غذاخوردن به سبک هندی

1396/10/11
0 184
غذاخوردن به سبک هندی

مانند بسیاری از مردم جهان، مردم هند در غذا خوردن دارای آداب خاصی می‌باشند. هندوها زیاده روی در مصرف غذا را مساوی با تن‌پروری و چاقی می‌دانند و به همین دلیل غذا را به مقدار کم مصرف می‌کنند. آنها بیشتر از سبزیجات استفاده می‌نمایند تا خللی به چرخه‌ی طبیعت وارد نکنند. با آکسان پلاس همراه باشید.

 

آن‌ها از گوشت استفاده نمی‌کنند، زیرا معتقدند با این کارشان موجودات زنده را می‌کشند و باعث برهم خوردن نظم طبیعت می‌شوند. همچنین آن‌ها گاو ماده را مقدس می‌شمارند و کشتن و خوردن گوشتش را کار اشتباهی می‌پندارند. بیشتر برای خوردن گوشت از بزها و گاوهای نر استفاده می‌کنند. البته خوردن گوشت بین آن‌ها رایج نیست. هندوهایی هستند که در طول زندگی خود گوشت نخورده‌اند.

 

هندوها بر این باورند که توجه زیاد به غذا مانع از رشد فکری و عرفانی آن‌هاست. به همین دلیل مرتازهای هندی اکثر روزها را روزه می‌گیرند تا از مادیات دنیا دور شوند و با نیایش به خدا نزدیک شوند. اکثر هندوها غذا را با دست می‌خورند و معتقدند که بین غذا و انسان نباید هیچ واسطه‌ای قرار بگیرد، چون مانع دریافت انرژی ازغذا می‌شود.

 

این آداب مخصوص طبقه‌ی خاصی از جامعه نمی‌شود. حتی در برخی در دانشگاه‌ها دیده شده است که استادان هندی با دست غذا می‌خوردند. مناطق محروم هند بیشتر از غذاهای تند استفاده می‌کنند و هرچه رو به قشرهای بالاتر و ثروتمندتر میررود، از تندی غذا کاسته می‌شود. هر منطقه ازهند دارای عادت‌های غذایی متفاوت می‌باشد. برای مثال مردم غرب هند یعنی «کلکته» طبع شیرین دارند و بیشتر از غذاهای شیرین استفاده می‌نمایند، ولی ساکنین شمال هند بشتر غذاهای تند و چرب را می‌پسندند مانند شهر «دهلی». غذاهای مشترکی هم در بین آنها دیده می‌شود، مانند خوراک «دال» که یکی از محبوبترین غذاهای هندی‌ها است و غذایی متشکل از لوبیا، عدس و نخود است که جدا از هم پخت شده و به همراه برنج سرو می‌شود.

 

«دوساسامبار» یک غذای جنوبی هند است که از یک نان بلند و نازک تشکیل شده که وسط آن را سیب زمینی، پیاز و فلفل می‌گذارند و می‌پیچند و از سس‌های مخصوصی با نام «چنتی» به عنوان چاشنی استفاده می‌کنند. این غذا مخصوص جنوب هند است ولی استفاده از آن در تمام نقاط هند رایج می‌باشد.

 

همچنین یکی از معروفترین نان‌های هند «باتورا» نام دارد. سمبوسه هم یکی از غذاهای معروف هندی است که به عنوان عصرانه سرو می‌شود و طرفداران زیادی دارد.

 

سایر مطالب مرتبط با فرهنگ ایران و فرهنگ ملل را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

1397/05/25
چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

1397/05/26
مشاهده