اجسام خارجی داخلی گوش کودک

1398/04/08
0 61 0
اجسام خارجی داخلی گوش کودک

براساس بررسی های انجام شده، شایعترین اجسام خارجی كه از گوش كودكان خارج می‌كنند اشیاء كوچك مانند مهره‌ها و دانه‌های ریزی هستند كه یا خود كودك یا همبازی وی آنرا به داخل گوش فرو كرده‌اند. كمتر اتفاق می‌افتد كه حشرات كوچك به داخل گوش وارد شوند و یا در آن بدام بیافتند. هرگونه شیء خارجی در گوش كه به آسانی خارج نشود باید خطرناك تلقی گردد زیرا ممكن است موجب عفونت مجرای خارجی، یا ورم گوش خارجی، شود و یا به پرده صماخ آسیب رساند. با بخش بیماری کودکان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

کارهایی که باید انجام دهید، عبارتند از:

  • اگر شیء كوچك و نرم باشد آنرا با یك موچین خارج سازید. اگر احساس می‌كنید گرفتن آن موجب مجروح شدن اطراف گوش میشود دست به آن نزنید و فوراً به دكتر مراجعه نمائید.
     
  • اگر جسم خارجی یك حشره باشد كودك خود را به بغل بخوابانید بطوری كه گوش آسیب دیده وی در معرض دست شما و رو به بالا باشد و آب گرم در داخل آن بریزید. با این كار حشره در آب شناور میشود و بیرون می‌آید.

 

در صورتی که شیء بیرون نیاید و كودك احساس درد و حساس بودن كند فوراً به دكتر مراجعه كنید. دكتر بعد از معاینه مجرای گوش خارجی شیء را بیرون آورده و آسیبهای احتمالی به پوست یا عفونتهای ایجاد شده بر اثر شیء خارجی را مداوا می‌كند.

 

اجازه ندهید كه كودك كمتر از چهار سال با اشیاء كوچكی كه قابل گذاشتن در بینی، گوش و یا دهان است و امكان خفگی نیز دارد بازی كند. البته در صورتیكه كودكتان سابقه پارگی پرده گوش دارد ویا اگر به دلیلی از سالم بودن پرده صماخ مطمئن نیستند (مثلاً در مواردی كه سابقه خروج چرك از گوش وجود دارد) از این روش استفاده نكنید در این شرایط به پزشك مراجعه كنید.

 

 

سایر مطالب مرتبط با بیماری کودکان را در بخش کودک سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/06/28 , 17:18
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده