آب و هوایی برای آرام شدن درد بدن

1398/05/19
0 141 0

همانطور که می دانید، دردهای شدید بدنی گاهی انقدر آزاردهنده هستند که مانع از انجام کارهای روزمره می شوند. بسیاری از کسانی که با دردهای مزمن روبرو هستند، به تجربه دریافته اند که وضعیت آب و هوا می تواند دردشان را تحت تاثیر قرار دهد. بعضی اشخاص حتی معتقندند بر اساس شدت دردشان میتوانند احتمال وقوع باران را پیش بینی کنند. محققان بر اساس همین تصور این سوال را مطرح کرده اند که اگر بتوان تا حدی زمان تشدید درد را تشخیص داد، شاید بتوان بهتر و دقیق تر برای کارها و فعالیتهای روزانه برنامه ریزی کرد و با آگاه شدن از آثار آب و هوا بر میزان و شدت درد، شاید بتوان فرصتی نیز برای کشف روشهای درمانی جدید پیدا کرد. با بخش زندگی سالم سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 

آب و هوایی برای آرام شدن درد بدن

محققان بیش از 9 هزار نفر مبتلا به دردهای مزمن مانند آرتریت، کمر درد و میگرن را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان در این مطالعه باید نشانه ها و علائمی را که طی روز احساس میکردند، هر روز به کمک برنامه ای در تلفن هوشمندشان ثبت می کردند. علاوه بر این، برنامه ای که روی تلفن همراه هوشمندشان نصب شده بود، شرایط آب و هوایی را در هر ساعت کنترل و ثبت میکرد. با چنین امکانی، دانشمندان میتوانستند میزان دردی را که افراد احساس میکنند با وضعیت آب و هوای منطقه تطبیق دهند. با بررسی گروهی متشکل از 100 شرکت کننده در سه شهر متفاوت (لیدز، نوریچ و لندن) محققان دریافتند که با افزایش تعداد روزهای آفتابی از ماه فوریه تا ژوئن، مدت زمانی که افراد درد شدیدی را تجربه کرده اند نیز کاهش یافته است. اما زمانی که در ماه ژوئن، رطوبت هوا بیشتر شد و ساعات کمتری از روز آفتابی بود، میزان درد افراد دوباره افزایش پیدا کرد. 

 

پروفسور ویل دیکسون، مسئول تحقیق و درمانگر بیماران مبتلا به آرتریت میگوید 80 درصد از بیمارانش بر این باورند که ارتباطی میان وضعیت آب و هوا و شدت دردشان وجود دارد و نیمی از آنها نیز بر همین اساس تصور میکنند، میتوانند وضعیت هوا را پیش بینی کنند. او در مورد ارتباط میان باران و میزان درد میگوید:مطمئنم ارتباطی میان این دو وجود دارد. به طوری که هوای سرد و مرطوب یکی از عوامل شایع شکایت بیماران است و در نتیجه باران هم میتواند چنین شرایطی ایجاد کند. اما از نظر فیزیولوژی، فکر میکنم آنچه میتواند شدت درد را بخصوص در مفاصل تحت تاثیر قرار دهد، میزان فشار است. فشار، حساسیت به درد را تغییر میدهد اما فکر میکنم به احتمال زیاد، زیر گروههایی از بیماران وجود دارند که روابط متفاوتی دارند.

 

دیکسون اضافه می کند:ممکن است بیماران در هوای آفتابی احساس بهتری داشته باشند و در نتیجه احساس دردشان کاهش یابد. این برنامه حالت روحی و خلق و خوی فرد را نیز از او سوال میکند تا این نظریه نیز امتحان شود. بنابراین زمانی که وجود ارتباط میان درد و باران ثابت شود، افرادی که از دردهای مزمن رنج میبرند میتوانند فعالیتهای خود را براساس پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرشان برنامه ریزی کنند و به این ترتیب میزان احساس درد را هنگام فعالیتها کاهش دهند.

 

 

تیم آکسان پلاس شما را به خواندن سایر مطالب بخش زندگی سالم دعوت می نماید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
برای سلامتی بدن به این نکات توجه کنید!

برای سلامتی بدن به این نکات تو...

چرا نوجوانان به سیگار کشیدن گرایش دارند؟!

چرا نوجوانان به سیگار کشیدن گر...

یائسگی مردانه

یائسگی مردانه

مواد غذایی دوست داشتنی ولی مرگ‌آور

مواد غذایی دوست داشتنی ولی مرگ...

غذاهای ضد سرطان

غذاهای ضد سرطان

تهدید سلامت مردان با وازکتومی

تهدید سلامت مردان با وازکتومی

تشخیص سرطان پرستات

تشخیص سرطان پرستات

کلیه تکنیک های کاشت مو

کلیه تکنیک های کاشت مو

کدام داروها اثر جادویی دارند؟!

کدام داروها اثر جادویی دارند؟!

10 عمل که موجب کم خونی می شود

10 عمل که موجب کم خونی می شود

ژن تنظیم خواب

ژن تنظیم خواب

یائسگی زودرس و شکستن استخوان

یائسگی زودرس و شکستن استخوان

قرص ضد افسردگی زعفران

قرص ضد افسردگی زعفران

درد دندان در سفر

درد دندان در سفر

مواد مخدر تسبیح

مواد مخدر تسبیح

بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
زعفران|عصاره زعفران|افشره زعفران|زعفران مایع|پودر زعفران
شرکت دنیز کشت و صنعت ایرانیان یکی از موفق ترین فعالان حوزه صنعت و کشاورزی در کشور، در زمینه های تخصصی تولید رنگ های خوراکی، تولید آرد سفید مرغوب و همچنین تولید محصولات گیاهی درجه یک فعالیت می کند.  
محبوبترین‌ها
آشنایی با ماشین ظرفشویی

آشنایی با ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ

1396/11/04
محصول جدید شرکت سامسونگ یعنی ماشین ظرفشویی "D164" سامسونگ با ظرفیت 14 نفره و بازوی شستشوی خطی به یک دستیار تمام عیار برای شستشوی ظ...
با «فین پلاس

با «فین پلاس "Phyn Plus"» مصرف آب را کنترل کن...

1396/10/30
به تازگی گجت «فین پلاس "Phyn Plus"» از کمپانی تازه تاسیس بلکین در نمایشگاه "CE 2018"معرفی شده است. دستگاهی پ...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/03/07 , 03:14
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده