نشانه‌هایی از تنفر همکارتان از شما!!!

1396/10/10
113 786 0

آکسان پلاس در این مقاله 17 نشانه را مرور می‌کند. ولی دقت داشته باشید که ممکن است در خواندن زبان بدن یا درک لحن افراد دچار سوتفاهم شوید. ضمن اینکه خواندن ذهن انسان‌ها هم هنوز عملی نیست. ولی اگر حس می‌کنید خودتان تنها شخصی هستید که این اتفاقات برایش پیش می‌آید، احتمالا نشانه این است که مورد تنفر واقع شده‌اید.

 

نشانه‌هایی از تنفر همکارتان از شما!!!

لین تیلور متخصص محیط کار و نویسنده می‌گوید: «اگر چه آنها می‌توانند در عین مخفی کاری، زندگی را برای شما جهم کنند، ولی همچنان نشانه‌های هشدار دهنده‌ای برای کشف آنها هست». نشانه‌هایی که مطمناً می‌خواهید کشف کنید تا قبل از اینکه کار از کار بگذرد اوضاع را تغییر دهید.

 

حس می‌کنید از شما خوششان نمی‌آید. شاید توهم باشد، شاید هم درست باشد. اگر با شما به شکل متفاوتی رفتار می‌کنند احتمالاً مورد علاقه آنها نیستید. به غریزه خود اعتماد کنید و به دنبال باقی نشانه‌ها باشید.

 

وقتی اطراف آنها هستید لبخند نمی‌زنند. این اتفاق به حال و هوای آن روزشان ربطی ندارد. اگر همیشه وقتی اطرافشان هستید لبخند نمی‌زنند، یک جای کار می‌لنگد.

 

طاقت ارتباط چشمی ندارند. تیلور می‌گوید: «وقتی برای کسی احترام قائل نیستید سخت است با او ارتباط چشمی بگیرید». پس اگر حس کردید موقع مکالمه، همکاران از ارتباط چشمی با شما خودداری می‌کنند، علتش این است که «می‌ترسند تخاصم آنها را از چشمشان بخوانید. پس ساده ترین کار برایشان این است که جای دیگری را نگاه کنند یا سعی کنند دور و بر شما نیایند».

 

از شما دوری می‌کنند. اگر دیدید وقتی منتظر آسانسور هستید، از پله‌ها می‌روند و صبر می‌کنند شما از ناهارخوری برگردید و بعد به آنجا بروند، نشانه‌های این است که از شما دوری می‌کنند.

 

حضور شما را به رسمیت نمی‌شناسند. تیلور معتقد است اگر صبح ها «صبح بخیر» و عصرها وقتی دارید می‌روید به شما «عصر بخیر» یا «خسته نباشید» نمی‌گویند، احتمالاً به این خاطر است که از شما خوششان نمی‌آید.

 

شایعه می‌پراکنند. این رفتار غیر حرفه‌ای است، ولی اتفاق می‌افتد. پشت سر شما شایعه می‌سازند.

 

تلگرافی حرف می‌زنند. می‌پرسید «چه خبر؟» و اغلب با «هیچی» و «خبری نیست» پاسخ می‌گیرید. در ایمیل‌های کاری هم «سلام» و «ظهر بخیر» برای شما نمی‌نویسند و یکراست می‌روند سر اصل مطلب.

 

زبان بدن منفی دارند. اگر در مواجهه با شما چشم خود را می‌دزدند، دست به سینه می‌ایستند و وقتی وارد دفتر می‌شوید چشم خود را از مانیتور نمی‌گیرند، زبان بدن آن‌ها دارد می‌گوید که از شما خوششان نمی‌آید.

 

حتی وقتی روبروی آنها نشسته‌اید، مکاتبه ایمیلی می‌کنند. وقتی همکارتان از شما خوشش نیاید، سعی می‌کند ارتباطات شخصی خود را با شما به حداقل ممکن برساند. اگر متوجه شدید ارتباط‌ها به سمت مکاتبات دیجیتالی پیش می‌رود، در واقع شاهد یک نشانه هستید.

 

در مورد زندگی خصوصی شما سوال نمی‌پرسند. «کر» می‌گوید اگر دیدید با همکاران دیگر در مورد بچه‌ها یا اوقات فراغت و تفریح‌های خود صحبت می‌کنند، ولی هرگز مکالمات این چنینی با شما ندارند، نشانه این است که علاقه‌ای به شما و در نتیجه زندگی شخصی شما ندارند.

 

قرار بیرون از محل کار نمی‌گذارند. تا به حال به ناهار، تفریح خارج از اداره، ملاقات کاری بیرون از اداره در یک کافه با دیگر همکاران‌تان دعوت نشده‌اید؟ آنها از این طریق دارند پیام می‌فرستند.

 

مرتب ساز مخالف می‌زنند. «کر» می‌گوید: «اگر حس می‌کنید به هر ایده و فکر شما حتی پیش از اینکه جمله خود را کامل کنید، حمله می‌شود، علت این است که آنقدر از شما بدشان می‌آید که با ایده‌های شما هم مغرضانه برخورد می‌کنند، حتی اگر عالی باشند».

 

شما را در شوخی‌ها شریک نمی‌کنند. شوخی کردن، روشی کلیدی برای تحکیم روابط در محل کار است. وقتی به حلقه داخلی راه داده نمی‌شوید، احتمالاً نشانه این است که همکاران با شما و در حضور شما راحت نیستند و شما را جزوی از تیم شوخ‌ها به حساب نمی‌آورند.

 

اعتبار ایده‌های شما را مصادره می‌کنند. همکاری که در تلاش برای دزدیدن ایده‌های شماست، ممکن است فقط عشق مقام داشته باشد. ولی اگر این کار را فقط در حق شما می‌کند، احتمالاً به دنبال راهی برای اخراج شماست.فکر می‌کنند قدرت نامحدود دارند. «تیلور» می‌گوید گاهی بعضی همکاران برای شما عرض اندام کرده و رئیس‌بازی در می‌آورند، با اینکه هیچ اختیاراتی ندارند و رئیس شما نیستند.

 

دار و دسته‌هایی شبیه به دبیرستان درست می‌کنند. اگر صحنه‌های دوران مدرسه برای شما تداعی می‌شود که برای وقت‌گذرانی و شرکت در بحث‌ها با دسته‌ها و گروه‌های داخلی دعوت نمی‌شدید، احتمالاً به این خاطر است که آنها از شما چندان خوششان نمی‌آید.

 

فضای بی‌اعتمادی شدید حاکم است. به گفته «تیلور» اگر انگیزه‌های شما را بیش از حد زیر سوال می‌برند یا اطلاعات مورد نیاز را به سختی در اختیارتان قرار می‌دهند، احتمالاً در تلاش هستند شغل شما را به خطر بیاندازند.

 

 

سایر مطالب مرتبط با کار و شغل را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
چند کارگی چه تاثیری بر عملکرد مغز دارد!؟

چند کارگی چه تاثیری بر عملکرد ...

جلوگیری از اشتباهات رایج مدیریتی

جلوگیری از اشتباهات رایج مدیری...

چرا باید در دوره های آنلاین شرکت کنیم؟

چرا باید در دوره های آنلاین شر...

انواع روغن صنعتی

انواع روغن صنعتی

در زمان رکود بازار سرمایه گذاران چه میکنند؟

در زمان رکود بازار سرمایه گذار...

کسب و کار عطاری و بازار کار آن

کسب و کار عطاری و بازار کار آن

تغییرات شبکه های اجتماعی در سال 2018

تغییرات شبکه های اجتماعی در سا...

روش های توسه کسب و کار فست فود

روش های توسه کسب و کار فست فود

چه تصورات نادرستی درباره زنان در محل کار وجود دارد؟

چه تصورات نادرستی درباره زنان ...

سیاست های اقتصادی اقتصادهای برتر دنیا

سیاست های اقتصادی اقتصادهای بر...

روش جلوگیری از ولخرجی

روش جلوگیری از ولخرجی

۱۰ شغل عالی با یادگیری یک زبان جدید

۱۰ شغل عالی با یادگیری یک زبان...

چگونه یک تعمیرکار خودرو شویم؟

چگونه یک تعمیرکار خودرو شویم؟

شغل های پردرآمدی که از آنها خبر ندارید

شغل های پردرآمدی که از آنها خب...

جذب سرمایه‌گذار جدید در 10 دقیقه

جذب سرمایه‌گذار جدید در 10 دقی...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان اصفهان

1396/10/29
میدان مرکزی شهر اصفهان که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد. میدان «نقش جهان» با نام تاریخی «میدان شاه» است که...
کامنت کاربر
نظر شما
1400/08/03 , 20:03
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده