فنگ‌شویی چه باید و نبایدهایی دارد؟!

1398/03/04
0 73 0

طبق نظر حکمای چینی، خانه ای که در آن کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم و انضباط چیدمان خانه، بهداشت آشپزخانه و برقراری تعادل در خانه نمی دهد نمی تواند محیطی شاد، سالم و پرنشاط برای اعضای خانواده باشد. با بخش دکوراسیون سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

فنگ‌شویی چه باید و نبایدهایی دارد؟!
 • شانس: حتما در میان گیاهانی که برای خانه تان انتخاب می کنید، چند شاخه بامبو در نظر بگیرید. بهتر است این گیاه را به صورت فرد تهیه کنید؛ به عنوان مثال ۳ یا ۵ شاخه از آن را در یکی از زاویه های خانه تان جایی نزدیک به پنجره قرار دهید. این گیاه شادی، نشاط و شانس را به خانه تان می آورد و خواهید دید که چگونه موجب افزایش شادابی فضای خانه و بهتر شدن روابط میان اعضای خانواده می شود. توصیه ما به شما این است که برای بامبو جای بخصوصی در نظر بگیرید و از تغییر دادن فضای آن پرهیز کنید.
   
 • اکسیژن: هر روز صبح حتما به مدت ۲۰ دقیقه پرده ها را کنار بزنید و پنجره های خانه را باز کنید تا هوای تازه در خانه جریان یابد و نور خورشید فضای آن را روشن و گرم کند. این اصل یکی دیگر از مهم ترین قوانین فنگ شویی است که به حفظ سلامت و تندرستی اعضای خانواده کمک می کند و اجرای آن به ویژه در اتاق خواب باعث می شود تا هوای راکد موجود در آن به حرکت در بیاید و به این ترتیب اکسیژن مورد نیاز فضای خانه تامین شود. اجرای این کار به صورت روزانه به شما کمک می کند که با اکسیژن رسانی مناسب به اعضای خانواده خود برای حفظ سلامت آنها گام بردارید. این تکنیک برای فضاهایی همچون حمام و دستشویی بسیار لازم است. گردش جریان هوای تازه در سرویس بهداشتی و تابش نور مستقیم خورشید می تواند به سلامت اعضای خانواده کمک کند.
   
 • ساعت اتاق کار: یکی از بهترین انتخاب ها برای ساعت اتاق کار، انتخاب ساعتی گرد یا بیضی شکل است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اشکال گرد، منحنی و بیضی بهترین شکل ها برای تقویت خلاقیت و نوآوری افراد است. در کنار این موضوع فعال بودن ساعت نیز در ایجاد نظم و انضباط اتاق کار بسیار موثر است بنابراین مراقب باشید که ساعت اتاق کارتان هرگز بدون باتری نماند یا خراب نشود. خراب شدن ساعت کار موجب می شود تا شما زمان مناسب و مفید را در طول روز از دست بدهید و به این ترتیب بخش مهمی از انرژی مفید خود را در طول روز کاری تلف کنید.
   
 • رابطه کابینت و سلامت فرزندان: چینی ها مثلی دارند که می گوید درهم ریختگی کابینت ها و کمدهای آشپزخانه یک روز از عمر شما و اعضای خانواده تان را کاهش می دهد. علت ارتباط درهم ریختگی کابینت ها و کمدهای آشپزخانه با طول عمر این است که با بی نظمی در آنها امکان تمیز کردن کف و دیواره کابینت از دست می رود و اصولا افرادی کابینت آشپزخانه شلوغی دارند که کمتر به بهداشت و پاکیزگی آن اهمیت می دهند و به این ترتیب سلامت اعضای خانواده خود را به خطر می اندازند.
   
 • رابطه کفش و شادی: ورودی خانه همان جایی است که فرد پس از گذشتن از در اصلی خانه در آنجا کفش هایش را درمی آورد تا برای ورود به خانه آماده شود. براساس دیدگاه حکمای چینی اگر ورودی خانه فضایی شلوغ و بی نظم داشته باشد امکان برقراری نشاط و حفظ سلامت در آن خانه ناممکن است زیرا در صورتی که کفش ها و دمپایی اعضای خانواده در این محل و هریک در گوشه ای قرار گرفته باشد و درهم و برهم جلوی در خانه یا آپارتمان تلنبار شود این مسئله موجب می شود تا اعضای خانواده هر بار با منظره ای نامناسب و ناآرام روبه رو شوند و این به مرور زمان بر میزان نشاط و شادابی آنها تاثیر می گذارد.
   
 • شیرهای خانه: یکی دیگر از قواعد فنگ شویی این است که چکه کردن هر یک از شیرهای آب در خانه یکی از علائم دور شدن ثروت از خانه است. شاید این مسئله کمی خنده دار باشد که چگونه چکه کردن شیر می تواند پول، ثروت و خوشبختی را از ما دور کند و حتی در وهله اول به نظرتان خرافه بیاید. اما چینی ها به این نکته خوب واقف هستند که با چکه کردن آب به مرور به بهای قبض آب خانه شان افزوده می شود و این مسئله می تواند پول و ثروت را از آنها دور کند. از این روست که چینی ها هرگز اجازه نمی دهند هیچ شیر آبی در خانه شان چکه کند.
   
 • ساعت خراب: باوری میان مردم سرزمین های شرقی از قبیل هند، تبت و چین وجود دارد که اگر در منزل ساعت شکسته یا خرابی وجود دارد باید فوری آن را از خانه دور یا تعمیر کرد. آنها معتقدند که وجود یک ساعت خراب یا شکسته در محیط خانه مانع از برنامه ریزی منظم و استفاده بهینه از وقت و زمان می شود. به همین دلیل مردم این سرزمین ها به دقت مراقب ساعت هایشان هستند و در زمان معینی کوک کرده و به خوبی از آنها مراقبت می کنند.
   
 • تنوع : اگر در جست وجوی راهی ساده اما موثر برای ایجاد تغییر در اتاق پذیرایی و نشیمن هستید، بهترین و کم هزینه ترین کار آن است که به جای تغییر مبلمان منزل تان و صرف هزینه زیاد به تغییر فرم و رنگ کوسن آن فکر کنید. اگر تا امروز از کوسن های گرد یا استوانه ای استفاده می کردید، می توانید شکل چهارگوش یا مربع آن را به کار ببرید. درعین حال از رنگ های دیگری که با مبلمان تان هماهنگی دارد، استفاده کنید.
   
 • درد: وقتی سراغ مبلمان اداری می روید بیش از هر چیز به استاندارد بودن آن توجه کنید و از ارگونومیک بودن مبلمان مطمئن شوید. به این معنی که ارتفاع آن تا زمین، نشیمن، زاویه دسته ها و پشتی آن را بررسی کنید. گاهی ضعف طراحان و سازندگان و توجه و تمرکز آنها بر ظاهر زیبا و آراسته مبلمان موجب می شود که رعایت استانداردهای لازم برای ساخت فراموش شود و این مسئله باعث شده به مرور زمان برای مصرف کننده مشکلاتی از قبیل دردهای کمر، گرفتگی سیاتیک و دیگر اختلال ها و دردهای مفصلی ایجاد شود. این دردها به مرور موجب کم شدن توانایی شده و روند کاری تان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 

 

 

 

سایر مطالب دکوراسیون و چیدمان را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون

نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون

رنگ چه تاثیری بر دکوراسیون دارد؟!

رنگ چه تاثیری بر دکوراسیون دار...

با الفبای دکوراسیون آشنا شوید.

با الفبای دکوراسیون آشنا شوید.

آرامش با فنگ شویی

آرامش با فنگ شویی

نکات مهم برای دکوراسیون

نکات مهم برای دکوراسیون

نکاتی برای فرش پهن کردن

نکاتی برای فرش پهن کردن

نکات دکوراسیون برای خواب راحت

نکات دکوراسیون برای خواب راحت

نکاتی برای انتخاب قاب عکس

نکاتی برای انتخاب قاب عکس

نکات مهم برای رنگ زدن خانه

نکات مهم برای رنگ زدن خانه

سبک‌های طراحی اتاق نشیمن

سبک‌های طراحی اتاق نشیمن

بهبود روابط خانوادگی با فنگ شویی

بهبود روابط خانوادگی با فنگ شو...

خانه خود را با این راهکارها زیبا کنید.

خانه خود را با این راهکارها زی...

روش‌هایی برای حل مشکل دکوراسیون

روش‌هایی برای حل مشکل دکوراسیو...

اصول تغییر دکوراسیون

اصول تغییر دکوراسیون

نکاتی برای چیدمان میز

نکاتی برای چیدمان میز

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|فروشنده عصاره زعفران|بهترین عصاره زعفران|قیمت عصاره زعفران|دنیز|آترینا|زعفران دنیز|زعفران آترینا|افشره زعفران|افشره زعفران آترینا|افشره زعفران دنیز|پودر زعفران|پودر زعفران آترینا|پودر زعفران دنیز
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1398/09/15 , 19:46
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده