تمیز کردن پوست با بخور

1398/01/24
7 68 0
تمیز کردن پوست با بخور

روش های ساده و کم هزینه ای وجود دارند که می توانند پوست را لطیف و تازه نشان دهند، هر چند که ممکن ا ست به اندازه روش های مرسوم خیلی زود نتیجه استفاده از این روش ها ظاهر نشود اما استفاده از روش های سنتی می تواند علاوه بر اینکه سلامت پوست را تامین می کند عارضه جانبی نیز ایجاد نمی کند. وقتی که درباره باز کردن منافذ پوستی روی صورت صحبت می کنیم، به سختی می توان ترفندی را نام بُرد که عملکردی بهتر از بخوردهی داشته باشد. با این مطلب از بخش زیبایی پوست و مو آکسان پلاس همراه باشید.

 

به طور کلی بخوردهی، اثربخشی زیادی در باز کردن منافذ پوستی روی صورت دارد و درنتیجه انسدادهای این منافذ را راحت تر برطرف می سازد. برای بهره مند شدن از این ترفند، لازم نیست که حتما دستگاه بخور مخصوص صورت داشته باشید. درواقع، شما می توانید با استفاده از وسایل خانگی معمولی هم بخوردهی برای صورت را به راحتی انجام بدهید.  برای این که راحت تر عمل بخوردهی به صورت را انجام دهید، می توانید از دستورالعمل گام به گام زیر کمک بگیرید:هر گونه آرایش، آلودگی یا دوده را با کمک پاک کننده های آرایشی و پاک کننده های صورت به خوبی پاک کنید.

 

بخور پوست

برای بخور دادن پست، مقدار زیادی آب را درون یک ظرف دارای دهانه بزرگ و عمیق بریزید و بگذارید تا جوش بیاید. بعد ظرف را از روی شعله بردارید و چند قطره اسانس درخت چای به آن اضافه کنید. این اسانس نه تنها پاک سازی صورت را تکمیل می کند، بلکه همه میکروب های بیماری زا را هم از بین می برد. حالا صورت خودتان را بالای ظرف بگیرید و یک حوله روی سر خودتان بیندازید. صورت شما باید تا حدی به ظرف نزدیک باشد که با بخار تماس پیدا کند، اما نباید بیش از حد هم به آن نزدیک شوید. بخوردهی را حدود 8 تا 10 دقیقه ادامه بدهید و بعد حوله را بردارید.

 

مقداری آب ولرم به صورت خودتان بزنید و بعد هم از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید. آب ولرم، ذراتی که به علت بخوردهی بیرون آمده اند را می شوید و آب سرد در ادامه به بستن منافذ پوستی کمک می کند. پس از پایان بخوردهی، می توانید از تونر پوست طبیعی و مرطوب کننده (متناسب با شرایط پوست خودتان) استفاده کنید. برای این که منافذ پوستی را همیشه پاکیزه و بدون انسداد حفظ کنید، باید بخوردهی را یک بار در هفته تکرار کنید.

 

 

 

سایر مطالب زیبایی پوست و مو را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/01 , 12:14
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده