تاثیر ژنتیک بر اختلال یادگیری

1398/04/29
0 43 0
تاثیر ژنتیک بر اختلال یادگیری

ژنتیك نقش موثری در بروز اختلال یادگیری در دانش آموزان دارد. عوامل مادرزادی و اكتسابی نیز، از دیگر عوامل موثر در بروز اختلال یادگیری است كه به اشكال مختلف ساختمانی، كاركردی و فیزیولوژیكی بروز می‌كند. با بخش بیماری کودکان سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 


اختلال یادگیری، دانش آموزانی را در بر می‌گیرد كه از ضریب هوشی معمولی برخوردار هستن; اما در برخی درس‌ها همچون ریاضی، املاء و درك مطلب با افت تحصیلی شدید مواجه هستند. اختلال‌های زبانی شامل اختلال در درك و فرمول بندی كدهای زبانی به صورت اختلال در شكل بندی زبان، گرامر و نواخت است. اختلال‌های زبانی در نتیجه اختلال‌های تكاملی مغزی همچون فقر محیطی، عقب ماندگی ذهنی، فلج مغزی كودك و آسیب‌های مغزی از جمله خونریزی، ضربه مغزی، ناشنوایی و كم شنوایی بروز می‌كند.

 

در صورتی كه بررسی‌های دقیق آسیب شناسی در خصوص اختلال‌های زبانی انجام نشود، با توجه به آشنایی نداشتن درست پزشكان مرتبط با گفتار درمانی و نیز، راهنمایی‌ها و مشاورهای ناآگاهانه درصد بروز این گونه اختلال‌ها روز به روز بیشتر می‌شود. درمان اختلال‌های یادگیری و زبانی یكسان نیست و به برنامه- ریزی‌های بسیار دقیق و بررسی اختلال‌ها از جنبه‌های متفاوت و در طی جلسه‌های متعدد، نیاز دارد.

 

 

سایر مطالب مرتبط با بیماری کودکان را در بخش کودک سایت آکسان پلاس مطالعه کنید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/07/28 , 00:20
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده