برای ترد کردن گوشت از چه روشی استفاده کنیم؟!

1398/03/18
0 69 0
برای ترد کردن گوشت از چه روشی استفاده کنیم؟!

گوشت طبقه‌بندی و تعریف خاصی دارد. به این معنا که هر گوشتی برای تهیه هر غذایی مناسب نیست و هر قسمت از گوشت کاربرد خاصی دارد و نمی‌توان یک نوع گوشت را خریداری و برای تهیه هر غذایی از آن استفاده کرد. با بخش نکات آشپزی سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

برای ترد کردن گوشت در رستوران‌ها از موادی که به صورت پودرهای تهیه شده از انواع آنزیم‌هاست و ماهیت پروتئاز دارند (یعنی بافت پروتئینی را می‌توانند تجزیه کنند) استفاده می‌کنند. اغلب در منزل نیز از میوه‌هایی چون انجیر، کیوی و آناناس یا میوه‌های مشابه استفاده می‌شود که حاوی آنزیم‌های قوی تجزیه کننده پروتئین هستند و به ترد شدن گوشت کمک می‌کنند. البته مدت زمانی که گوشت در کنار این میوه‌ها قرار می‌گیرد نیز مهم است. اگر گوشت مدت زمان زیادی با این مواد مخلوط شود، بافتش متلاشی خواهد شد.

 

در صنایع فرآورده گوشتی نیز از پلی‌فسفات‌ها استفاده می‌کنند زیرا باعث نگهداری آب موجود در گوشت می‌شوند. به همین دلیل زمانی که فرآورده‌هایی مانند سوسیس و کالباس را می‌خوریم، ترد هستند. اگر می‌خواهید گوشت سفت را ترد کنید، روی همه قسمت‌های آن مخلوطی از سرکه و روغن زیتون بمالید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند، سپس بپزید. وقتی می‌خواهید گوشت را با زدن گوشت‌کوب یا بیفتک کوب یا کارد نرم کنید، روی آن آرد بپاشید این کار از خارج شدن آب گوشت جلوگیری خواهد. می‌توانید آن را در یک کیسه‌ی نایلونی نیز قرار دهید.

 

اگر گوشت شما خیلی سفت و تازه است، روی همه قسمت‌های آن کمی جوش شیرین بمالید، بگذارید چند ساعت بماند، سپس قبل از پختن آن را کاملاً بشویید.‌ البته استفاده از جوش شیرین خیلی توصیه نمی‌شود. علاوه بر تمامی مسائل گفته شده حین پخت گوشت اضافه کردن نمک نیز می‌تواند باعث سفتی و کاهش آب موجود در گوشت شود.

 

اگر می‌خواهید گوشت سفت را ترد كنید ، روی همه قسمت های آن مخلوطی از سركه و روغن زیتون بمالید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند ، سپس بپزید.

 

 

سایر مطالب مرتبط با نکات آشپزی را در بخش آشپزی را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/05/30 , 23:40
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده