خطرناک بودن حواس پرتی‌های کوچک

1398/01/23
12 53 0
خطرناک بودن حواس پرتی‌های کوچک

انجام کار های اشتباه، حواس پرتی حتی به میزان بسیار جزئی در افراد میانسال و سالمند نشان دهنده ابتلای آن ها به بیماری آلزایمر و نمایان شدن نشانه های اولیه این بیماری مرگبار است. چک کردن چند باره خوراکی های داخل یخچال، نگذاشتن کیسه چای در قوری، فراموش کردن هم زدن چای و مواردی از این دست که به نظر بسیار عادی می آیند زنگ خطر جدی آسیب دیدن مغز و ناتوانی این عضو مهم در پردازش اطلاعات و دادن دستور های مناسب به اعضای بدن است. با بخش سلامت روان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

ارتباط حواس پرتی و بیماری آلزایمر

یافته ها در خصوص اولین نشانه های بسیار ظریف، اما قوی در ابتلای افراد به بیماری آلزایمر توسط دانشمندان دانشگاه تمپل در فیلادلفیای آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است. کارشناسان در یک آزمایش جالب در یک آزمایشگاه که تمام وسایل خانه در آن قرار داشته است، 90 فرد سالمند که 40 نفر از آن ها مبتلا به آلزایمر بوده اند را مورد بررسی قرار داده و از آنها خواسته اند کار های روزانه خود را انجام دهند. افراد مبتلا به مراحل اولیه آلزایمر اشتباه های فراوان و بسیار کوچکی در انجام کار های خود داشته اند، ولی افراد سالمند چنین اشتباهاتی را انجام نداده اند.

 

زوال عقل گونه های فراوانی دارد که خطرناک ترین آن بیماری آلزایمر است، همه افراد مبتلا به زوال عقل تا مرز جنون و بی خبری از خود پیش نمی روند و با وجود اینکه هنوز درمان قطعی برای این بیماری پیدا نشده، اما برخی دارو ها و مراقبت ها به ویژه از سوی اطرافیان می تواند از سرعت پیشرفت آن بکاهد. آلزایمر خود منجر به مرگ فرد نمی شود، اما به طور مستقیم و غیر مستقیم با ایجاد بیماری های روحی و جسمی در فرد او را به سوی مرگ سوق می دهد.

 

گوشه گیری و انزوا، فراموش کردن مصرف دارو ها و مراجعه به پزشک، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان، بالا رفتن فشارخون، پریشانی، ترس و اضطراب، سرگیجه، افتادن از ارتفاع، کم بینایی، امکان بروز تصادف رانندگی و مواردی از این دست از جمله خطر های پیش رو برای افراد مبتلا به آلزایمر است. با شناسایی هرچه سریع تر این بیماری و بررسی روند رشد آن، خود فرد و اعضای خانواده می توانند برنامه ریزی لازم برای مراقبت و کنترل بیماری را انجام دهند. کارشناسان امیدوار هستند در آینده نزدیک درمان نهایی برای این بیماری فراگیر عصر مدرن پیدا شود.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با سلامت روان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/01 , 15:30
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده