، در وعده غذاییناهار مواد غذایی تازه و سالم حاوی میوه و سبزیجات، پروتئین کم چرب، لبنیات، حبوبات و غلات مصرف کنند.

 

بعد از یک الی دو ساعت از مصرف ناهار از نوشیدنی هایی، چون چای یا قهوه استفاده کنند که باعث افزایش تمرکزذهنی آن ها می شود. خوردن شکلات تلخ و دانه های آجیل نیز می تواند سبب رفع احساس خستگی و کسالت شود و در نهایت جویدن آدامسبدون شکر برای مدت زمان 15 دقیقه سبب رفع حالت خواب آلودگی در افراد می شود. از جمله دیگر راهکار های برطرف کردن احساس خواب آلودگی در آقایان در ساعات بعد ازظهر قدم زدن با فاصله نیم ساعت از صرف غذا به مدت یک ربع است، همچنین انجام ورزش های کششی و هوازی ساده نیز می تواند باعث بهبود گردش خون و جلوگیری از خواب آلودگی شود.

 

قراردادن گل و گیاهان معطر از جمله سبزی رزماری در محل کار و استشمام رایحه آن می تواند باعث افزایش قدرت عملکرد ذهنی شود، رز ماری مانند یک داروی مکمل از بروز مشکلاتی، چون آلزایمر و افت توان حافظه نیز در افراد جلوگیری می کند. با انجام این راهکار ها آقایان می توانند در تمام طول ساعات روز از توانایی بالای ذهنی خود درانجام کار ها استفاده کنند.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/04/04 , 07:51
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده