لاغری سریع با نفس کشیدن

1397/12/07
30 185 0

روزی 15 دقیقه کمی عمیق تر نفس بکشید، این کار می تواند در کاهش وزن کمکتان کند. چربی از اکسیژن، کربن، و هیدروژن درست می شود. وقتی اکسیژن راه خود را به ملکول های چربی باز می کند، آنها را می شکند و تبدیل به دی اکسید کربن و آب می کند. فیلترهای خون دی اکسید کربن را بیرون می کشند و به ریه ها می دهند تا آنها را خارج کند.همچنین اکسیژن خون را رقیق می کند، که باعث کاهش فشار خون و بالا رفتن سرعت متابولیسم می شود. تمام اینها کارهایی که خوده بدن به تنهایی قادر به انجام آنهاست. با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

لاغری سریع با نفس کشیدن

نفس عمیق برای آرامش

تمام هوای موجود در ریه را بیرون دهید. تا شش بشمارید و هوا را به آرامی از طریق بینی به داخل بکشید. تا شش بشمارید و نفسی که فرو دادید را نگه دارید. تا شش بشمارید و به آرامی نفس خود را بیرون دهید. به حالتی که دارید دقت کنید. آیا در حال بیرون دادن هوا خمیده بودید؟ اگر خمیده بودید، حالت خود را مجدد تنظیم کنید و مطمئن شوید ستون فقرات را صاف نگه می دارید و سپس دوباره این روش را تکرار کنید. عصر ها و یا هر زمان که احساس استرس یا بی حالی کردید این روش را 10 مرتبه انجام دهید، این تمرین را می توانید به صورت ایستاده یا نشسته انجام دهید.

 

نقس عمیق برای انرژی

تمام هوای موجود در ریه را بیرون دهید. به مدت شش شماره به آرامی هوا را از راه بینی به داخل بکشید، زمانی که حس کردید ریه هایتان کاملا پر شده است، مقدار دیگری هوا را به داخل بکشید. نفس خود را تا هشت شماره نگه دارید، کم کم سعی کنید نگه داشتن نفس را تا دوازده شماره افزایش دهید. به مدت هشت شماره نفس خود را از طریق دهان بیرون دهید، همه نفس خود را به یکباره آزاد نکنید، سعی کنید لب های خود را جمع کنید تا هوا به آرامی آزاد شود. زمانی که حس کردید دیگر هوایی در ریه ها باقی نمانده یک بار دیگر نفس خود را مقداری بیرون دهید. نفس خود را به مدت هشت شماره دیگر نگه دارید، قفسه صدری و شکم خود را تنگ و منقبض کنید، اگر نمی توانید نفس خود را بدون اینکه احساس ناتوانی کنید به مدت هشت شماره نگه دارید، به مدت کمتری نفس خود را نگه دارید و کم کم سعی کنید این مقدار را به هشت شماره برسانید. این روش را می توانید صبح ها یا هر زمان دیگری از روز انجام دهید تا انرژی بگیرید. این تمرین را می توانید به صورت ایستاده یا نشسته انجام دهید.

 

نفس کشیدن از طریق بینی برای تمیزی آن

صاف بنشینید و دست چپ را به صورتی که راحت باشید روی زانوی چپ خود قرار دهید. نوک انگشت سبابه و انگشت میانی دست راست را روی محل فاصله ی بین دو ابرو قرار دهید. شست دست راست را روی سوراخ بینی سمت راست و انگشت حلقه دست راست را نزدیک سوراخ بینی سمت چپ قرار دهید. انگشت شست را روی سوراخ بینی سمت راست فشار دهید و از طریق سوراخ بینی سمت چپ نفس خود را بیرون دهید تا دیگر هوایی در ریه ها باقی نماند، سپس با همان سمت نفس عمیقی بکشید. فشار را از روی سوراخ بینی سمت راست بردارید، حالا با انگشت حلقه روی سوراخ بینی سمت چپ فشار بیاورید، و با سوراخ بینی سمت راست هوا را بیرون دهید تا زمانی که هوایی در ریه باقی نماند. از طریق سوراخ بینی سمت راست نفس عمیقی بکشید و فشار را از روی سوراخ بینی سمت چپ بردارید. 6- مرحله 3 تا 5 را دوباره تکرار کنید. در حالت راحت نشسته باقی بمانید و این روش را پنج تا هفت مرتبه تکرار کنید.

 

نفس آتشین برای متابولیسم

کاملا صاف بنشینید مشت را روی مرکز هسته ی خود ( شکم ) قرار دهید. این کار کمک می کند هسته ی بدن را منقبض نگه دارید. تمام هوای موجود در ریه را بیرون دهید. به مدت شش شماره به آرامی از طریق بینی هوا را به طرف داخل بکشید. لب های خود را جمع کنید و با سرعت و قدرت نفس خود را بیرون دهید. در بین این کار هوا را به طرف داخل نکشید. نیرویی که برای بیرون دادن هوا گذاشتید به صورت طبیعی هوا را دوباره به ریه ها باز می گرداند. 50 تا 100 مرتبه نفس خود را بیرون دهید، به مرور تعداد بیرون دادن نفس را افزایش دهید. در آخرین بیرون دادن، تمام نیروی هوایی که داخل ریه دارید را جمع کنید و به مدت یک شماره نگه دارید. 6- آرام باشید و طبیعی نفس بکشید. این حرکت را در حالی که روی زانو نشسته اید یا در حالتی که راحت نشسته باشید انجام دهید.

 

فرو دادن نفس برای حجم دادن به هسته

زانوها و دستها را روی زمین قرار دهید. در حالی که شکم خود را به طرف داخل می کشید ریه های خود را کاملا از هوا خالی کنید. نفس خود را نگه دارید و سعی کنید بدون نفس کشیدن ریه های خود را منبسط کنید. سعی کنید معده را به طرف ستون فقرات ببرید. این حالت را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. به آرامی به حالت اول بازگردید و دوباره تکرار کنید.

 

 

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
نوشیدنی‌های چاق کننده!

نوشیدنی‌های چاق کننده!

راه های خوش فرمی سینه

راه های خوش فرمی سینه

باورهای غلط تمرینات ورزشی

باورهای غلط تمرینات ورزشی

در 8 هفته به تناسب اندام برسید

در 8 هفته به تناسب اندام برسید

رژیم غذایی وایکینگی

رژیم غذایی وایکینگی

رژیم قارچ یک رژیم هالیوودی

رژیم قارچ یک رژیم هالیوودی

داشتن اندام طبیعی

داشتن اندام طبیعی

درباره ی پیاده روی درست چه میدانید؟

درباره ی پیاده روی درست چه مید...

راههای افزایش وزن

راههای افزایش وزن

قرص لاغری بسازید

قرص لاغری بسازید

چربی‌سوزی با پیاده‌روی

چربی‌سوزی با پیاده‌روی

لاغر شدن با شنا کردن

لاغر شدن با شنا کردن

دلایل اضافه وزن با افزایش سن

دلایل اضافه وزن با افزایش سن

رژیم غذایی برای زنان کارمند

رژیم غذایی برای زنان کارمند

نکاتی برای جلوگیری از چاقی

نکاتی برای جلوگیری از چاقی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/01/09 , 22:34
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده