روشی برای آرامش اعصاب و روان

1398/01/22
15 70 0
روشی برای آرامش اعصاب و روان

برای آرامش روان و جسم می توانید از تنفس نیز استفاده کنید. دلایل بیشتری حتی برای مصرف داروهای طبیعی وجود داردکه علاوه بر درمان بیماری سلامت ارگان های دیگربدن را بالا میبرد یکی از این درمان ها تنفس آرامش آن هم به سبک عمیق است. تنفس درمان کلی برای بیماریها است ،تمرین تنفس سلامت مغز را بالا میبرد برای همین تمارین تنفس در یوگا و تای چیکاربرد فراوان دارد.ما توانایی درمان خود را با تنفس داریم انجام تنفس های عمیق برای درمان بیماری های روحی موثراست. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

کنترل تنفس برای ایجاد آرامش روان

مکان ساکتی را ایجاد کنید که دران سروصدا نباشد. شمع و آهنگی را روشن کنید و اجازه دهید اثرات آن در فضا بخش شود. روی زمین یا تخت خواب یا هر جایی که فکر می کنید گرم است دراز بکشید. با تنفس طبیعی شروع کنید وتصمیم بگیرید دست هایتان را در چه حالتی قرار دهید.

 

دستها باید روی سینه یا شکم قرار بگیرد. با دم عمیق از ناحیه شکم و بار دیگر دم عمیقی از ناحیه قلب داشته باشید با این روش واقعاً احساس آرامش خواهید کرد. استرس و ناراحتی برای انجام این ورزش نداشته باشید. اگر در شروع کار احساس خوبی ندارید به ندای درون تان گوش کنید.

 

در صورتی که لازم است گریه کنید ،فریاد بزنید یا صحبت کنید هر کاری نیاز است انجام دهید. بعد از اتمام در موقعیت استراحت قرار بگیرید و تنفس طبیعی خودرا ادامه دهید. عد از انجام این مراحل ممکن احساس تنگی سوزش کنیدکه موقتی است.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/04 , 05:35
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده