آب و هوایی برای آرام شدن درد بدن

1398/05/19
0 39 0
آب و هوایی برای آرام شدن درد بدن

همانطور که می دانید، دردهای شدید بدنی گاهی انقدر آزاردهنده هستند که مانع از انجام کارهای روزمره می شوند. بسیاری از کسانی که با دردهای مزمن روبرو هستند، به تجربه دریافته اند که وضعیت آب و هوا می تواند دردشان را تحت تاثیر قرار دهد. بعضی اشخاص حتی معتقندند بر اساس شدت دردشان میتوانند احتمال وقوع باران را پیش بینی کنند. محققان بر اساس همین تصور این سوال را مطرح کرده اند که اگر بتوان تا حدی زمان تشدید درد را تشخیص داد، شاید بتوان بهتر و دقیق تر برای کارها و فعالیتهای روزانه برنامه ریزی کرد و با آگاه شدن از آثار آب و هوا بر میزان و شدت درد، شاید بتوان فرصتی نیز برای کشف روشهای درمانی جدید پیدا کرد. با بخش زندگی سالم سایت آکسان پلاس همراه باشید.

 


محققان بیش از 9 هزار نفر مبتلا به دردهای مزمن مانند آرتریت، کمر درد و میگرن را مورد بررسی قرار دادند. شرکت کنندگان در این مطالعه باید نشانه ها و علائمی را که طی روز احساس میکردند، هر روز به کمک برنامه ای در تلفن هوشمندشان ثبت می کردند. علاوه بر این، برنامه ای که روی تلفن همراه هوشمندشان نصب شده بود، شرایط آب و هوایی را در هر ساعت کنترل و ثبت میکرد. با چنین امکانی، دانشمندان میتوانستند میزان دردی را که افراد احساس میکنند با وضعیت آب و هوای منطقه تطبیق دهند. با بررسی گروهی متشکل از 100 شرکت کننده در سه شهر متفاوت (لیدز، نوریچ و لندن) محققان دریافتند که با افزایش تعداد روزهای آفتابی از ماه فوریه تا ژوئن، مدت زمانی که افراد درد شدیدی را تجربه کرده اند نیز کاهش یافته است. اما زمانی که در ماه ژوئن، رطوبت هوا بیشتر شد و ساعات کمتری از روز آفتابی بود، میزان درد افراد دوباره افزایش پیدا کرد. 

 

پروفسور ویل دیکسون، مسئول تحقیق و درمانگر بیماران مبتلا به آرتریت میگوید 80 درصد از بیمارانش بر این باورند که ارتباطی میان وضعیت آب و هوا و شدت دردشان وجود دارد و نیمی از آنها نیز بر همین اساس تصور میکنند، میتوانند وضعیت هوا را پیش بینی کنند. او در مورد ارتباط میان باران و میزان درد میگوید:مطمئنم ارتباطی میان این دو وجود دارد. به طوری که هوای سرد و مرطوب یکی از عوامل شایع شکایت بیماران است و در نتیجه باران هم میتواند چنین شرایطی ایجاد کند. اما از نظر فیزیولوژی، فکر میکنم آنچه میتواند شدت درد را بخصوص در مفاصل تحت تاثیر قرار دهد، میزان فشار است. فشار، حساسیت به درد را تغییر میدهد اما فکر میکنم به احتمال زیاد، زیر گروههایی از بیماران وجود دارند که روابط متفاوتی دارند.

 

دیکسون اضافه می کند:ممکن است بیماران در هوای آفتابی احساس بهتری داشته باشند و در نتیجه احساس دردشان کاهش یابد. این برنامه حالت روحی و خلق و خوی فرد را نیز از او سوال میکند تا این نظریه نیز امتحان شود. بنابراین زمانی که وجود ارتباط میان درد و باران ثابت شود، افرادی که از دردهای مزمن رنج میبرند میتوانند فعالیتهای خود را براساس پیش بینی وضعیت آب و هوای شهرشان برنامه ریزی کنند و به این ترتیب میزان احساس درد را هنگام فعالیتها کاهش دهند.

 

 

تیم آکسان پلاس شما را به خواندن سایر مطالب بخش زندگی سالم دعوت می نماید.

نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. (ثبت نظر)
پسندیدم
اشتراک‌گذاری:
مطالب مرتبط
بیشتر بخوانید
50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

50 جمله معروف از بزرگان عکاسی

1396/09/02
امروز در این مقاله برای علاقه مندان به حرفه عکاسی،  50 جمله معروف و الهام بخش را از عکاسان بزرگ دنیا گذاشتیم تا منبع انگیزه ای گردد برا...
خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

خواص درمانی ترنجبین برای کبد چرب

1396/12/27
فواید کندور با عسل چیست؟

فواید کندور با عسل چیست؟

1397/01/01
اسکالپشور چیست؟

اسکالپشور چیست؟

1396/07/27
کامنت کاربر
نظر شما
1398/07/27 , 22:51
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
مشاهده