اسموتی چای سبز و میوه

1398/01/11
21 72 0
اسموتی چای سبز و میوه

زمان آماده سازی مواد اولیه اسموتی چای سبز و میوه حدودا 10 دقیقه بوده و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10 دقیقه میباشد. اسموتی چای سبز و میوه را می توانید به عنوان صبحانه و یا میان وعده و دسر سرو کنید. توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب می باشد. با بخش نوشیدنی سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

مواد لازم جهت تهیه اسموتی چای سبز و میوه

مواد لازم جهت تهیه اسموتی چای سبز و میوه به شرح زیر است:

  • هرکدام از توت های مختلف تابستانی به اضافه هر نوع توت دیگری که خودتان دوست دارید، نصف فنجان یا کمتر کافی است. این توت ها باید قبلا در فریزر یخ زده باشند.
     
  • نصف فنجان ماست ساده کم چرب
     
  • دو تا سه قاشق چای خوری برگ چای سبز
     
  • نصف فنجان آب لیمو ترش تازه 

 

تهیه اسموتی چای سبز و میوه

جهت تهیه اسموتی چای سبز و میوه، اسموتی میوه و چای سبزبرگ چای سبز، را دم می کنیم. به ازای هر قاشق چای، یک فنجان آب لازم است. برای دم کردن چای سبز نباید آب تا صد درجه بجوشد. گفته شده درجه آب برای یک چای سبز مفید، 80 درجه سانتیگراد است.

 

بهتر است برگ ها را در چای صاف کن تمیز فلزی بریزیم و آن را روی فنجان پهن یا کاسه کوچک بگذاریم. به شکلی که برگ ها بعدا در آب داغ قرار بگیرند ولی با واسطه صافی فلزی چای. آب نیمه جوش را می ریزیم روی برگ ها و حدود سه دقیقه صبر می کنیم تا برگ ها باز شوند. بیشتر از این زمان، انتظار، چای را تلخ می کند. اگر طعم چای سبز را دوست ندارید، می توانید کمی هِل به آن اضافه کنید. همه این کارها را که کردیم تازه باید چای را در قالب یخ بریزیم و در فریزر بگذاریم. چای سبز که کاملا یخ بست آن را همراه با بقیه مواد در مخلوط کن می ریزیم.

 

آنقدر صبر می کنیم که یک مایع یک دست شود. اگر می خواهیم کمی طعم شیرین تری داشته باشد، یک قاشق چای خوری عسل هم اضافه می کنیم. من این مورد را حذف می کنم. در لیوان شیشه ای بلند با چند برگ نعنای تازه سرو می شود. شیک و خنک و خوش رنگ با دانه های ریز همه این توت ها که زیر دندان می آید و حال خوشی دارد.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با نوشیدنی را در بخش آشپزی سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/01 , 11:42
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده