تاثیر 1 ساعت افکار منفی روی بدن

1398/01/22
26 69 0
تاثیر 1 ساعت افکار منفی روی بدن

هر اتفاقی که برایمان می افتد را بنابر احساس خود، مثبت یا منفی برداشت می کنیم . به عنوان مثال در حین رانندگی اگر کسی به شما نزدیک شود احساس بدی خواهید داشت و از این اتفاق به عنوان یک اتفاق منفی به یاد خواهید داشت و در نتیجه مواد شیمیایی مضر که می توانند به شما آسیب برسانند ، تولید می شوند و شما را دچار مشکل خواهند کرد . بجای اینکه شما احساس ناراحتی کنید و از هر اتفاقی به بدی برداشت کنید ، می توانید با آسودگی از کنار آن بگذرید و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است. مهم است که یاد بگیرید که هیچ اتفاقی نه مثبت است نه منفی ، که این تماما به شما بستگی دارد که چگونه از کنار هر اتفاق بگذرید. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

تصورات نقش مهمی را ایفا می کنند هنگامی که شما به یک اتفاقی واکنش نشان می دهید . نحوه ی تصور شما به هر اتفاق ، تصمیم گیرنده نوع احساس شما خواهد بود. برای داشتن تصور منطقی و مناسب که به شما آسیب نرساند ابتدا باید تمام عقاید و تجارب بد خود را کنار بگذارید . بعد از این مرحله شما باید نسبت به هر اتفاقی که می افتد بطور خنثی نگاه کنید و برای حل آن عصبی نشوید و یک راه حل مناسب پیدا کنید.

 

ارتباط ذهن و بدن

باید از این موضوع که ارتباط قوی بین ذهن و بدن شما وجود دارد ، آگاه باشید . بر اساس نوع احساسات ، مغز مواد شیمیایی را ترشح می کند که هم می توانند بسیار مفید باشند و هم بسیار مضر که فقط به نوع احساس شما بستگی دارد . شما اغلب احساس کرده اید که در زمانیکه در معرض استرس قرار دارید اغلب احساس سوزش در سر دل یا یبوست رنج می برید. مطالبی که در بالا ذکر کردیم همگی واکنش بدن شما در مقابل احساست شما می باشد . شما شاید خواستار این باشید که چرا ما این حرف را زدیم؟!خب ابتدا شما باید انواع تجربیات و احساست را درک کنید که این تجربیات و احساسات تاثیر مستقیم بر روی ذهن و بدن ما دارند.

 

این جالب نیست که در صورتیکه شما می توانید زندگی خوبی داشته باشید و یک شیوه زندگی سالم داشته باشید ولی با افکار و احساسات منفی آنرا خراب کنید و یک زندگی ناسالم را در پی گیرید. ممکن است که شما شگفت زده شوید ، زمانیکه برخی از دردهای مزمن بدن مانند زانو ، گردن و کمر می توناد مربوط به نوع احساس شما باشند و اتفاق بیوفتند. بنابراین زمانیکه بیمار می شوید ، باید درک کنید که بدن در حال هشدار دادن به شما است که نیاز به آرامش دارد تا بهبود یابد.

 

در کتاب " the sacred balane" که کتابی از Davis Suzuki می باشد ، بیان شده است که مولکول های بدن از حالت خسته بدن تحت تاثیر قرار می گیرند در حالیکه برای مثال خشم خود را می خورید و به کسی بیان نمی کنید. اگر به مدت یک ساعت بطور مداوم احساس خشم ومنفی داشته باشید ، مواد شیمیایی تولید شده در بدن می تواند بسیار کشنده باشد . با خواندن این متن ببینید که احساسات شما چقدر قدرتمند هستند و چقدر می توانند به شما آسیب برسانند.

 

احساسات و افکار منفی واقعا می توانند به بدن آسیب برسانند به نحوی که جبران آن بسیار سخت می باشد و ممکن است بیماری هایی را در شما ایجاد کند . شاید احساس کنید که تاثیرات آنرا نمی فهمید و درک نمی کنید ولی بدانید که با افکار منفی زندگی خودتان را مختل می کنید و بدنتان آسیب می زنید. واضح است که اگر بتوانید احساسات خود را کنترل کنید ریا، قطعا دچار هیچ مشکلی نخواهید شد و هیچ بیماری شما را تهدید نخواهد کرد . فقط و فقط تنها کاری که باید بیشتر روی آن دقت کنید آن است که دیدگاه خود را به مسائل تغییر دهید.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بهبود قدرت حافظه با روش‌های کاربردی

بهبود قدرت حافظه با روش‌های کا...

با آهنگ شاد احساس افسردگی را از بین ببرید!

با آهنگ شاد احساس افسردگی را ا...

تجربه خواب راحت شبانه

تجربه خواب راحت شبانه

اختلال دوقطبی چه تفاوتی با افسردگی دارد؟!

اختلال دوقطبی چه تفاوتی با افس...

از افسردگی پنهان چه می‌دانید؟!

از افسردگی پنهان چه می‌دانید؟!

ازدواج مجدد در پیری چه اثراتی دارد؟!

ازدواج مجدد در پیری چه اثراتی ...

خوردنی‌های ممنوع برای درمان بی‌خوابی

خوردنی‌های ممنوع برای درمان بی...

چگونه با کودک درون ارتباط برقرار کنیم؟!

چگونه با کودک درون ارتباط برقر...

علائم افسردگی کودکان چیست؟!

علائم افسردگی کودکان چیست؟!

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/04 , 05:10
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده