لیپوماتیک

1398/04/19
1 260 0

لیپوماتیک چیست!؟ عمل لیپوماتیک چه ضررهایی دارد؟! مزایای استفاده از عمل لیپوماتیک چیست؟! براساس نظر متخصصان و کارشناسان لیپوماتیک یا اینفراسونیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل لیپوساکشن ویا لیپولیزر و یا روش اولتراسونیک (اولترازد) است. با بخش تناسب اندام سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

لیپوماتیک

روش لیپوساکشن

این روش به معنی خارج کردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مکش است. سالها است که این روش انجام می شود ابتدا با دستگاههای قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی بود و حجم چربی کمتری خارج می شد و میزان خونریزی تورم ودرد بیشتر بود ، ضمناً بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می گرفت و احتمال آمبولی نیز بیشتر بود و بیمار حدود یک سایز کم می شد. با ابداع روشهای نوین بتدریج پزشکان رو به روشهای کم خطرتر و سریعتر آوردند.

 

روش اولتراسونیک یا اولترازد

چربی با قدرت امواج گرمایی شکسته و سپس با دستگاه مکش خارج می شد ،‌این روش هم به علت اثرات گرمایی می تواند باعث سوختگی و از دست رفتن پوست و سوختگی بافتهای عمقی شود .چربى خارج شده بدلیل حرارت بالا دچار آسیب شده و قابل تزریق نمیباشد.

 

روش لیپولیزر

استفاده از لیزر قبل از انجام لیپوساکشن است یعنی پس از تزریق مایع تامی سنت چربیها به کمک لیزر شکسته می شوند و سپس به صورت چربی مایع شده خارج می شود، این روش البته در دست پزشکان محتاط و ماهر مشکل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدلیل بى احتیاطى پزشک و یا استفاده از دستگاه هاى غیر استاندارد با درجات بالا ، سوختگى پوست و یا فیبروز و سفت شدن منطقه اى زیر پوست دیده میشد . در این روش نیز سلولهاى چربى کاملا تخریب شده اند و قابل تزریق در جاى دیگرى از بدن نمى باشند.

 

محققان همیشه در جهت اصلاح مشکلات بفکر ابداع و تولید دستگاهایی هستند که علاوه بر راحت تر بودن ،بیخطر تر و کم عارضه تر هم باشند و اما لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده وحجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیزکمک می کند. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدتها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نیز میشود. ورزش و تغییر سبک وشیوه زندگى کمک به حفظ سایز بدن می کند. بدلیل عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم است و به این علت انتخاب دستگاه لیپوماتیک براى شکم خانمهایی که تاکنون زایمان نداشته اند مناسب تر است ، همچنین این روش براى افرادى که قبلا ساکشن و یا لیپولیزر شده اند و بافت چربى سفت و فیبروز شده است مناسب تر از سایر روشهاى قبلى است. این دستگاه که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا اف دى آ تایید شده است ، سیستمی قابل اعتماد اثبات شده است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که حجمی از چربی های موضعی را بردارد.

 

لیپوماتیک

درروش لیپوماتیک "Lipomatic"، سلول های چربی، ابتدا بروش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده ( توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) د مانند زمانى که شما ماست را آنقدر با همزن میزنید تا بشکل مایع شل و روان در مى آید ، و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. Lipomatic مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است . این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

 

به طور کلی نتایج عملهای زیبایی ممکن است کاملا مطابق با تصورات ذهنی شما نباشد. مردم عمدتاً بدنبال راهی راحت و بی دردسر هستند تا از دست این چربی ها خلاص شوند . ولی حقیقت این است که لیپوساکشن و روش جدیدترش لیپوماتیک نه برای کاهش وزن بلکه برای جابجایی چربیهای بدن کسانی طراحی شده است که بطور ارثی توزیع چربی در بدن آنها زیبا نیست .مثلاً بجای اینکه چربی در پائین تنه ورانهای آن ها جمع شود و به آنها زیبایی زنانه بدهد در شکمشان جمع شده وآنها را زشت و بی قواره می کند. قبل از هر گونه تصمیم گیری با پزشکان کلینیک تخصصى پوست و لیزر هور مشورت کنید. ما بهترین راه را برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما پیشنهاد میدهیم .چربى خارج شده توسط دستگاه لیپولیزر و یا اولتراسونیک ( اولترازد ) قابل تزریق نمى باشد چون سلولهاى چربى توسط حرارت لیزر و یا اولتراسوند آسیب دیده و زنده نیستند ، در حالیکه چربى خارج شده توسط لیپوماتیک بدلیل عدم تخریب سلولهاى چربى کاملا قابل تزریق است و براى افرادى که تمایل دارند چربى خارج شده از شکم و یا رانها را همزمان در یک جلسه به نواحى دیگر مانند سینه و یا باسن تزریق کنند روشى ایده آل است.

 

عمل لیپوماتیک برای داشتن اندام زیبا

از دیرباز داشتن اندامی زیبا خواسته هر انسانی بوده است. تحقیقات جدید ثابت کرده است که اراده شما برای کاهش وزنتان تنها بخشی از این فرآیند را تشکیل می دهد و عوامل مختلفی مانند ژنتیک، هورمونها و ... نقش موثری در این فرآیند بازی میکنند. اگر شما نیز جزء آن دسته افرادی باشید که دارای اضافه وزن هستید و برای رفع این مشکل خود دنبال راه چاره بوده اید شاید با کلماتی مانند لیپوساکشن، لیپولیز یا لیپوماتیک برخورد کرده اید. تمرکز تمامی این شیوه ها بر روی خارج کردن توده های چربی از اندام مختلف بدن می باشد چرا که در خیلی از موارد این تنها راه حل موجود برای خلاص شدن از شر چربی های اضافه است.

 

لیپوماتیک چه تفاوتی با با لیپوساکشن دارد؟

در بین شیوه های ذکر شده لیپوماتیک را می توان راه حلی نوین قلمداد نمود که تمرکز اصلی آن بر روی کاهش سایز می باشد. تفاوت عمده لیپوماتیک را می توان در شیوه خارج کردن چربی های اضافه از بدن دانست چرا که بر خلاف دیگر روش ها ( اشعه و یا حرارت ) خروج چربی توسط حرکات لرزشی کانولا انجام می گیرد. تفاوت عمده لیپوماتیک را می توان در شیوه خارج کردن چربی های اضافه از بدن دانست.

 

لیپوماتیک و روش انجام آن

عمل لیپوماتیک توسط دستگاهی مخصوص که مورد تائید FDA آمریکا می باشد صورت می گیرد. دستگاه لیپوماتیک در بیش از 50 کشور دنیا مورد استفاده است که با روشی موثر، بی خطر و دقیق به صورت کاملا طبیعی و یکنواخت از مناطق مختلف بدن مثل باسن، ران، شکم و پهلو اقدام به خارج نمودن بافت های چربی می نماید. گاها از روش لیپوماتیک به عنوان پیکرتراشی نیز نام می برند چرا که شما در یک جلسه می توانید تغییرات قابل توجهی را در اندام خود مشاهده نمائید.

 

لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد

عمل لیپوماتیک که تحت عنوان لیپوساکشن اینفراسونیک شناخته می شود، یک ابزار مورد تائید FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) و یک دستگاه اثبات شده و قابل اطمینان است که امکان حذف ایمن، اثربخش و دقیق چربی از همه نواحی بدن را فراهم می آورد. در لیپوماتیک، سلول های چربی ابتدا در فرآیند لیپوساکشن شکسته می شوند و یا با حرکات ارتعاشی کانول امولسیون می شوند و سپس امولسیون چربی به آرامی از بدن آسپیره می شود. لیپوماتیک باعث بر طرف شدن مشکل ایمنی در لیپوساکشن سنتی می شود و علاوه بر این، سیستم امنیتی فعال آن از بافت های بدن (اعصاب، رگ های خونی، عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن محافظت می کند. لیپوماتیک با اعمال 600 ارتعاش در هر دقیقه، چربی های ناخواسته را به طور مؤثر آسپیراسیون کرده و نتایج مطلوبی از جمله نرمی و صافی پوست، ضربه کمتر، و کبودی کمتر ایجاد می کند. لیپوماتیک باعث بر طرف شدن مشکل ایمنی در لیپوساکشن سنتی می شود.

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن که همچنین به عنوان لیپوپلاستی نیز نامیده می شود، روشی است برای متناسب سازی اندام و چربی اضافی را از نواحی معینی از بدن حذف می کند. لیپوساکشن را می توان تقریباً در هر کجای بدن از جمله شکم، باسن، کفل، پشت، ران، زانو، ساق پا، مچ پا و بازوها اعمال کرد. بعضی رسوبات موضعی چربی ممکن است به طور معمول تحت تأثیر رژیم غذایی و ورزش قرار نگیرند. در این گونه موارد لیپوساکشن تنها راه حذف چربی در آن قسمت ها است. لیپوساکشن را می توان به طور همزمان در چندین ناحیه مختلف بدن اعمال کرد. گاهی اوقات، لیپوساکشن به عنوان گام اول در روش «انتقال چربی» انجام می شود. در این موارد، چربی از طریق لیپوساکشن برداشته می شود، فرآوری می شود، و سپس دوباره به منطقه دیگری از بدن که چربی کمی دارد انتقال می یابد. لیپوساکشن معمولاً به کاهش وزن مربوط نمی شود بلکه به تغییر شکل و فرم دادن بدن مربوط می شود، هر چند در مواردی که مقادیر زیادی از چربی های بدن برداشته شود کاهش وزن نیز رخ می دهد. افرادی بهترین نتیجه را از لیپوساکشن به دست می آورند که حتی بعد از لیپوساکشن، کنترل وزن خود را با رژیم غذایی و ورزش ادامه می دهند.

 

لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین نامزدها برای لیپوساکشن افرادی هستند که دارای رسوبات چربی موضعی در نواحی معینی از بدن نظیر شکم، بازوها، ران، پشت و یا باسن هستند. این چربی های موضعی اغلب حتی در برابر بهترین رژیم غذایی و ورزش نیز مقاوم هستند و شاید از ژنتیک سرچشمه می گیرند. لیپوساکشن همچنین برای فرم دادن به شکم به کار می رود و می تواند عضلات شش گانه شکم را نمایان سازد. علاوه بر این، لیپوساکشن صورت نیز اغلب برای برطرف کردن چاقی گونه یا فک انجام می شود. نامزدهای ایده آل لیپوساکشن مردان و زنانی هستند که وزن نسبتاً طبیعی دارند. مهم است که وزن شما در وضعیت پایدار باشد. افرادی که در حال برنامه ریزی برای کم کردن و یا حتی اضافه کردن وزن خود هستند نامزدهای مناسبی برای انجام لیپوساکشن نیستند. نتایج لیپوساکشن تا زمانی که وزن شما در وضعیت پایدار باشد به صورت دائمی باقی می مانند. همچنین افراد دارای پوست کشسان (ارتجاعی) و محکم نامزدهای مناسبی برای لیپوساکشن هستند. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، پوست باید بعد از اعمال این روش جمع شود. افرادی که قابلیت ارتجاعی پوست خود را با افزایش سن از دست داده اند  ممکن است نتایج مطلوبی از لیپوساکشن (در رابطه با پوست) حاصل نکنند. اگر قابلیت ارتجاعی پوست همچنان مانده باشد سن عامل بازدارنده ای برای انجام لیپوساکشن نخواهد بود. لیپوساکشن جایگزینی برای رژیم غذایی و ورزش نخواهد بود و همچنین نباید به عنوان یک شیوه جادویی تلقی شود. لیپوساکشن می تواند به تناسب اندام شما کمک کند اما نمی تواند به طور کامل شکل بدن شما را عوض کند. همچنین نمی تواند لزوماً باعث شود که شما احساس بهتری نسبت به دیگر جنبه های زندگی خود داشته باشید. با این وجود، در صورتی که شما از داشتن چربی های ناخواسته و عدم تناسب اندام رنج می برید، این روش می تواند باعث شود احساس بهتری در مورد بدن خود داشته باشید.

 

لیپوماتیک یا لیپوساکشن با کمک برق

در لیپوماتیک که به وسیله یک جراح آلمانی به نام Y,G,llouz توسعه داده شده است، از یک کانول هوای فشرده استفاده می شود که مانند یک مته دستی مخصوص سوراخ کردن سنگ چربی ها را به شکل سریع تر و هموارتری به بیرون مکش می کند. لیپوماتیک جدیدترین تکنیک لیپوساکشن در کره جنوبی است که انجام آن ایمن، مؤثر و آسان است. در واقع لیپوماتیک نوعی لیپوساکشن تسریع شده است. لیپوماتیک با یک موتور پنوماتیک که توسط هوای فشرده راه اندازی می شود کار می کند و جنبش های سه گانه ای را به کانول اعمال می کند که عبارتند از: نوسان، چرخش، و ارتعاش. در اثر این سه جنبش، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود (600 ارتعاش در دقیقه) که به امولسیون شدن بافت چربی کمک می کند. اصل امولسیون امکان می دهد تا بافت چربی بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر مانند عضلات، عروق خونی و اعصاب، برداشته شود. این موضوع منجر می شود به اینکه دوره بهبودی بعد از عمل کوتاه تر شود. همچنین لیپوماتیک در بعضی نواحی که دسترسی دشوارتر است یا ناحیه هایی که دارای فیبروز زیاد هستند دقت را افزایش می دهد. لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن دستی سنتی، لیپوساکشن با کمک التراسونیک (UAL)، یا لیپوساکشن لیزری، عاری از ریسک مربوط به ایجاد سوختگی در پوست (بافت مردگی پوستی) است و مزیت تکنیک تومسنت را نیز در خود حفظ می کند. لیپوماتیک امکان جمع شدگی بیشتری به پوست می دهد و نتایجی مطلوبی در نواحی فیبروتیک به دست می دهد و توانایی خوبی در حذف ایمن چربی بدون آسیب رساندن به دیگر بافت های بدن دارد.

 

لیپوماتیک و مزایای آن

مزیت های لیپوماتیک عبارتند از:

 • سیستم امنیتی فعال، که در زمانی که به بافت های بدون چربی می رسد متوقف می شود.
   
 • سانحه کمتر (کاهش عمده کبودی و تورم)
   
 • جلوه بهتر پوست (جمع شدگی عالی پوست)
   
 • کار ساده تر و با خسته کنندگی کمتر برای جراح پلاستیک به معنی دقیق تر بودن و هموارتر بودن روش برای بیمار است.
   
 • زمان کوتاه تر عمل
   
 • دردناکی کمتر
   
 • بهبود سریع تر

 

لیپوماتیک چه تفاوتی با لیپوساکشن با کمک التراسونیک دارد؟!


توجه داشته باشید که لیپوساکشن التراسونیک یک روش جراحی منسوخ شده با دستگاه های از رده خارج و یک رویکرد قدیمی و از مد افتاده است، و منجر به نتایج غیر رضایت بخشی می شود. لیپوساکشن با کمک اولتراسونیک نیازمند استفاده از حجم بالایی از مایع و یک پراب یا پدل فلزی برای رساندن انرژی و گرمای التراسونیک برای شکستن چربی است. چربی به عنوان یک چربی جامد (که به چگونه در نظر گرفتن چربی در بدن شما مربوط می شود) در نظر گرفته می شود و امواج مافوق صوت به چربی تابانده می شوند تا چربی را به امولسیون تبدیل کنند. بدن شما متحمل فشار طاقت فرسایی می شود. علاوه بر این، انرژی التراسونیک نه تنها چربی را می شکند بلکه به اعصاب، عضلات و رگ های خونی آسیب می رساند. این فرایند شکستن چربی منجر به ایجاد درد غیر قابل تحمل و تورم شدید می شود و روند بهبود آن کند است. برخلاف لیپوساکشن اولتراسونیک، لیپوساکشن لیپوماتیک IPS بسیار هموارتر و ملایم تر است. کانول لیپوماتیک می تواند با کمک دستگاه هوای فشرده به طور اتوماتیک 360 درجه بچرخد تا چربی را به امولسیون تبدیل کند و به طور همزمان آن را آسپیره کند. سیستم های امنیتی داخلی فعال به کانول امکان می دهند تا هنگام رسیدن به بافت های غیر چربی دار متوقف شود. به عبارت دیگر، لیپوماتیک از اعصاب، عضلات و رگ های خونی محافظت می کند و در عین حال به طور موثری چربی را نیز حذف می کند. لیپوماتیک برای جراحان پلاستیک خسته کننده نیست و به آن ها کمک می کند تا بر روی تمرکز بر روی متناسب سازی دقیق و سریع تر بدن متمرکز شوند. فرآیند ملایم لیپوساکشن تا حد زیادی عوارض بعد از عمل جراحی، کبودی، و مدت زمان ریکاوری را برای بیماران کاهش می دهد. لیپوماتیک نتایج رضایت بخش تری را به همراه درد و زمان جراحی کمتر فراهم می آورد.

 

 

سایر مطالب تناسب اندام را در سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
دلیل چاقی زنان ایرانی

دلیل چاقی زنان ایرانی

یک بازی برای لاغر شدن

یک بازی برای لاغر شدن

چرا لاغر نمیشویم؟!

چرا لاغر نمیشویم؟!

دلیل اصلی چاق شدن ناگهانی

دلیل اصلی چاق شدن ناگهانی

تاثیر ورزش نکردن روی صورت

تاثیر ورزش نکردن روی صورت

خوردن صبحانه باعث نشاط و سلامتی میشود

خوردن صبحانه باعث نشاط و سلامت...

معجزه میوه‌های شیرین برای لاغری

معجزه میوه‌های شیرین برای لاغر...

افزایش قد با ورزش

افزایش قد با ورزش

تناسب اندام هوازی

تناسب اندام هوازی

رابطه لاغری با آرام خوردن غذا

رابطه لاغری با آرام خوردن غذا

چربی‌سوزی با پیاده‌روی

چربی‌سوزی با پیاده‌روی

تناسب اندام در خانه

تناسب اندام در خانه

همه چیز در مورد مکمل های غذایی

همه چیز در مورد مکمل های غذایی

تناسب اندام و قوانین طلایی آن

تناسب اندام و قوانین طلایی آن

لاغری سریع با استفاده از رازیانه

لاغری سریع با استفاده از رازیا...

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/03/05 , 10:29
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده