کشف ژن طول عمر

1397/12/22
1 49 0
کشف ژن طول عمر

علاقه انسان به داشتن عمر طولانی سالهاست که محققان را برای یافت راه و روش هایی در این زمینه به مطالعات و تحقیقات وا داشته است . نتایج جدید ثابت کرد که در بدن برخی از افراد این ژن وجود دارد و با تغییرات عملکرد مغز از پیری زودرسجلوگیری می کند. با بخش زندگی سالم سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

ژن KL-VS

افرادی که دارای ژن "KL-VS" هستند، این ژن نوع خاصی از ژن ضد پیری کلوتو است، دارای طول عمر بیشتر بوده و از قشر بجلو مغز بزرگتری برخوردار هستند. قشر بجلو مغز در برنامه ریزی و تصمیم گیری نقش موثری دارد. افراد می توانند دارای یک و یا دو ژن "KL-VS" بوده و یا اصلا فاقد این نوع ژن باشند. افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن "KL-VS" در بدن خود می باشند از وضعیت قلبی، کلیوی و حتی طول عمر بهتری برخوردار می باشند. از هر پنج تن تنها یک فرد دارای یک نسخه از ژن "KL-VS" می باشد. افرادی که دارای دو نسخه از ژن "KL-VS" دارای طول عمر کوتاه تری می باشند.

 

دکتر دنا دوبال از عصب شناسان دانشگاه کالیفرنیا می گوید:ما می توانیم با استفاده از تنوع ژنتیکی کلوتو "KLOTHO" از سلامت مغز مطلع شده و راه هایی را نیز کشف نموده تا از افراد مسن در برابر آلزایمر محافظت کنیم. در یافته های پیشین دکتر دوبال و همکارانش آشکار گشت افراد میانسال و مسنی که دارای تنها یک نوع از ژن "KL-VS" بوده اند عملکرد بهتری در آزمون های شناختی داشته اند. آن ها در ادامه با بررسی "KL-VS" دریافتند این ژن های ناهمسان همجوار باعث تقویت ارتباط میان عصب ها و افزایش یادگیری و حافظه می شوند.

 

دوبال و همکارانش در تحقیقات جدید خود وضعیت مغز 422 مرد و زن 53 ساله را مورد بررسی قرار داده تا در یابند تعداد ژن های "KL-VS" در بدن چه تاثیری بر عملکرد مغز و اندازه آن دارد. در این تحقیقات آشکار گشت افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن "KL-VS" بودند در مقایسه با افرادی که دارای دو نسخه از این ژن بوده و یا اصلا این ژن را نداشتند، از قشر بجلوی مغز بزرگتری برخوردار بوده اند. قشر بجلوی مغز نسبت به پیری آسیب پذیره بوده و با کهولت سن کوچک تر می شود. افرادی که دارای تنها یک نسخه از ژن "KL-VS" هستند نسبت به سایر افرادی که دارای دو نسخه از این ژن بوده و یا اصلا این ژن را نمی باشند در صورت کهولت سن قشر بجلوی مغزشان به نسبت کمتری کوچک شده و از طول عمر بیشتری برخوردار هستند که همین موضوع نیز می تواند بر عملکردهای شناختی آنان تاثیر مثبتی گذارد.

 

 

 

تیم آکسان پلاس شما را به خواندن سایر مطالب بخش زندگی سالم دعوت می نماید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/04/04 , 08:10
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده