ورزش مناسب ماه‌های مختلف برای کاهش وزن

1396/10/28
127 645 0

با توجه به خصوصیات رفتاری که متولدین ماه‌های مختلف دارا هستند، ورزش‌های گوناگونی برای کاهش وزن انتخاب می‌کنند. ورزش‌های کاهش وزن در ماه‌های مختلف متفاوت است. آکسان پلاس در این مطلب، شما را با این ورزش‌ها آشنا می‌کند.

 ورزش مناسب  ماه‌های مختلف برای کاهش وزن

به طور کلی هر ماهی، خصوصیات مخصوص به خود را دارد. برخی‌ها یک زندگی آرام را می‌پسندند و برخی دیگر یک زندگی پر از چالش را. این خصوصیات رفتاری متفاوت باعث می‌شود که آنها در انتخاب‌های خود نیز به شیوه‌های مختلفی عمل کنند. به عنوان مثال راه‌هایی که آنها برای کاهش وزن انتخاب می‌کنند، متفاوت است. در این مطلب بهترین ورزش‌هایی را که متولدین ماه‌های مختلف می‌توانند برای کاهش وزن خود انتخاب کنند، برای شما آورده‌ایم. این ورزش‌ها برای کاهش وزن در ماه‌های مختلف سال معجزه می‌کنند.

 

ماه فروردین

بهترین راه کاهش وزن برای متولدین ماه فروردین، ورزش‌های رقابتی است. فروردینی‌ها دوست دارند که کارهای چالش برانگیز به دست گیرند و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند. رقابت یکی از راه‌هایی است که به آنها انگیزه می‌دهد. آنها دوست دارند که چیزهای جدید را تجربه کنند، اما اگر تنهایی قدم به این راه بگذارند، خیلی زود خسته و کسل می‌شوند، به همین دلیل بهترین شیوه کاهش وزن برای آنها این است تا در کنار دیگران در زمینه فعالیت‌های مورد علاقه خود تلاش کنند.

 

ماه اردیبهشت

متولدین این ماه افرادی هستند که به چیزهای گران قیمت و لوکس جذب می‌شوند. اگر چیزی نظر آنها را به خود جلب نکند، امکان ندارد که به سمت آن بروند. از این رو مکانی که برای ورزش خود انتخاب می‌کنند نیز باید در محیطی زیبا و لوکس باشد. آنها برای باشگاه‌های شیک و پیشرفته، پول زیادی می‌پردازند و از این بابت نیز خوشنود و راضی هستند. در کنار آنها، ورزش‌هایی چون شنا یا رفتن به سونا می‌تواند برای متولدین ماه اردیبهشت مناسب باشد.

 

ماه خرداد

برای متولدین خرداد عمل به یک برنامه خاص، سخت نیست. آنها به راحتی می‌توانند خودشان را با شرایط وفق دهند. طبق تحقیقات، بهترین ورزش برای آنها «دو» یا «پیاده‌روی سریع» است. آنها از حرکت کردن به جلو لذت می‌برند، به خصوص اگر این فعالیت را با فرد دیگری انجام دهند، در این صورت می‌توانند حین ورزش، با دیگری نیز ارتباط برقرار کند. از آنجا که خردادی‌ها افراد توانایی هستند که می‌توانند چند کار را در آن واحد انجام دهند، حتی اگر همراهی برای ورزش خود پیدا نکنند، با گوش دادن به موسیقی خودشان را سرگرم خواهند کرد.

 

ماه تیر

با توجه به این که متولدین ماه تیر افرادی خانه‌دار هستند، بهتر است برای کاهش وزن خود، از آشپزخانه شروع کنند. آنها عاشق غذا درست کردن هستند. ناراحتی و غم و غصه خود را با غذا خوردن پنهان می‌کنند و از تجربه غذاهای جدید نیز لذت می‌برند، بنابراین به راحتی و با دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و کم کالری، می‌توانند به هدف خود برسند. احتیاجی به کم کردن غذا نیست، بلکه آنها می‌توانند تنها با مصرف غذاهای سالم وزن خود را کم کنند. اگر خانواده آنها نیز در این راه همراه‌شان باشند، آنها در بهترین زمان به اندامی ایده‌آل و سالم دست پیدا خواهند کرد.

 

ماه مرداد

متولدین ماه مرداد دوست دارند که توی چشم باشند. به بیان دیگر از دیده شدن لذت می‌برند. بهترین شیوه برای کاهش وزن آنها این است که در تیم‌های گروهی ورزش کنند. به عنوان مثال فوتبال، والیبال یا بسکتبال از ورزش‌هایی هستند که به آنها انگیزه لازم را می‌دهد. آنها توانایی این را دارند که در جمع بدرخشند و همین امر، آنها را تشویق کرده تا به فعالیت بدنی خود ادامه دهند. بنابراین ورزش‌های گروهی، بهترین راه کاهش وزن برای آنهاست.

 

ماه شهریور

متولدین شهریور، افرادی ایده‌آل‌گرا هستند. اگر به سرعت به هدف خود نرسند، به سادگی ناامید می‌شوند و از ادامه مسیر باز می‌مانند. همین ناامیدی نیز آنها را سخت‌جان‌تر می‌کند و انرژی وافری برای بلند شدن دوباره به آنها می‌بخشد. متولدین این ماه برای اینکه بتوانند در مسیر خود ثابت قدم باشند، به هیچ محرکی احتیاج ندارند، بلکه خود، انگیزه‌ای برای راهی که در پیش گرفته‌اند هستند. بهترین شیوه کاهش وزن برای آنها، این است ورزشی که خود بدان علاقه دارند را انتخاب کنند تا بتوانند در آن ثبات قدم داشته باشند. اگر ذره‌ای از کاری که می‌کنند لذت نبرند، خیلی سریع آن را رها خواهند کرد. مهم نیست که آنها چه ورزشی انتخاب می‌کنند، علاقه به فعالیتی که می‌خواهند انجام دهند، مهمترین اصل است.

 

ماه مهر

مهر ماهی‌ها زیاده‌خواه نیستند، بلکه آنها تعادل را در هر کاری می‌پسندند. آنها به دنبال فعالیت‌های چالش برانگیز نیستند، بلکه دوست دارند ورزشی را دنبال کنند که با شرایط نرمال زندگی آنها همخوانی داشته باشد. درست است که کاهش وزن برای آنها یک هدف است اما دوست ندارند که این کار به زندگی آنها استرسی وارد کند. از آنجا که آنها از تنهایی بیزارند، بهترین شیوه این است که به دنبال یک همراه باشند تا به آنها انگیزه دهد. در این صورت می‌توانند که زمان خود را با دیگران به بهترین شکل ممکن، شریک شوند. در واقع از به اشتراک گذاشتن تجربه‌های خود، حتی در ورزش، نهایت لذت را می‌برند.

 

ماه آبان

متولدین آبان درست نقطه مقابل متولدین ماه مهر هستند. آنها به شدت کارهای بزرگ و چالش برانگیز را دوست دارند. ورزش‌هایی چون «کیک بوکسینک» یا ورزش‌های رزمی دیگر، آنها را سر ذوق می‌آورد. آنها دوست دارند که به بدن خود فشار وارد کنند، به همین دلیل نه تنها از رژیم‌های سخت بلکه از ورزش‌های سنگین نیز نهایت لذت را می‌برند.

 

ماه آذر

متولدین آذر باید از کاری که انجام می‌دهند نهایت لذت را ببرند. از این رو بهترین ورزش برای آنها فعالیت‌هایی است که در آن هیجان موج بزند. آنها ریسک کردن و ماجراجویی را دوست دارند به همین دلیل ورزش‌هایی چون «کوهنوردی» یا «اسب‌سواری» می‌تواند بهترین انتخاب باشد. آنها از روزمرگی بیزار هستند و دوست دارند که به کارها تنوع دهند. بنابراین ورزش‌های کسل کننده نه تنها آنها را لاغر نخواهد کرد بلکه انگیزه ورزش کردن را نیز از آنها خواهد گرفت.

 

ماه دی

دی ماهی‌ها افراد منظمی هستند. آنها دوست دارند که برای هر چیز، حتی برنامه ورزشی و رژیم غذایی خود نیز برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند. آنها خود را برای هدف‌هایی که دارند مسئول می‌دانند. مصرف غذاهای ارگانیک از علاقمندی‌های آنها می‌باشد. برای کاهش وزن، ثبت‌نام در باشگاه‌های ورزشی، بهترین انتخاب برای آنهاست، از این رو که برنامه‌ای خاص و منظم را در طول هفته دنبال می‌کنند. اگر باشگاهی مناسب در اطراف خانه آنها نباشد، پیاده‌روی صبحگاهی از دیگر انتخاب‌های مناسب برای آنهاست.

 

ماه بهمن

بهمن ماهی‌ها نه تنها از آخرین رژیم‌های غذایی و ورزش‌ها آگاهند، بلکه خود نیز جزو اولین افرادی هستند که آنها را امتحان می‌کنند. آنها دوست دارند که در هر کاری اول باشند، به عنوان مثال دوست دارند ورزش‌هایی را انجام دهند که هیچکس تا به حال آنها را تجربه نکرده است. بنابراین جدیدترین متدهای ورزشی می‌تواند انگیزه لازم را برای کاهش وزن به آنها بدهد.

 

ماه اسفند

اسفندی‌ ماهیها فعالیت بدنی خود را، تنها در صورتی که انگیزه روحی و روانی کافی برای آنها داشته باشند، ادامه می‌دهند. به بیان دیگر سلامت ذهنی برای آنها از سلامت جسمی مهمتر است. به همین دلیل ورزش‌هایی چون «یوگا» یا «مدیتیشن» برای آنها مناسب است. با این فعالیت‌ها آنها نه تنها ذهنی سالم، بلکه اندامی سالم نیز خواهند داشت. از آنجا که آنها عاشق آب هستند، ورزش‌های آبی مانند شنا نیز برای آنها بسیار مفید خواهد بود.

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
با خندیدن لاغر شوید

با خندیدن لاغر شوید

نکاتی برای جلوگیری از چاقی

نکاتی برای جلوگیری از چاقی

نکات تمرینی برای تناسب اندام

نکات تمرینی برای تناسب اندام

بهترین روش براس تناسب اندام

بهترین روش براس تناسب اندام

نکات مهم برای تغذیه بعد از ورزش

نکات مهم برای تغذیه بعد از ورز...

خوراکی برای کاهش سریع سایز دور کمر

خوراکی برای کاهش سریع سایز دور...

لاغر شدن با شنا کردن

لاغر شدن با شنا کردن

آیا نخوردن برنج و نان باعث لاغری می‌شود!؟

آیا نخوردن برنج و نان باعث لاغ...

اگر میوه بخوریم چاق می‌شویم؟!

اگر میوه بخوریم چاق می‌شویم؟!

توصیه‌هایی برای وزن کمتر

توصیه‌هایی برای وزن کمتر

نوشیدنی‌هایی برای داشتن شکم صاف

نوشیدنی‌هایی برای داشتن شکم صا...

خوش اندام جلوه کنید!

خوش اندام جلوه کنید!

فلفل قرمز چه نقشی در کاهش وزن دارد!؟

فلفل قرمز چه نقشی در کاهش وزن ...

روش‌هایی برای مقابله با اشتهای زیاد

روش‌هایی برای مقابله با اشتهای...

تاثیر میوه‌ها بر چاقی

تاثیر میوه‌ها بر چاقی

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
اردک رباتیک افلک

اردک رباتیک افلک "Aflac"

1396/11/26
در نمایشگاه "CES 2018"، «اردک رباتیک افلک "Aflac"» که محصولی از یک شرکت به همین نام بوده، معرفی شد؛ این گجت ...
کامنت کاربر
نظر شما
1401/04/14 , 23:01
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده