مقبره فروغ فرخزاد

1396/10/28
0 774
مقبره فروغ فرخزاد

همانطور که می‌دانید آرامستان «ظهیرالدوله»، آرام‌گاه ابدی چندین تن از مشاهیر ادب، هنر و تاریخ ایران است.با آکسان پلاس همراه باشید.

 

مقبره‌های خانوادگی و قبرهای قدیمی این آرامستان، که بعضی از آنها مدت‌هاست رنگ و متن باخته‌اند، بویی مخلوط از کهنگی و ماندگاری می‌دهند که در عصرهای پاییز دلگیرتر از همیشه می‌شود.

 

«ظهیرالدوله» پنج‌شنبه‌ها میزبان نسل‌هایی است که از طریق نسب یا میراث مشترک تاریخی ایرانیان، به مدفونین آنجا گره خورده‌اند.

مقبره فروغ فرخ زاد

همانطور که می‌دانید آرامگاه «ظهیرالدوله» در خیابان «ظهیرالدوله» واقع در خیابان «دربند» قرار دارد. در ابتدای ورود به این خیابان، این قبرستان قدیمی قابل مشاهده نیست زیرا که ساختمان‌های بلند و سر به فلک کشیده امروزی سر این خیابان، سایه سنگینی بر روی این قبرستان انداخته‌اند به طوری که یک غریبه شاید از این کوی بگذرد و اصلاً «ظهیرالدوله» را نبیند. پشت این ساختمان سفید رنگ که زمانی قبرستان خصوصی خانواده «خبیرالسلطنه» بوده و در سالهای پس از انقلاب تبدیل به برج مسکونی شده است.

پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

داشتن کار پر درآمد با سرمایه کم

1396/07/26
با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

با 40 قانون جالب در جهان آشنا شوید!

1397/05/25
چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

چه کسانی عمر بیشتری دارند؟!

1397/05/26
مشاهده